Tekmovanja : 2018 : dečki 12

Novice in fotografije

Mark Iztok Lunder poletni državni prvak 2018

Maribor, 6.6.2018

V Mariboru smo dobili poletna državna prvaka do 12 let. To sta Mark Iztok Lunder (Rafa) in Ana Tara Praček (LukaKp).

Lunder Mark Iztok in Švec Žiga dp 12 2018 poletno

Žiga Švec in Mark Iztok Lunder

Mark Iztok Lunder je v finalu s 7-6(1) 3-6 6-1 premagal 1. nosilca Žigo Šveca (Mu-So) in se mu tako oddolžil za poraz v finalu zimskega državnega prvenstva. Za Lundra je to prvi naslov v karieri.

V konkurenci dvojic sta zmagala Mak Mikovič (Jaki) in Žiga Švec. V finalu sta s 6-2 7-6(2) premagala Luko Videnoviča (Tr-Kr) in Iztoka Marka Lundra.

Požonec Marko in Miha Bajželj_dp12_2018_525

Polfinalista državnega prvenstva Marko Požonec in Miha Bajželj

Finalne turnirje do 12 let osvojili Luka Videnovič, Lija Mumlek, Niccola Gianesi in Kaja Najzer

bm, 23.04.2018

Videnovič Luka Bajželj Miha Manevska Erika in Najz

V Litiji se je končal finalni turnir do 12 let za dečke. V klubskem finalnem obračunu je 2. nosilec Luka Videnovič (Tr-Kr) s 6-2 6-3 premagal 1. nosilca Miho Bajžlja. Bajželj je pred tem v polfinalu s 6-3 6-3 izločil Nala Soka (Tc-Lj), Videnovič je bil v drugem polfinalu s 6-2 6-1 boljši od Vida Moharja (Grosuplje).

Polfinalisti konkurence dvojic Litija 2018 Fin 12_

V B turnirju dečkov v Novi Gorici je slavil Niccola Gianesi, ki je bil v finalu s 6-3 3-6 6-3 boljši od Matica Surle (Domžale).

Finalisti dvojic Litija 2018 OP 12_525

Finalistki A turnirja deklic sta bili Lija Mumlek (ŽtkMb), ki je v polfinalu s 6-1 6-1 premagala 1. nosilko Tinkaro Vraničar (TK-CC) in Maribel Križaj (Šplus), kateri je Ana Tara Praček srečanje predala brez boja. V finalu je s 6-3 6-2 slavila Lija Mumlek

Polfinalista in polfinalistki B turnirja N Gorica_

V finalu B turnirja deklic smo spremljali klubski obračun igralk TK Maja, Naje Kajzer in Erike Manevske. S 6-2 6-1 se je prvega naslova na turnirjih TS veselila Kaja Najzer.

Zmagovalci finalnih A in B turnirjev do 12 let so Ana Tara Praček, Zala Bizjak, Mark Iztok Lunder in Nejc Cvetko

bm, 19.3.2018

Praček Ana Tara in Lija Mumlek finalistki OP 12 A

V Krškem sta se končala finalna A in B turnirja za deklice v starostni kategoriji do 12 let.

Svoj prvi A turnir v karieri je osvojila 2. nosilka, sicer pa 4. igralka lestvice TS do 12 let Ana Tara PRAČEK (Koper), ki je na turnirju povsem prevladovala in skupaj nasprostnicam oddala vsega 8 iger. Prepričljiva je bila tudi v finalu, ko je bila s 6-2 6-0 boljša od 4. nosilke Lije MUMLEK (ŽtkMb). Slednja je v polfinalu s 6-3 6-2 izločila 1. nosilko Zalo VNUK (TkTal), Pračkova je bila s 6-3 6-0 boljša od 8. nosilke Pie PETELINŠEK (ŽtkMb).

B turnir deklic je osvojila Zala BIZJAK (Celje). V finalu je igrala s klubsko soigralko Emo KAPUS. Ta je srečanje, po izgubljenem prvem nizu s 3-6 in pri zaostanku z 0-1 v drugem nizu, predala.

Lunder Mark Iztok in Sok Nal FIN 12 A Ljubljana 20

Dečki so igrali v Ljubljani, kjer je prijetno presenetil nepostavljeni Nal SOK (Tc-Lj), ki je na poti do finala izločil tri postavljene igralce, v finalu pa je moral premoč priznati zaenkrat še boljšemu Marku Iztoku LUNDRU (Rafa), trenutno 2. igralcu lestvice do 12 let. V tesnem obračunu je Lunder slavil s 7-6(7) 5-7 6-4, Sok pa z dobrimi predstavami najavil boj za vrh lestvice do 12 let. Lunder je pred tem v polfinalu s 6-1 6-2 izločil še enega nepostavljenega igralca, Marka RETLJA (Otočec), Sok je bil s 6-1 1-0 (predaja) boljši od Marka BERNARDA (Tr-Kr).

B turnir dečkov je osvojil Nejc CVETKO (Bobi), ki je v finalu z 2-6 6-2 6-4 premagal Nereja BENEDIČIČA VIDOVIČA (ŽtkMb).

Žiga Švec in Nala Kovačič zmagovalca FIN 12 A, Lovro Zajec Donko in Stefanija Katrarina Mrvar zmagovalca FIN 12 B

bm, 12.02.2018

Švec Videnovič Kovačič Mumlek_525

V Celju se je končal finalni A turnir za dečke v starostni kategoriji do 12 let. Z izjemo Maka Mikoviča so nastopili vsi najboljši dečki v tej starostni kategoriji. Turnir je osvojil letošnji zimski državni prvak Žiga ŠVEC (Mu-So), ki se je tako še utrdil na prvem mestu lestvice dečkov do 12 let. V finalu je s 6-4 6-2 4. premagal 4. nosilca Luko VIDENOVIČA (Tr-Kr).

