Novice in fotografije za kategorijo 14 dečki 2016

Gal Emeršič Potočnik zmagovalec A, Klemen Strmljan B turnirja v Ljubljani

30.06.2016

Kaljevic Maja Emersic OP 14 Maja 2016_525_bm

Filip Kaljevič, Maja Matevžič in Gal Emeršič Potočnik

V Ljubljani se je v organizaciji TK Maja Matevžič končalo OP do 14 let za dečke. A turnirj je osvojil Gal EMERŠIČ POTOČNIK, ki je v polfinalu s 6-0 6-3 premagal 2. nosilca Miho VETRIHA (Šentjur). V zaostali četrtfinalni tekmi je najprej Aljaž JERAN (Radomlje) s 6-3 7-5 premagal Tristana FLANDRA (Maja) in se nato za nastop v finalu boril s Filipom KALJEVIČEM (Ltc). Zmagal je Kaljevič s 6-0 6-3. V zelo kvalitetnem finalnem srečanju je Gal Emeršič Potočnik po uri in pol strl odpor Kaljeviča in zmagal s 6-3 7-6(7).

B turni je osvojil Klemen STRMLJAN (Taubi). V finalu je s 6-3 7-6(5) premagal Yorgosa PROTONOTARIOSA (MaxLj).  Priznanja najboljšim je podelila Maja MATEVŽIČ, ena najboljših slovenskih teniških igralk in organizatorica turnirja.

Organizator TK maja Matevžič je pripravil tudi lepe nagrade za sodelujoče. Tako je zmagovalec dobil tridnevno družinsko uporabo avtomobila Mercedes A 200d, nagrado je podaril Autocommerce Ljubljana, avto pa so lahko igralci in starši občudovali pred teniškimi igrišči, eden najboljši Fitnnes centov v Ljubljani FIT 13 pa je finalistu in zmagovalcu turnirja B podaril trimesečno brezplačno uporabo storitev v njihovem fitnnes centru na Brčičevi ulici v Ljubljani. Vsi udeleženci A in B turnirja so dobili tudi darilne vrečke, nagrade oz. vsebino zanje pa so prispevala podjetja Petrol, Zala, Medis, Abanka, TGSportlife in VDB Group.

Kaljevič Filip Op 14 Maja 2016_525_bm

Blaž Vidovič in Pia Lovrič poletna državna prvaka do 14 let

DP 14 Koper 2016_zmagovalci_525_až

V Kopru se je v oprganizaciji tamkajšnjega tenuiškega kluba končalo državno prvenstvo v starostni kategoriji do 14 let. Presenečenj ni bilo, naslov državnega prvaka sta osvojila prvopostavljena igralec in igralka Blaž VIDOVIČ (Ptuj) in Pia LOVRIČ (Domžale).

Vidovič, 1. igralec lestvice do 14 let je v finalu s 6-3 6-2 premagal 2. nosilca in drugega iz lestvice TS Nika JURJEVČIČA (Ltc). Dvojni naslov si je Vidovič zagotovil z zmago v konkurenci dvojic, kjer sta s Samuelom PATETOM (Pvald) v finalu s 6-4 6-4 premagala Nika JURJEVČIČA in Filipa KALJEVIČA (oba LTC).

Tudi pri deklicah sta v finalu nastopili prva in druga nosilka oz. 2. in 3. igralka lestvice TS.  Pia LOVRIČ je bila zanesljiva in ni dovolila presenečenja. Tjašo KLEVIŠAR (Tr-Kr) je premagal s 6-3 6-2. Finalistki pa sta združili moči v dojicah in zanesljivo osvojili naslov državnih prvakinj. V finalu sta s 6-1 6-0 premagali Anjo ČOTAR in Tajo LONČARIČ.

