Tekmovanja : 2013 : članice

Novice in fotografije za kategorijo članice 2013

Pija Brglez osvojila članski masters 2013 v Novem Mestu

Novo Mesto, 6.10.2013

Končana sta še zadnja mastersa letošnje teniške sezone. Na članskem mastersu, ki se je igral v Novem Mestu sta naslova osvojila Matej LELJAK (ŽtkMb) in Pija BRGLEZ (Br-Mb)

Brglez Pija in Djurdjevic Sara masters 2013

V konkurenci članic je bila v finalnem obračunu Pija BRGLEZ s 3-6 6-1 6-4 boljša od Sare DJURDJEVIĆ (Sl-Lj).

Sicer pa sta bila pri članicah polfinalna izida gladka.  Pija BRGLEZ je s 6-1 6-1 izločila Laro VOVK (Stražišče), Sara DJURDJEVIĆ pa je bila s 6-3 6-3 boljša od Stanie RAKOČEVIĆ (Tc-Lj).

Lara VOVK in Paula ORLINI

Zmagovalka v konkurenci članic je Lara VOVK. V finalu je bila s 6-2 4-6 6-1 boljša od Paule ORLINI.

Pri članicah sta se v finalu pomerili Paula ORLINI, ki je v prvem polfinalu s 6-4 6-3 premagala Kajo MRGOLE in Lara VOVK, ki je bila s 2-6 -6-3 7-5 boljša od Tjaše JERŠE.

Hana Mraz in Marko Stošić članska državna prvaka 2013

Ptuj, 23.6.2013

Na Ptuju smo dobili poletna članska državna prvaka za leto 2013. Svojih prvih naslovov se veselita 27. letni Marko STOŠIĆ (BreBr) in komaj 15. letna Hana MRAZ (Tr-Kr).

Zmagovalci DP članov 2013_525

Pri članicah je državna prvakinja 15. letna Hana MRAZ. Dejstvo, da na turnirju niso nastopile naše najboljše teniške igralke in nekatere odlične mladinke njenega uspeha ne zmanjšuje, saj je na poti do naslova premagala starejše igralke, ki v vseh starejših kategorijah zasedajo visoka mesta.

Hana MRAZ, ki je na članski lestvici uvrščena šele na 59. mesto trenutno predstavlja eno naših najboljših mladink, ki se že resno spopada tudi z najboljšimi mladinkami sveta na svetovni mladinski teniški turneji. V finalu je 3-6 6-1 6-4 premagala dve leti starejšo Natalijo ŠIPEK (Natka).

Natalija ŠIPEK je v polfinalu presenetljivo gladko s 6-3 6-0 premagala Tamaro ZIDANŠEK, gladko pa je s vojo nasprotnico opravila tudi Hana MRAZ. Tjaši JERŠE, zadnji nosilki v turnirju, je oddala vsega 5 iger in slavila z rezultratom 6-3 6-2.

V konkurenci dvojic sta naslov državnih prvakinj osvojili Mariborčanki Pija BRGLEZ in Julija JAUK.

22.06.2013

Na članskem državnem prvenstvu na Ptuju so znani finalisti.

Pri članicah sta finalistki Natalija ŠIPEK (Natka) in Hana MRAZ (Tr-Kr). Natalija ŠIPEK je v polfinalu presenetljivo gladko s 6-3 6-0 premagala Tamaro ZIDANŠEK, gladko pa je s vojo nasprotnico opravila tudi 15. letna Hana MRAZ. Tjaši JERŠE, zadnji nosilki v turnirju, je oddala vsega 5 iger in slavila z rezultratom 6-3 6-2.

21.06.2013

Na članskem državnem prvenstvu na Ptuju so znani polfinalisti in polfinalistke.

Kljub skromni udeležbi, manjkajo namreč naše najboljše igralke, na turniju članic prevladujejo mlade igralke, ki dokazujejo, da dobro delo prinaša vzpodbudne rezultate.

Najmlajša polfinalistka je 15. letna Hana MRAZ, ki se je v polfinale uvrstila tudi na DP do 16 let. Tokrat je s 6-1 6-2 premagala Stanio RAKOČEVIĆ in bo v polfinalu igrala z nastarejšo polfinalistko, 17. letno Tjašo JERŠE, klubsko kolegico Rakočevićeve.

Tjaša JERŠE je v četrtfinalu s 6-2 6-0 izločila Moni POTRČ.

Zanimiv bo tudi polfinalni obračun v zgornji polovici žreba. Pomerili se bosta 16. letna Tamara ZIDANŠEK, finalistka DP do 16 let in leto starejša Natalija ŠIPEK.

