Novice in fotografije

Blaž Vidovič dvakratni dvoranski državni prvak 2018

15.12.2018

V Mariboru se je končalo državno prvenstvo v starostni kategoriji do 18 let.

Oba naslova dvoranskih državnih pravkov odhajata na Ptuj. Osvojila sta ju Blaž Vidovič in Maja Makorič.

Pri fantih sta bila finalista sedmi nosilec, 16-letni Blaž Vidovič (Ptuj) in četrti nosilec 17-letni Tilen Potočnik (Šplus). V tesnem finalnem obračunu je bil boljši Vidovič, ki je zmagal z rezultatom 6-4 4-6 6-2. To je bil njun četrti medsebojni obračun, še tretjič je zmago v žep pospravil Vidovič. Eden naših najuspešnejših mladih igralcev je trenutno na lestvici ITF kot četrti Slovenec uvrščen na 645. mesto. Sicer pa je za Vidoviča to naslov državnega prvaka še v tretji starostni kategoriji, slavil je namreč tudi že na prvenstvih do 14 in 16 let, le na prvenstvu do dvanajst let se je moral zadovoljiti z drugim mestom.

V konkurenci dvojic sta naslov državnih prvakov osvojila Blaž Vidovič in Žiga Kovačič (Ptuj).