Blaž Vidovič in ostali DP 14 2016_Koper_až_525

01.06.2016

Na državnem prvenstvu v starostni kategoriji do 14 let, ki poteka v Kopru sta se pri dečkih v finale uvrstila 1. nosilec Blaž VIDOVIČ (Ptuj) in 2. nosilec Nik JURJEVČIČ (LtC). Vidovič je v prvem polfinalu s 6-3 6-2 premagal Jona Lana ŠUNTARJA (Tr-kr), Jurjevčič je bil v drugem polfinalu s 6-2 6-1 boljši od klubskega kolega Filipa KALJEVIČA.

Med deklicami je prva finalistka Pia LOVRIČ (Domžale), ki je s 6-1 6-3 izločila Aljo BELINGER (Šplus). V drugem polfinalu sta igrali Alea BUBEK (N.Gor) in Tjaša KLEVIŠAR (Tr-Kr). Boljša je bila slednja, ki je zmagala z rezultatom 6-2 5-7 7-6(3).

31.5.2016

Na državnem prvenstvu do 14 let, ki poteka v Kopru so znani četrtfinalisti in četrtfinalistke.

Pri dečkih so to 1. nosilec Blaž VIDOVIČ, ki je v četrtfinalu s 6-2 6-1 premagal Žigo KOVAČIČA, 4. nosilec Jon Lan ŠUNTAR, ki je bil s 6-0 7-5 boljši do Mihe VETRIHA, Filip KALJEVIČ, ki je s 6-0 6-1 izločil Samuela PATETA in Nik JURJEVČIČ, ki je Jana DIMITRIJEVIČA premagal s 3-6 6-2 6-2.

Pri deklicah so se v polfinale uvrstile 1. nosilka Pia LOVRIČ, v četrtfinalu je s 6-1 6-0 izločila Tajo LONČARIČ, 3. nosilka Alja BELINGER je bila s 6-1 6-2 boljša od Nine PLIBERŠEK, 4. nosilki Alei BUBEK je pri izidu 6-1 4-0 v korist Bubkove srečanje predala Tara GORINŠEK, največ dela pa je imela v četrtfinalu 2. nosilka Tjaša KLEVIŠAR, a je bila na koncu z 2-6 6-3 6-1 boljša od Katarine Tare MILIĆ.

OP 14 A osvojil Filip Kaljevič, OP 14 B Job Japelj

Ljubljana, 1.2.2016

OP14A februar 2016 Maribor Kaljevič in Dimitrijevi

Končani so finalni obračuni na OP za dečke in deklice v starostni kategoriji do 14 let. A turnir za dečke je potekal v Mariboru, B turnir v ljubljani.

Pri dečkih je bil v A turnirju najboljši 1. nosilec Filip KALJEVIČ (Ltc). V finalu je s 6-2 6-1 premagal 2. nosilca, Celjana Jana DIMITRIJEVIČA (Celje).

V B turnirju smo spremljali klubski obračun igralcev TK Medvode, Maria ŠPANIČA in Joba JAPLJA. Z rezultatom 6-4 4-6 6-0 je slavil Job JAPELJ.

Nik Jurjevčič dvoranski državni prvak 2016

Ljubljana, 16.1.2016

DP 14 Otočec 2016_525

Na Otočcu se je končalo državno prvenstvo v starostni kategoriji do 14 let.

Pri dečkih je bila konkurenca zelo izenačena, naslova državnega prvaka pa se zasluženo veseli Nik JURJEVČIČ (Ltc), sicer šele 8. igralec slovenske teniške lestvice. V finalu je v zelo izenačenem obračunu s 6-1 5-7 7-6(3) premagal leto dni mlajšega Jona Lana ŠUNTARJA (Tr-Kr).

V konkurenci dvojic sta naslov državnih prvakov osvojila Blaž VIDOVIČ (Ptuj) in Samuel PATE (Pvald). V finalu sta s 6-1 6-4 premagala Gala EMERŠIČA POTOČNIKA (ŽtkMb) in Jona Lana ŠUNTARJA (Tr-Kr).