Deklice so nastopale v Kranju. V finalu je v klubskem obračunu igralk ŽTK Maribor, 1. in 2. nosilke turnirja, slavila višje postavljena Nala KOVAČIČ, ki je Lijo MUMLEK ugnala s 6-4 7-6. Za Nalo KOVAČIČ, ki je v zadnjem času rezultatsko zelo napredovala je to druga zmaga na turnirjih do 12 let v letošnji sezoni, potem ko je bila najboljša tudi konec decembra v Ljubljani. Tudi Lija Mumlek se lahko pohvali z doslej najboljšim dosežkom v finalnih turnirjih.

B turnir dečkov, ti so igrali v Mengšu, je osvojil Lovro ZAJEC-DONKO (Šplus). V finalu je bil s 6-2 6-3 boljši od Roka KOBLARJA (Tk Med).

Na B turnirju deklic je zmagala Stefanija-Katarina MRVAR (Šentjur), ki je v finalu s 6-3 6-2 premagala Lano MILOSAVLJEVIČ (Tr-Kr).

Ela Nala Milić in Žiga Švec zimska državna prvaka v starostni kategoriji do 12 let

bm, 15.1.2018

V Ljubljani se je končalo zimsko državno prvenstvo v starostni kategoriji do 12 let.

Državni prvaki do 12 let 2018 zimski

Pri deklicah je po pričakovanjih naslov državne prvakinje osvojila  Ela Nala MILIĆ (TK-CC), vodilna teniška igralka Slovenije v tej starostni kategoriji. V finalu je bila s 6-2 6-0 boljša od klubske soigralke Tinkare VRANIČAR. Za Elo Nalo je to tretji naslov zimske džavne prvakinje v tej starostni kategoriji, naslova je osvojila tudi v letih 2016 in 2017. Za finalistko Tinkaro VRANIČAR pa je uvrstitev v finale državnega prvenstva najboljši dosežek v kareiri.

Milić Ela Nala in Švec Žigas DP 12 let 2018 zimsko

Pri dečkih je zmnaga odšla v Mursko Soboto. Naslov državnega prvaka je osvojil 2. nosilec Žiga ŠVEC (Mu-So), ki je v finalu s 7-5 6-1 premagal vodilnega igralca na lestvici TS do 12 let Marka Iztoka LUNDRA (Rafa). Za oba finalista je to daleč najboljši dosežek na državnih prvenstvih, za Žigo Šveca pa seveda prvi naslov državnega prvaka.

V konkurenci dvojc sta državna pravka pri dečkih Žiga ŠVEC in Mak MIKOVIČ (Jaki), ki sta v finalu s 6-1 6-3 premagala Marka Iztoka LUINDRA (Rafa) in Luko VIDENOVIČA (Tr-Kr).

Med deklicami sta bili najboljši igralki TK-CC, Ela Nala MILIĆ in Tinkara VRANIČAR. V finalu sta s 6-2 6-0 premagali klubski soigralki Nežo ROGL in Zalo VNUK.

Žiga Švec, Nala Kovačič, Lana Milosavljevič in Rok Koblar zadnji zmagovalci v letu 2017

bm, 31.12.2017

Finalisti dečki FIN 12 Ljubljana 2017_as_525

V Ljubljani so se končali finalni A in B turnirji v starostni kategoriji do 12 let. Ob koncu leta je pri dečkih v A turnirju slavil 2. nosilec Žiga ŠVEC (Mu-So), ki je prvopostavljenega Marka Iztoka LUNDRA (Rafa) premagal s 6-3 6-0.

V B turnirju je bil najboljši Rok KOBLAR (TkMed). V finalu je s 6-1 6-3 premagal Maja ŽILIČA CERARJA (Tabre).

Pri deklicah je v A turnirju slavila 3. nosilka Nala KOVAČIČ (ŽtkMb). V finalu je s 6-1 6-1 premagala 4. nosilko Julijo BOGATIN (Koper) in z zmago napovedala zanimiv boj za državne naslove v tej starostni kategoriji januarja prihodnje leto.

Finalisti deklice 12 december 2017 šp_as_525

V B turnirju je zmagovalni pokal romal v roke Lane MILOSAVLJEVIČ (Tr-Kr), ki je bila v finalu s 6-4 6-3 boljhša od Amande SELINŠEK (Ptuj).

Zmagovalca A in B finalnih turnirjev do 12 let sta Miha Bajželj in Matic Surla

11.12.2017

V Kranju so na prvem finalnem turnirju do 12 let v sezoni 2018 nastopili dečki, ki so se za zmago potegovali v A in B turnirju.

V A turnirju so nastopili vsi najboljši  dvanajstletniki, turnir pa je prepričljivo in nekoliko presenetljivo osvojil 4. nosilec Miha BAJŽELJ (Tr-Kr). Na poti do zmage je najprej v polfinalu s 6-0 6-4 izločil 2. nosilca Žigo ŠVECA (Mu-So), v finalu pa je bil boljši še od prvega igralca lestvice TS do 12 let, Marka Iztoka LUNDRA (Rafa). Zmagal je s 6-4 6-1. Turnir je pokazal, da so dečki dokaj izenačeni in da noben igralec prav posebej ne odstopa, tako da bo boj za vrh lestvice v tej kategoriji še zelo zanimiv.

B Turnir do 12 let Mengeš december 2017_525

V Mengšu stas bilna najboljša Matic in Tai

B turnir je v Mengšu osvojil Matic SURLA (Domžale), ki je v finalu brez izgubljene igre s 6-0 6-0 premagal Taia FILIPČIČ SAULE (Morje).