Petrol
TEKMOVANJA 2014
AKTUALNE LESTVICE
TURNIRJI
prijava_e

V Kranju končali prvi krog, fantje uspešnejši od deklet

20.08.2014

Aljaž Bedene v drugi krog kvalifikacij OP ZDA, danes nastop Nastje Kolar in Tadeje Majerič

20.08.2014

Blaž Rola poražen v drugem krogu Winston Salema

20.08.2014

Na TE 12 na Ptuju v tretji krog štirje dečki in štiri deklice

19.08.2014

Tom Kočevar Dešman, Tomislav Ternar, Pia Brglez, Polona Reberšak in Dalila Jakupović v drugi krog

19.08.2014

Gorenjska Banka - Bančni paket za mlade Gorenjska Banka - Naroči se na paket
Zadnja obvestila
rss
Novice

Današnji spored v Kranju krojilo vreme, odigranih le nekaj srečanj pri fantih

19.08.2014
Današnji teniški program na ITF turnirju 4. ranga v Kranju je krojilo vreme in kot kaže bo tako tudi v sredo.

Dokončanih je bilo le nekaj tekem prvega kroga pri fantih. Od Slovencev so nastopili Sven LAH, Primož VOVK in Klemen NIKOLAŠ. Uspešen je bil samo Sven LAH, ki se je uvrstil v drugi krog po zmagi s 6-1 6-4 nad Lihtenštajnčanom Vitalom Flurinom LEUCHOM.

Nekaj srečanj je bilo prekinjenih in bodo dokončana v uvodu sredinega sporeda, ki se začne ob 8.30 uri.

Naš "teniški leksikon" Anton GROSMAN je opozoril na zanimivega igralca v konkurenci fantov. Nemec Luca WIEDENMANN, ki igra z Rokom KRIŽAJEM in v nedokončanem prvem nizu zaostaja s 5-6 je namreč sin nekdanje odlične teniške igralke Karmen ŠKULJ, članice ljubljanske Olimpije.

Karmen ŠKULJ je bila ženska članska državna prvakinja Jugoslavije v letih 1986, 1987 in 1988. V finalnih obračunih je po vrsti premagala Renato ŠAŠAK, Evico KOLJANIN in Tanjo ČERNE. V teh letih je bila tudi članica Jugoslovanske ekipe v pokalu FED.

Znani nasprotniki Aljaža Bedeneta, Nastje Kolar in Tadeje Majerič v kvalifikacijah OP ZDA

19.08.2014
Na OP ZDA so opravili kvalifikacijski žreb, že danes pa se začenjajo prve tekme.

. Slovenija ima v kvalifikacijah tri zastopnike. Pri moških bo Aljaž BEDENE, ki je 17 nosilec kvalifikacijskega turnirja, v prvem krogu igral s 26. letnim Švicarjem Yannijem MARTIJEM, 200. igralcem lestvice ATP. Srečanje bo na sporedu kot četrto v dnevnem sporedu na igrišču št. 5. Tekme se v New Yorku začnejo ob 17. uri po slovenskem času.

Med dekleti bo Nastja KOLAR v prvem krogu prekrižala lopar s 24. letno Čehinjo Katerino VANKOVO, 237. igralko lestvice WTA.

Prva nasprotnica Tadeje MAJERIČ bo Avstralka, 20. letna Daria GAVRILOVA, 330. igralka lestvice WTA.

Mike Urbanija zmagal v prvem krogu Čakovca, v kvalifikacijah uspešni Janoš Žibrat, Marko Stošić, Pija Brglez in Maša Marc

18.08.2014
Na Futuresu v Čakovcu je v prvem krogu glavnega turnirja že nastopil Mike URBANIJA in zmagal. S 7-5 6-3 je premagal Madžara Gergelya MADARASZA in bo v drugem krogu igral s Čehom Janom KUNCIKOM.

V glavnem turnirju bosta nastopila še Tom KOČEVAR DEŠMAN, ki je bil vanj uvrščen neposredno in Marko STOŠIĆ, ki se je v glavni turnir uvrstil z uspešnimi nastopi v kvalifikacijah.

Na moškem Futuresu v Vogau je v glavni turnir napredoval Janoš ŽIBRAT. V zadnjem krogu kvalifikacij je izpadel Blaž BIZJAK.

V glavnem turnirju bo poleg Janoša ŽIBRATA natopil Tomislav TERNAR.

Na ženskem ITF turnirju v Vinkovcih sta kvalifikacije uspešno opravili Pia BRGLEZ in Maša MARC. V glavnem turnirju bo poleg njiju nastopila Polona REBERŠAK.

Na Ptuju na turnirju TE 12 odigrali uvodni krog

18.08.2014
Na mladinskem turnirju Tennis Europe v starostni kategoriji do 12 let so odigrali uvodni krog glavnega turnirja.

Pri dečkih so se v drugi krog uvrstili Gal EMERŠIČ POTOČNIK, Žiga LEPIN, Martin GRILJ, Blaž VIDOVIČ, Lun OBRUL, Samuel PATE, Jon Lan ŠUNTAR, Nik JURJEVČIČ, Filip KALJEVIČ, Luka VENGUST, Taj POPOVIČ in Damir SKLEPIČ.

Pri deklicah bodo v drugem krogu nastopile Annika PLANINŠEK, Anja ČOTAR, Tara Katarina MILIĆ, Tjaša KLEVIŠAR, Zala Ana VOLK, Pia LOVRIČ, Kristina KOFOL, Alana LEDINEK, Lina BOŽIČNIK, Alja BELINGER, Živa FALKNER, Ema KORŠIČ, Alea BUBEK in Eva ČOKOLIČ.

Primož Vovk, Jakob Aljaž Kaplja, Nik Krapež in Saša Klaneček uspešno skozi kvalifikacije v Kranju

18.08.2014
Na mladinskem ITF turnirju 4. ranga v Kranju so končane kvalifikacije. Uspešno so jih prestali štirje slovenski predstavniki.

Pri fantih je v finalu kvalifikacij >Primož VOVK s 6-0 6-4 premagal Nemca Jonasa BREZINGA, Aljaž Jakob KAPLJA je bil v slovenskem obračunu s 6-0 6-0 boljši od Jerneja ZAPLOTNIKA, Nik KRAPEŽ pa je s 7-5 6-4 premagal Nemca Janeea JACOBIJA. Poleg Jerneja ZAPLOTNIKA so izpadli Nejc SITAR, Filip Jakob ZUPANČIČ in Tilen ŠIMENKO LALIČ, ki je srečanje predal.

Pri dekletih je bila uspešna Saša KLANEČEK, ki je s 6-7(5) 6-4 6-3 premagala 8. nosilko, Slovakinjo Barboro PALCATOVO. Zala DOVNIK je v treh nizih izgubila s 6. nosilko, Hrvatico Ando KARANUŠIČ.

V glavnem turnirju bodo poleg kvalifikantov pri fantih nastopili Sven LAH, Grega BOH, Rok KRIŽAJ, Anže ARH, Miha OKORN, Jure FRANK, Grega KOKALJ in Klemen NIKOLAŠ.

Pri dekletih bodo poleg Saše KALENČEK nastopile Zala DOVNIK, ki se je v glavni turnir uvrstila kot srečna poraženka, s posebnimi povabili pa domači igralki Kristina NOVAK in Nika KOZAR ter Veronika ERJAVEC.

rss
Novice iz sveta