Novice

Fantje in dekleta igrajo na OP do 18 let v Radomljah in Ljubljani

20.05.2019
Ta konec tedna fantje in dekleta nastopajo na OP do 18 let. Fantje igrajo v Radomljah, kjer je v žrebu 27 igralcev, dekleta nastopajo v Ljubljani, v žrebni listi je 20 igralk.

Pri fantih so se v četrtfinale uvrstili Anej Levpušček, Stanko Lazić, Tristan Lukas Nickel Koželj, Aljaž Kirbiš, Nik Jurjevčič, Dan Trošt Slapnik, Tilen Kovač in Taj Dolenc.

Pri dekletih so četrtfinalistke Noka Jurič, Nika Završki, Anali Kočevar, Meta Marenk, Pia Poglajen, Lana Egart, Neža Ule in Alja Belinger.

V nadaljevanju turnirja smo dobili finalista. Pri fantih sta to Aljaž Kirbiš (Radom), ki je v polfinalu s 7-6(5) 6-2 premagal Stanka Lazića (ŽtkMb) in Tilen Kovač, ki se je v finale uvrstil brez boja. Polfinalni obračun mu je predal Nik Jurjevčič (Šd Lta). Ta je v četrtfinalu po treh urah igre, potem, ko je uspel ubraniti štiri meč žoge s 6-7(0) 7-6(5) 7-6(4) premagal Dana Trošta Slapnika (Maja).

Pri dekletih sta se v finale uvrstili Anali Kočevar (TK Med), ki je v polfinalu s 7-5 6-1 presenetila 1. nosilko Noko Jurič (ŽtkMb) in Alja Belinger (Šd Lta), ki je v drugem polfinalu s 6-2 7-5 premagala Pio Poglajen (AsLit).

Bergantov memorial 2019 - Matic Križnik in Petja Drame zmagovalca v kategorijah do 14 in do 16 let

19.05.2019
V Mariboru se je s slovenskim slavjem v dveh kategorijah končal Bergantov memorial, turnir TE v starostnih kategorijah do 14 in do 16 let.

Še drugi teden zapored je na mednarodnem turnirju TE med dečki do 14 let slavil Ljubljančan Matic Križnik. Izjemno formo v zadnjih štirinajstih dneh je potrdil tudi v finalnem obračunu v katerem je s 6-3 6-4 ugnal Avstrijca Sebastiana Sorgerja. Matic je nanizal deset zaporednih zmag in osvojil drugi zaporedni naslov na turnirjih TE do 14 let v posamični konkurenci.

Za še eno slovensko slavje je v kategoriji deklet do 16 let poskrbela Petja Drame. Mariborčanka je v letošnji izvrstni sezoni po treh polfinalih turnirjev do 16 let prvič stopila na zmagovalno stopničko in zabeležila devetnajsto zmago na letošnjih štirindvajsetih tekmah.

Čestitamo !

Na Trofeu Bonfiglio v kvalifikacijah dober začetek Ele Nile Milić, Filip Jeff Planinšek izgubil v četrtfinalu Budimpešte

19.05.2019
V Milanu se je začel eden izmed največjih mladinskih teniških turnirjev v sezoni, tradicionalni Bonfiglio, turnir A ranga, na katerem se zvberejo mladi upi iz vsega sveta. V kvalifikacijah sta nastopila Ela Nala Milić, ki je ena najmlajših udeleženk in Matic Dimic. Ela Nala je prvo tekmo kvalifikacij zmagala. S 6-3 6-4 je premagala Italijanko Saro Donnini, v drugem krogu pa je s 5-7 2-6 izgubila z Italijanko Matilde Mariani, 206. mladinko sveta. Matic je s 4-6 4-6 izgubil z Italijanom Flaviom Cortinovisom. V glavni turnir je neposredno uvrščena Pia Lovrić.

Filip Jeff Planinšek se je na turnirju ITF 4. ranga v Budimpešti uvrstil v četrtfinale. V tretjem krogu je, tokrat so ponovno igrali na dva dobljena tie-break niza do šest, s 7-5 6-2 premagal 12. nosilca, Čeha Daniela Siniakova. V četrtfinalu bo igral z 2. nosilcem, Madžarom Zsomborjem Velczom. Za Planinška je to letošnji najboljši izid po tem, ko se je prav tako v četrtfinale uvrstil marca v Trnavi.

Z Blažem Vidovičem sta bila polfinalista v konkurenci dvojic, kjer pa sta s 5-7 4-6 izgubila z Rusom Igorjem Kudriashovim in Bolgarom Petrom Nesterovim. V četrtfinalu konkurence dvojic sta izgubila Tin Krstulovič in Tilen Potočnik.

