Tekmovanja : 2014 : dečki 14

Novice in fotografije za kategorijo 14 dečki 2014

Na Otočcu poteka poletno državno prvenstvo 2014 za dečke in deklice

Ljubljana, 8.5.2014

Na Otočcu se nadaljuje državno prvenstvo v kategoriji do 14 let. V četrtrfinalnih obračunih sta v najdaljšem srečanju dneva Kaja JUVAN in Lian BENEDEJČIČ  na igrišču prebili kar tri ure in pol. Tekma je bila zelo izenačena, igralki pa sta prikazali dober tenis, a sta v igri obe precej nihali. Prvi niz je odločila podaljšana igra. V drugem nizu sta bili izenačeni do rezultata 5-5, nato pa je Kaja JUVAN dobila dve igri zapored in niz s 7-5. V tretjem nizu je Lian BENEDEJČIČ povedla s 4-0, a Kaja,  ki tudi sicer slovi kot velika borka ni popustila, dobila je pet iger zapored in povedala s 5-4, na koncu pa tretji niz dobila s 7-5 in se uvrstila v polfinale.

Polfinalistke so še  Nika RADIŠIČ, ki je 7-5 6-2 premagala Tino CVETKOVIČ, Kristina NOVAK je bila s 6-3 6-1 boljša od Zale ULE, Anja GAL pa je s 6-3 6-4 premagala Marušo PLANK.

Tudi v konkurenci dečkov smo gledali zanimive obračune.  Najbolj napeto je bilo v srečanju Gašperja BEZJAKA in Roka KOMCA. Prvi niz je dobil gašper BEZJAK s 6-4, v drugem pa povedel s 5-2. A tudi Rok KOMAC se je pokazal kot nepostljiv igralec, v drugem nizu izsilil podaljšano igro in jo dobil, enak scenarij pa smo videli v  tretjem nizu. Tudi tega je v podaljšani igri dobil Rok KOMAC. Polfinalisti so še Matic PODLIPNIK, ki je s 6-2 6-2 izločil Miho VELIČKEGA,  Jan KUPČIČ je bil s 6-3 6-3 boljši od enega večjih presenečenj Primoža ŽIBERTA-ĐURIČIČA, zadnji finalist pa je Miha PERUŠ, najbolj prijetno presenečenje tega turnirja, ki je v četrtfinalu s 6-2 2-6 6-4 premagal Filipa Jeffa PLANINŠKA.

V Kopru zmagala Rok Komac in Žiga Lepin, v dvojicah najboljša Rok Komac in Aleks Grlj

Ljubljana, 30.4.2014

Komac Rok in Bezjak Gašper_525_až

Zmagovalec turnirja A FIN 14 v Kopru je Rok KOMAC(Igor). V finalu je s 6-2 6-3 premagal Gašperja BEZJAKA. (Br-Mb).

B turnir je osvojil Žiga LEPIN (Jaki), ki je v finalu z 9-3 Vida RAKITO (Celje).

V konkurenci dvojic sta pri dečkih slavila Rok KOMAC (Igor) in Aleks GRLJ (Koper).

Zmagovalci Koper FIN 2014

V konkurenci mešanih dvojic sta slavila Dan TROŠT SLAPNIK (Maja) in Sheila GLAVAŠ (Talos).

zmagovalci konkurence dvojic mix Koper 2014_525_až

Rok Komac in Nik Jurjevčič zmagovalca A in B turnirja do 14 let v Ljubljani

Ljubljana, 10.3.2014

Pri dečkih do 14 let je A turnir osvojil Rok KOMAC (Igor), ki je bil v finalu s 6-3 7-5 boljši od Gašperja BEZJAKA (Br-Mb).

Na B turnirju dečkov je slavil Nik JURJEVČIČ (Ltc). V finalu je s 4-6 6-2 6-3 premagal Nejca VREČKA (Radov).

Jurjevčič Nik in Vrečko Nejc_525_2014_nj

Nejc Vrečko in Nik Jurjevčič (foto: oa NJ)

Ljubljana, 9.3.2014

Na A turnirju do 14 let za dečke sta finalista prvi in drugi nosilec Rok KOMAC (Igor) in Gašper BEZJAK (Br-Mb).

Rok KOMAC je v polfinalu s 6-0 6-2 premagala Marka KOVAČEVIĆA, Gašper BEZJAK pa je bil s 6-2 6-2 boljši od Mihe VELIČKEGA.

Na B turnirju se bosta v finalu pomerila Nejc VREČKO (Radov) in Nik JURJEVČIČ (Ltc).

OP do 14 let v Ljubljani sta osvojila Tim Tekavec in Damir Sklepić

Ljubljana, 27.1.2014

Tekavec Tim in Bezjak Gašper_525_2014_bm

V Ljubljani sta konec tedna potala turnirja A in B v konkurenci dećkov do 14 let.

Tekavec Tim_2014_525_bm-2

Pri dečkih sta se v A finalu pomerila  Tim TEKAVEC (MaxLj) in Gašper BEZJAK (Br-Mb).

Bezjak Gašper_OP14 Ljubljana_2014_bm_525

Tim TEKAVEC je potrdil mesto 1. nosilca in zanesljivo osvojil turnir. V finalu je bil od Gašperja boljši z rezultatom 6-3 6-2.

Zanimivo je bilo tudi v polfinalu. Tim TEKAVEC je v obračunu igralcev letnika 2001 s 6-4 6-4 premagal Jana KUPČIČA, v drugem polfinalu pa sta se pomerila leto dni starejša Rok KOMAC in Gašper BEZJAK. Presenetljivo je slavil nepostavljeni Gašper BEZJAK, ki je 2. nosilca Roka KOMCA premagal s 4-6 6-0 6-2.

V četrtfinalu je 1. nosilec Tim TEKAVEC s 7-5 4-6 6-0 premagal Aljaža FUGINO, Jan KUPČIČ je bil s 6-4 6-1 boljši od Tilna POTOČNIKA, Gašper BEZJAK je s 6-1 2-6 6-0 izločil Matica DIMICA, 2. nosilec Rok KOMAC pa je bil s 6-3 6-0 boljši od Marka ANDREJIČA-GOLJARJA.

B turnir za dečke je osvojil Damir SKLEPIĆ (Ltc), ki je v finalu s 6-7(1) 6-3 6-4 premagal Gala SENEKOVIČA (TenMS).

Na FIN A in B v Ljubljani najboljša Miha Velički in Primož Ž. Đuričič

Ljubljana, 17.12.2013

Velički Miha FIN 14A in B december 2013

Miha Velički                  Foto: Bojan Matevžič

Končal se je prvi finalni turnir v kategoriji do 14 let v novi teniški sezoni. Pri dečkih sta se v A turniju za zmago pomerila nepostavljena igralca Miha VELIČKI in Gašper BEZJAK

Bezjak Gašper_525_Lj_2013_bm

Gašper Bezjak

Na zmagovalno stopničko se je povzpel Miha VELIČKI (Br-Mb), ki je v izjemno napetem finalnem dvoboju, ta je trajal več kot tri ure, s 7-6(5) 6-7(2) in 7-5 premagal klubskega kolega Gašperja BEZJAKA.

V B turnirju je zmagal  Primož Ž. ĐURIČIČ (TkMed), ki je bil v finalu s 6-3 6-12 boljši od Aleksa KOFOLA (Igor).

Še nakj fotografij pa poglejte v fotogaleriji TUKAJ.