Tekmovanja : 2015 : člani

Razpis za organizatorje veteranskih tekmovanj

Ljubljana, 12.2.2016

Teniška zveza Slovenije objavlja razpis za organizatorje veteranskih tekmovanj v poletni sezoni 2016. V prilogi vam je bilo po el. pošti poslano gradivo, ki ga potrebujete za prijavo, gradivo pa najdete tudi v desnem meniju.

Rok za prijavo na razpis je SREDA, 17. 02. 2016, do 24 ure

Prijavnice pošljite po faksu na številko 01 430 66 95 ali po e-pošti na naslov ziga.ham@tenis-slovenija.si.

Novice in fotografije za kategorijo člani 2015

Aljaž Radinski zimski članski državni pravk 2015

Ljubljana

Državni prvaki 2015 zimski_525

V Rogaški Slatini se je končalo letošnje zimsko državno člansko prvenstvo. Naslova držasvnih prvakov sta odšla v Maribor in Ljubljano. Pri članih je v klubskem obračunu igralcev ŽTK Maribor Aljaž RADINSKI s 6-4 7-6(3) premagal Mateja LELJAKA.

V konkurenci dvojic sta naslov državnega prvaka osvojila Tomislav TERNAR (Br-Mb) in Aljaž RADINSKI (ŽtkMb)

DP Člani Rogaška 2015_525

Prvi memorial Borisa Breskvarja osvojil Rok Jarc

Ljubljana, 28.1.2014

Memorial Borisa Breskvarja_finalisti

V TA Breskvar v Ljubljani se je s finalnima obračunoma članov in članic končal odlično organiziran in izpeljan 1. Memorial Borisa Breskvarja.

Turnir je med ljubitelji tenisa vzbudil precej zanimanja, tako da so si tekme v preteklih dneh v živo ogledali številni ljubitelji tenisa. To velja tudi za finalna obračuna, na katerih so finaliste razveselili tudi pobiralci žog.

Izjemno zanimivo je bilo finalno srečanje članov. Pomerila sta se 37. letni Marko TKALEC (Mima) , nekdaj 243. igralec letvice ATP in igralec, ki je zabeležil največ nastopov za Slovenijo v Davisovem pokalu in 30. letni Rok JARC (Radom), med mladinci 24. igralec sveta, med člani pa se je najvišje povzpel na 423. mesto.
Oba sta, kljub temu, da nista v tekmovalnem ritmu, na poti do finala opravila z veliko mlajšimi igralci, od Marka TKALCA tudi 20 let, v finalu pa prikazala odličen tenis, ki je navdušil številne gledalce. Rok JARC je bil boljši predvsem pri začetnem udarcu, kar mu je na koncu prineslo neznatno prednost, ki pa je zadostovala za končni uspeh. Izid se je glasil 7-6(1) 6-4.

Oba zmagovalca bosta tudi vpisana na memorialni tabli, ki se bo nahajala v prostorih akademije.

Zmagovalca sta prejela vrednostni bon Hervisa v višini 500 €, poraženca pa bon s polovico nižjim zneskom.