Novice in fotografije za kategorijo 16 fantje 2016

OP Šentjurja osvojil Miha Peruš

Ljubljana, 5.7.2016

Peruš in Dimic OP Šentjur 2016_525

Matic Dimic in Miha Peruš

Na turnirju fantov v starostni kategoriji do16 let v Šentjurju sta se za naslov pomerila 1. nosilec Miha PERUŠ (Sl.Gradec) in tretjepostavljeni Matic DIMIC
(MaxLj). Finalni obračun je s 6-1 3-6 6-2 dobil Miha PERUŠ. Peruš je v polfinalu s 6-2 6-2 premagal Tilna POTOČNIKA (Jaki), Dimic je bil s 6-4 7-6(6) boljši od Toma AŠIČA KOVAČA (AsLit). Za prvega igralca slovenske teniške lestvice do 16 let je to prvi naslov v letošnji sezoni.

OP Zala 16 Šentjur 2016 dvojice_525

V konkurenci dvojic sta naslov osvojila Tom AŠIČ KOVAČ in Miha PERUŠ. V finalu sta s 6-0 6-1 premagala Matica DIMICA in Tilna POTOČNIKA.

OP 16 Zala Šentjur

Zmagovalci so prejeli tudi darilne vrečke z nagradami.

3.7.2016

Na OP za fante v Šentjurju so znani polfinalisti. Pesenečenj ni bilo, za nastop v finalu se bodo borili 1. nosilec Miha PERUŠ (SGrad), 4. nosilec Tilen POTOČNIK (Jaki), 3. nosilec Matic DIMIC (Maxlj) in 2. nosilec Tom AŠIČ KOVAČ (AsLit).

2.7.2016

V Šentjutju so pri fantih odigrali nekaj tekem drugega kroga. Presenetil je Dan TROŠT SLAPNIK, ki se vrača po nekajmesečni  odsotnosti zaradi operacije komolca. V drugem krogu je s 6-3 6-1 premagal 5. nosilca Allena PUHNERJA PUPAHERJA. V četrtfinale so se že uvrstili tudi Miha PERUŠ, Tilen POTOČNIK, Maj TOMAC in Matic DIMIC.

Matic Podlipnik poletni državni prvak do 16 let

Maribor, 9.6.2016

Finalisti DP 16 Maribor 2016 Oblak, Hrkač, Podlipn

Oba naslova ostajata v Mariboru, osvojila pa sta ju nepostavljena igralec in igralka. Pri fantih je slavil član domačega teniškega kluba ŽTK Maribor Matic PODLIPNIK, 9. igralec lestvice TS in s tem še drugič letos dvignil zmagovalni pokal, saj je osvojil tudi zimsko državno prvenstvo. Tokrat je bil v finalu s 7-5 7-6(0) boljši od presenetljivega
finalista, prav tako nepostavljenega Gašperja OBLAKA (Ltc), ki na lestvici TS zaseda 19. mesto.

Tudi pri dekletih je zmaga ostala v Mariboru, državna prvakinja pa je postala članica TK Mima, Anja GAL. Tudi Galova s 16. mestom na lestvici TS ni bila med nosilkami turnirja, da je spadala v ožji krog favoritinj, kar je na koncu tudi potrdila. V finalu je s 6-0 6-0 premagala 5. nosilko Katjo HRKAČ (Medvode). Za Anjo GAL je to prvi naslov državne prvakinje, je pa v različnih kategorijah doslej že večkrat nastopila v polfinalu.

V konkurenci dvojic sta pri fantih slavila Borut ŠRAJ in Miha VELIČKI (ŽtkMb). V finalu sta s 6-0 6-2 premagala Marka KOVAČEVIČA (ŠtkVe) in Maja TOMCA (MaxLj).

Med dekleti sta državni prvakinji Maja MAKORIČ (N.Gorica) in Zala ULE (Talos). V finalu sta s 6-2 6-4 premagali Aleo BUBEK (N.Gorica) in Tjašo KLEVIŠAR (Tr-Kr).

Čestitke vsem!

OP ZALA 16 osvojila Eva Kalan in Gašper Bezjak

Ljubljana, 25.1.2016

Gašper Bezjak in Miha Velički OP 16 Ljubljana

V Ljubljani se je končalo OP ZALA v starostni kategoriji do 16 let.

Pri fantih je zmagovalec 7. nosilec Gašper BEZJAK (Br-Mb). V finalu je s 5-7 6-3 6-1 premagal 4. nosilca Miho VELIČKEGA (ŽtkMb).

Pri dekletih je turnir osvojila 2. nosilka Eva KALAN (Tk Maja), ki je v finalu s 6-3 6-2 premagala prvopostavljeno, 3. igralko lestvice TS do 16 let, Emo HORVAT (Tc-Lj).

Matic Podlipnik in Tina Cvetkovič dvoranska državna prvaka 2016

8.1.2016

DP do 16 let_ zimsko _ zmagovalci_2016_525_dm

V Mariboru se je končalo državno prvenstvo ZALA 2016 v starostni kategoriji do 16 let.

Pri fantih smo spremljali klubski obračun igralcev domačega kluba ŽTK Maribor Matica PODLIPNIKA in Jana KUPČIČA. Naslov državnega prvaka je osvojil Matic PODLIPNIK. V finalu je slavil s 6-3 6-2.

Pri dekletih prva nosilka Tina CVETKOVIČ,
sicer 2. igralka lestvice TS do 16 let ni dovolila presenečenja, a se
je morala za zmago pošteno potruditi. V finalu je nepostavljeno Lian BENEDEJČIČ iz Kopra premagala s 6-3 4-6 6-3.

V konkurenci dvojic sta med fanti naslov osvojila Matic DIMIC in Tilen POTOČNIK, ki sta v finalu s 6-2 6-1 premagala Matica PODLIPNIKA in Jana KUPČIČA.

Med dekletih sta državni prvakinji Anja GAL in Kristina NOVAK. V finalu sta s 6-3 6-3 premagali finalistki turnirja posameznic Lian BENEDEJČIČ in Tino CVETKOVIČ.