Novice in fotografije za kategorijo 18 fantje

Maks Tekavec osvojil masters 2012

Ljubljana, 7.10.2012

V Litiji se je končal masters do 18 let za fante in dekleta.

Pri fantih je naslov osvojil Maks TEKAVEC (MaxLj), ki je tako v štirih dneh osvojil kar dve kroni. Po zmagi na mastersu do 16, je danes zmagal še na mastersu do 18 let in je trenutno prvo ime slovenskega mladinskega tenisa. V finalu je s 63 62 premagal Urha KRAJNC DOMITER (Ptuj).

Sicer pa uvodna kroga pri fantih nista prinesla presenetljivih izidov, saj so se v polfinale uvrstili štirje prvopostavljeni igralci. Prvi nosilec Rok SITAR je v četrtfinalu premagal GORŠIČ Sebastijana s 64 63, 2. nosilec Maks TEKAVEC je bil boljši od BIZJAK Blaža 64 67(6) 64, 4. nosilec Urh KRAJNC DOMITER je premagal Matica SOTLERJA s 64 61, 3. nosilec Matic ŠPEC pa je bil boljši od Jana Vita ŠUNTARJA s 61 61.

V polfinalu so moči merili Rok SITAR in Urh KRAJNC DOMITER ter Maks TEKAVEC in Matic ŠPEC. Finale sta si priigrala Maks TEKAVEC in Urh KRAJNC DOMITER. Maks TEKAVEC je premagal Matica ŠPECA z rezultatom 62 64, Urh KRAJNC DOMITER pa Roka SITARJA s 62 63.

Rok Sitar osvojil OP 18 v Ljubljani

Ljubljana, 4.7.2012

Na igriščih TC Ljubljana je potekal turnir za fante in dekleta v kategoriji do 18 let.

V prvih dveh krogih sta se od nosilcev, od tekmovanja poslovila Primož in Gregor VOVK. Prvega je premagal Jakob BREC, drugega pa Borut ŽIČKAR. Oba zmagovalca sta nato končala z nastopi v četrtfinalu, kjer je Jakob BREC izgubil z Vidom FUGINA  s 36 06, Boruta ŽIČKARJA pa je izločil Sebastijan GORŠIČ z rezultatom 64 64. Prvi nosilec Rok SITAR je premagal Jana Vita ŠUNTARJA s 62 61, 2. nosilec Maks TEKAVEC pa je bil boljši od Matica SOTLERJA s 62 63.

V polfinalnih srečanjih je Rok SITAR premagal Vida FUGINO s 64 60, Sebastijan GORŠIČ pa je izločil Maksa TEKAVCA s 61 63.

V današnjem finalu je Rok SITAR s 75 61 premagal Sebastijana GORŠIČA.

Sitar_Rok_Sebastijan_Goršič_OPLJ_2012_525

Poletno državno prvenstvo Maribor

Maribor, 7.5.2012

državni prvaki 18_2012_525

V Mariboru sta oba naslova ostala doma, pri organizatorju državnega prvenstva, ŽTK Maribor. Pri fantih se je zmagovito vrnil Matic ŠPEC, ki je kot nepostavljen igralec v finalu premagal Roka KRIŽAJA (MaxLj) z rezultatom 61 46 60.

Matic ŠPEC na lestvici do 18 let zaseda 15. mesto, Rok KRIŽAJ je 5. Za današnjega zmagovalca je bil to sicer 5. nastop v finalih državnih prvenstev in njegov 4. naslov. Doslej je osvojil naslov državnega prvaka leta 2009 v kategori do 14 let, ko je bil državni prvak na poletnem prvenstvu, na zimskem je izgubil v finalu, še dva naslova pa je dodal v kategoriji do 16 let, ko je leta 2011 osvojil zimsko in poletno državno prvenstvo. Z rokom KRIŽAJEM sta se tokrat v finalu pomerila prvič. Tudi njemu pa finala niso tuja, saj je bil to njegov četrti finale, pohvali pa se lahko z naslovom državnega prvaka v kategoriji do 16 let, ki ga je osvojil na letošnjem zimskem državnem prvenstvu. Finalist je bil po enkrat še v kategoriji do 12 in do 14 let.

Špec Matic 300

Pri dekletih je drugi letošnji naslov v kategoriji do 18 let osvojila Eva ZAGORAC. V Finalu je bila boljša od Lare VOVK(Straž) z rezultatom 76(8) 63. Tudi ona je članica domačega kluba ŽTK Maribor in vajena nastopov v finalu. To je bil že njen šesti finale in tretji naslov. Letošnja naslova je dodala lanskemu, ki ga je prav tako osvojila na DP do 18 let in sicer poletnem. Še trikrat je igrala v finalu in sicer na DP do 14, 16 in 18 let v letih 2009 in 2011. Za poraženko v finalu Laro VOVK pa je bil to prvi finale na državnih prvenstvih.

Naslov državnih prvakov v konkurenci dvojic sta osvojila Domen GOSTINČAR in Rok SITAR.

Sitar, Gostinčar 300

*Na tej strani bomo objavljali novice in fotografije iz turnirjev v kategoriji 18 fantje.

V Krškem najboljši Urh Krajnc Domiter

16.4.2012

V finalu turnirja OP 18 v Krškem sta moči merila Urh KRAJNC DOMITER (Ptuj), ki je v polfinalu premagal FUGINA Vida (Tc-Lj) s 46 64 61 in Rok SITAR (ŽtkMb), ki je bil boljši od Jana Vita ŠUNTARJA (Tr-Kr) z rezultatom 61 26 75. Zmagovalni pokal je dvignil Urh KRAJNC DOMITER , ki je v finalu  slavil z rezultatom 75 64.

Krajnc Domiter Urh 525

Na OP v Ljubljani slavil Nik Krapež

Ljubljana, 20.3.2012

V Ljubljani je na turnirju za fante do 18 let slavil Nik KRAPEŽ (Ltc), ki je v finalu premagal FUGINA Vida (Tc-Lj) z rezultatom 62 64.

Krapež Nik Kupčič Jan MaxLj 2012 525

OP TA Breskvar, februar 2012

Na OP do 18 let, ki se je odvijalo februarja na TA Breskvar v Ljubljani je slavil Rok KRIŽAJ, ki je bil v finalu boljši od Aljaža CAJZEKA.