Bergantov memorial 2019 - Matic Križnik in Petja Drame finalista, Gal Emeršič Potočnik in Sebastian Dominko zmagovalca dvojic

18.05.2019
V Mariboru se končuje Bergantov memorial 2019, turnir TE v starostnih kategorijah do 14 in do 16 let.

Pri dečkih odlično igra Matic Križnik, ki se bo še drugi teden zapored boril za naslov zmagovalca, potem, ko je prejšnji teden osvojil turnir Grawe Open. Tudi tokrat je na izvrstni poti proti naslovu, saj je v polfinalu premagal na papirju najvišjo prepreko na turnirju, prvega nosilca in trenutno devetega igralca Evrope v starostni kategoriji do 14 let, Švicarja Patricka Schoena. Matic je bil boljši s 5-7 6-1 6-1 in se bo za zmago na turnirju boril s 4. nosilcem, Avstrijcem Sebastianom Sorgerjem. Ta je v polfinalu s 6-4 7-6(10) izločil našega Žigo Šveca.

Brez finalista smo tokrat ostali v konkurenci do 16 let saj je naš zadnji predstavnik Aljaž Jeran polfinalno srečanje izgubil. S 6-3 6-3 ga je premagal eden najperspektivnejših mladih hrvaških igralcev Dino Prizmić, ki bo v finalu igral s še enim Hrvatom Alenom Billom.

Imamo pa v boju za naslov Petjo Drame v konkurenci deklet do 16 let. Petja je v polfinalu igrala s klubsko soigralko Anniko Planinšek in povedla s 4-0, pri tem izidu pa ji je Planinškova tekmo predala. V finalu bo igrala z 10. nosilko, Hrvatico Marino Škegro.

Ena zmaga oz. naslov pa že ostaja v Mariboru in slovenskih rokah. Turnir dvojic do 16 let sta osvojila Gal Emeršič Potočnik in Sebastian Dominko, ki sta v finalu s 6-3 6-2 premagala Bora Artnaka in Italijana Enrica Baldisserrija.

Pri dekletih je v finalu nastopila Nika Strašek s soigralko Emo Bubalo iz Hrvaške. Naslova jima ni uspelo osvojiti saj sta bili finalni nasprotnici Hrvatici Marijana Majetić in Klara Vukičević boljši s 6-7(6) 6-3 10-6.

Bergantov memorial 2019 - v polfinalu Petja Drame, Anika Planinšek, Aljaž Jeran, Matic Križnik in Žiga Švec

17.05.2019
Tudi drugi mariborski turnir TE v starostni kategoriji do 14 in do 16 let - Bergantov memorial 2019 - je že prinesel slovenskim igralkam in igralcem zavidljive uvrstitve, saj se jih je pet uvrstilo v polfinle.

Pri dečkih do 14 let sta polfinalista peti nosilec Matic Križnik, zmagovalec turnirja Grawe Open prejšnji teden, ki je v četrtfinalu s 6-3 6-3 premagal 3. nosilca, Američana Walkerja Ellena, 77. igralca lestvice Te do 14 let in sedmi nosilec Žiga Švec, ki je bil v četrtfinalu s 6-1 6-3 boljši od 16. nosilca, Madžara Kornela Halmosa. V polfinalu bo Križnik igral s prvim nosilcem, Švicarjem Patrickom Schoenom, 9. igralcem lestvice TE do 14 let. Žiga Švec bo igral s četrtim nosilcem, Avstrijcem Sebastianom Sorgerjem.

Pri deklicah do 14 let sta v četrtfinalu izpadli še zadnji slovenski igralki, Maša Viriant in Ana Lanišek.

Pri fantih do 16 let se je v polfinale uvrstil nepostavljeni Aljaž Jeran. V četrtfinalu je s 6-1 6-2 premagal 14. nosilca Švicarja Tilla Brunnerja. Izpadel je Jan Dimitrijevič od katerega je bil s 4-6 6-2 6-3 boljši 4. nosilec, Hrvat Alen Bill.

Pri dekletih do 16 let ne popušča četrta nosilka Petja Drame, ki je odlično začela četrtfinalno srečanje z 12. nosilko, Hrvatico Leo Rupnjak. Prvi niz je Mariborčanka dobila s 6-0, nato pa ji je nasprotnica srečanje predala. Drametova je do polfinala nasprotnicam oddala vsega tri igre, za finale pa se bo v slovenskem obračunu borila s klubsko soigralko Anniko Planinšek. Annika je v prav tako slovenskem klubskem obračunu v četrtfinalu s 5-7 6-4 6-1 premagala Hano Bečirovič Novak.

Kot smo že navajeni nas tudi tokrat niso razočarali naši predstavniki v konkurenci dvojic. Pri fantih do 16 let sta se v finale uvrstila prva favorita za zmago Sebastian Dominko in Gal Emeršič Potočnik, zmago pa jima bosta poskušala preprečiti Bor Artnak in Italijan Enrico Baldieserri.

Pri dekletih se je v finale uvrstila Nika Strašek s soigralko iz Hrvaške Emo Bubalo. V polfinalu sta 6-4 6-1 izločili slovensko dvojico Annika Planinšek in Petja Drame. Tudi v drugem polfinalu sta nastopili Slovenki. Taja Lončarič in Nina Pliberšek sta z 1-6 5-7 izgubili s Hrvaticama Marijano majetić in Klaro Vukičević.