Novice in fotografije za kategorijo 16 dečki 2014

OP do 16 let v Ljubljani osvojila Nick Cmager in Kaja Juvan

Ljubljana 23.8.2014

op16 Svoboda_2104_Juvan Cvetkovič Plank_525_bm

V Ljubljani se je končalo OP 16 za fante in dekleta. Zaradi slabega vremena so polfinalna in finalna srečanja odigrali na pokritih igriščih v TC Dolgi most.

Turnirja sta odvojila Nick CMAGER (ŽtkMb) pri fantih in Kaja JUVAN (Šplus) pri dekletih.

Nick CMAGER je v finalu s 6-2 4-6 6-2 premagal Aljaža FUGINO (Ltc), Kaja JUVAN je bila s 6-4 6-3 boljša od Tine Kristine GODEC (AsLit).

Nick CMAGER (ŽtkMb), je v polfinalu s 6-3 6-2 premagal Nejca LAVRENČIČA, Aljaž FUGINA  je s 6-4 2-6 6-2 izločil Tima TEKAVCA.

Pri dekletih je v polfinalu Tina Kristina GODEC s 6-1 5-7 6-4 premagala Tino CVETKOVIČ, Kaja JUVAN  je bila v drugem polfinalu s 6-4 6-3 boljša od Urške VELEC.

Na igriščih TK Svoboda v Ljubljani so fantje in dekleta na OP 16 odigrali tekme drugega kroga in v nadaljevanju tudi četrtfinalna srečanja.

V drugem krogu sta izpadla še dva nosilca, tako da so v četrtfinalu nastopili le še trije.

Tim TEKAVEC je s 6-4 7-5 premagal klubskega kolega Andreja ŠUŠTERŠIČA,  Matic ZAPLOTNIK je s 3-6 6-2 6-3 izločil Aljaža ŠENICO.

V polfinale so se uvrstili Nick CMAGER, ki je bil s 6-1 6-3 boljši od Eneja BERGHAUSA, Nejc LAVRENČIČ je s 6-2 6-2 premagal Toma AŠIČA KOVAČA, Aljažu FUGINI je pri zaostanku z 0-2 srečanje predal Matic ZAPLOTNIK.

Za zadnje mesto v polfinalu sta se borila Tim TEKAVEC in 2. nosilec Maks MEH. Tri ure in pol so bile potrebne, da smo dobili zmagovalca. Srečanje je dobil Tim TEKAVEC z rezultatom 5-7 6-3 6-4, potem ko je v odločilnem tretjem nizu že zaostajal z 1-3.

Pri dekletih je bila edina nepostavljena igralka v četrtfinalu Ana MERVIČ. Tu pa vendarle ni bila kos 1. nosilki Tini Kristini GODEC, ki je zmagala z 1-6 6-3 6-4. Tina CVETKOVIČ je bila s 6-3 6-0 boljša od Nine KOLAR,  Urška VELEC je s 6-2 7-5 premagala Stefany GRLJ, Kaja JUVAN je s 7-6(4) 6-3 izločila Marušo PLANK.

Nejc Sitar zmagovalec OP 16 v Ljubljani

Ljubljana, 17.2.2014

Sitar Nejc in Vehovec Jan_2014_525_bm

V Ljubljani sta se v finalu turnirja fantov pomerila 1. nosilec turnirja in trenutno 4. igralec lestvice TZS Nejc SITAR (ŽtkMb) in 8. nosilec ter 11. igralec nacionalne teniške lestvice do 16 let, Jan VEHOVEC (Proten). V finalu je bil boljši Nejc SITAR, ki je zmagal z rezultatom 6-4 2-6 6-2.

Grega Kokalj državni prvak do 16 let, v dvojicah najboljša Grega Kokalj in Nejc Sitar

Otočec, 12.1.2014

Zmagovalec državnega prvenstva do 16 let in s tem državni prvak za leto 2014 je Grega KOKALJ. V finalu je s 6-4 6-3 premagal Svena LAHA.

Kokalj in Klaneček_dp_2014_525_krka

Grega Kokalj in Saša Klaneček, dvoranska državna prvaka 2014

Otočec, 11.1.2014

Finalista zimskega (dvoranskega) državnega prvenstva 2014 sta  Grega KOKALJ (AsLit), ki je v polfinalu s 6-3 7-6(4) premagal Tina KOVAČIČA (Br-Mb), drugi finalist
pa je Sven LAH (Ptuj), ki je bil s 6-4 6-4 boljši od Nejca SITARJA (ŽtkMb).

Kokalj Grega_2014_dp_525

Grega Kokalj

Lah Sven dp_2014_525_bm

Sven Lah

Letošnja polfinalista sta Nejc SITAR in Tino KOVAČIČ.