Tamara ZIDANŠEK je v četrtfinalu gladko, s 6-2 6-1 premagala Patricio VOLLMEIER, tesneje pa je bilo na srečanju Natalije ŠIPEK in Lare VOVK. Natalija ŠIPEK je slavila z rezultatom 76(5) 6-2.

Pri članicah sta državni prvakinji Pija BRGLEZ in Julija JAUK. V finalu sta s 7-5 6-2 premagali Saro PALČIČ in Natalijo ŠIPEK.

20.6.2013

S tekmami drugega kroga se na Ptuju nadaljuje državno prvenstvo za člane in članice.

Pri članih smo videli izpad 7. nosilca SABOLČKI Marka. S 7-5 6-4 ga je izločil Rok KRIŽAJ. Poleg Križaja so se v četrtfinale že uvrstili Marko STOŠIĆ, Blaž BIZJAK, Aljaž RADINSKI, Matej LELJAK in Janoš ŽIBRAT.

Pri članicah je osip nosilk še večji. Izpadle so Julija JAUK, od katere je bila s 6-0 6-1 boljša Tamara ZIDANŠEK, Laro GLAVIČ je s 6-0 6-0 izločila Natalija ŠIPEK, dokaj gladko pa je izgubila tudi Pija BRGLEZ. S 6-3 6-4 jo je izločila Hana MRAZ.

V četrtfinale so se že uvrstile tudi Patricia VOLLMEIER,Lara VOVK in Tjaša JERŠE.

Ptuj, 19.6.2013

Na Ptuju je bil danes odigran prvi krog glavnega turnirja na članskem državnem prvenstvu.

Pri članicah so favorizirane igralke zlahka prišle do zmag, nasprotnicam so oddale le igro ali dve. V drugem krogu bomo že videli nekaj zanimivih obračunov. Posebej velja izpostaviti srečanje med Hano MRAZ in Pijo BRGLEZ.

Mraz Hana DP 16_525

Hana Mraz (na fotografiji) v prvem krogu brez izgubljene igre.

Fotografije A. Frasa iz Ptuja si v fotogaleriji lahko ogledate TUKAJ.

Pija Brglez zimska članska državna prvakinja 2013

Ljubljana, 18.2.2013

V Ljubljani se je končalo zimsko člansko državno prvenstvo.

Pri članicah je naslov državne prvakinje nekoliko presenetljivo, a zasluženo osvojila igralka Branika iz Maribora, Pija BRGLEZ. Pija BRGLEZ, ki je na članski lestvici šele na 59. mestu je v finalnem obračunu, v zelo izenačenem srečanju, premagala ljubljančanko, 5. nosilko, sicer pa 15. igralko članske lestvice TZS, Manco PISLAK (Tc-Lj) z rezultatom 64 67(7) 64.

Pislak in Brglez_Dp2013_525_mp

Manca PISLAK (Tc-Lj) je v polfinalu premagala prvo nosilko Patricio VOLLMEIER(ŽtkMb) s 63 64, v drugem zelo izenačenem polfinalu pa je Pija BRGLEZ (Br-Mb) s 76(2) 46 75 premagala domačo igralko Ano OPARENOVIČ (MaxLj).

Naslov državnih prvakinj v konkurenci dvojic sta pri članicah osvojili Manca PISLAK (Tc-L) in Maša MARC (TK Maja), ki sta v finalu s 63 63 premagali Ano OPARENOVIČ (MaxLj) in Tino MOHORČIČ (MaxLj).

državni prvakinji članice dvojice 2013_525_mp

Nekaj fotografij iz polfinalnih obračunov si lahko ogledate v galeriji.

Maša Marc osvojila tudi drugi članski turnir sezone 2013

Lubljana, 17.12.2012

Tudi drugi turnir sezone 2013 je osvojila Maša MARC (Tk Maja). Na turnirju v Litiji je v finalu premagala Ano OPARENOVIČ (MaxLj) z rezultatom 62 63.

Maša Marc osvojila prvi članski turnir sezone 2013

Ljubljana, 20.11.2012

Maša Marc in Nina Nagode

V Ljubljani se je s finalnima obračunoma končalo 1. odprto prvenstvo članic in članov v novi sezoni. V finalu članic sta se pomerili 1. nosilka Nina NAGODE (Ltc) in 2. nosilka Maša MARC (Maja). Stari rivalki sta prikazali zelo dober tenis, na koncu pa se je veselila mlajša Maša MARC, ki je zmagala z rezultatom 64 63.

Sicer pa je na poti do finala Nina NAGODE po vrsti premagala Nejo SOTOŠEK, Saro DJURDJEVIĆ, Stanio RAKOČEVIČ in Tjašo JERŠE.

Maša MARC je bila po vrsti boljša od Eme PERHAVEC, Valerije GERČAR, Mance PISLAK in Paule ORLINI.