rss
Novice

Mladinke in mladinci dobro začele z nastopi v Širokem Brijegu, dober začetek tudi na TE 16 v Stavangerju

23.01.2019
Tudi ta teden je na mednarodnih turnirjih ITF in TE v igri nekaj naših mladih igralcev in igralk. Na turnirju 5. ranga v Širokem Brijegu je bil v kvalifikacijah uspešen Aljaž Jeran, ki se je uvrstil v glavni turnir. Z,agal je tudi v prvem krogu glavnega turnirja, kjer je s 6-1 6-1 premagal Belorua Danila Budova. V prvem krogu glavnega turnirja fantov je slavilMiha Vetrih. S 6-4 6-4 je premagal Turka Umita Cankusa. Nastopila so tudi že dekleta. Noka Jurič je s 6-3 6-2 premagala Srbkinjo Senko Deletić, Zala Ule je bila s 4-6 6-4 6-4 boljša od Hrvatice Ite Habeković, Alja Belinger pa s 6-0 4-6 6-4 od 5. nosilke, Hrvatice Marine Pavković.

Na turnirju ITF 4. ranga v Pragi je v prvem krogu kvalifikacij izgubil Tin Krstulovič, v glavnem turnirju je prijavljen Jan Kupčič.

Z zanimanjem pa tudi ta teden pričakujemo nastope naših šestnajstletnikov na Norveškem. Iz Bergna so se preselili v idiličen Stavanger, kjer nastopajo Jan Dimitrijevič, Sebastian Dominko, Gal Emeršič Potočnik, Jakob Rojs, Marsel Žnuderl in Petja Drame. Vsi fantje so napredovali v drugi krog. V prvem je Rojs s 5-7 7-5 6-2 premagal Norvežana Samuela Meyerja, Žnuderl je bil s 6-4 7-6(2) boljši od Kristofferja Dalbaka. Ostali fantje so bili v prvem krogu prosti. Med dekleti je bila Drametova v prvem krogu prosta, v drugem pa je s 6-0 6-0 premagala domačinko Iben Jensen in napredovala v tretji krog.

Vabilo na turnir za otroke stare do 12 let, Brasil Open v Krškem

23.01.2019
TK Krško organizira teniški turnir za otroke stare do 12 let, Brasil Open. Turnir bo v Krškem 26.1.2019. Podrobnosti najdete tukaj.

Nov teden, novi nastopi naših igralcev in igralk na mednarodnih turnirjih; Anže Arh in Matic Špec skozi kvalifikacije

21.01.2019
Nov teden prinaša nove nastope naših igralcev in igralk na mednarodnih turnirjih. Ta teden turnirjev ATP in WTA še ni, saj bomo še ves teden spremljali nastope najboljših v Avstraliji, kjer sta četrtfinalistki med ženskimi dvojicami tudi Katarina Srebotnik in Andreja Klepač.

Na mednarodnih članskih turnirjih serije ITF WTT se po spremejenem urniku turnirjev zdaj turnirji odigrajo od ponedeljka do nedelje, vključno s kvalifikacijami, ki so na sporedu v ponedejek. To nastopajočim omogoča pravočasen prihod na naslednje turnirje. Na članskih turnirjih so tako danes v kvalifikacijah nastopili Tina Cvetkovič, Domen Gostinčar in Anže Arh, v glavni turnir pa je napredoval samo slednji.

Tina Cvetkovič je v Sharm El Sheikhu izgubila uvodno srečanje kvalifikacij. S 7-6(2) 6-3 jo je premagala Egipčanka Mayar Sherif. Domen Gostinčar je nastopil v Monastirju in po zmagi v prvem krogu z 2-6 6-1 10-7, v finalu kvalifikacij z 2-6 4-6 izgubil z Rusom Antonom Destyatnikom. Po novem sistemu se v kvalifikacijah tretji odločilni niz igra po sistemu match tie-breaka do 10.

Dve zmagi v kvalifikacijah turnirja v Sharm El Sheikhu pa je zabeležil Anže Arh. Z 2-6 6-1 10-7 je najprej premagal Avstrijca Bjorna Nareyko, v finalu kvalifikacij pa s 6-4 6-3 še Italijana Alessasndra Ingaraa.

V kvalifikacijah turnirja v Palm Coastu na Floridi (25.000 $) je uspešno nastopil Matic Špec. V prvem krogu je s 6-1 6-0 premagal Matera Albana iz ZDA, v drugem pa je s 6-2 6-3 premagal Argentinca Alana Kohena in se uvrstil v glavni turnir.

Od naših najvišje uvrščenih igralcev in igralk bo ta teden zaigrala Polona Hercog na turnirju v Andrezieux-Boutheonu v Franciji (60.000 $). Na turnirju je prva nosilka, v prvem krogu pa bo njena nasprotnica Romunka Elena Gabriela Ruse.

Kristina Novak in Nick Cmager zmagovalca OP za člane in članice v Krškem

21.01.2019
Kristina Novak (Radom) je prepričljivo osvojila naslov med članicami, Nick Cmager (ŽTKMb) pa je zmagovalec turnirja članov na OP, ki je konec tedna potekalo v Krškem.

V sicer zelo skromni konkurenci članic, nastopilo je vsega osem igralk, je Novakova v finalu s 6-1 6-1 premagala Novogoričanko Aleo Bubek. Novakova je sicer v treh srečanjih nasprotnicam oddala vsega pet iger.

Bolj zanimivo je bilo v konkurenci članov, kjer se je turnirja udeležilo 39 igralcev. V polfinalu sta se v zgornji polovici žreba pomerila Lazar Miličević (Šplus), ki je s 6-3 6-3 premagal Gašparja Turkovića Žimbreka (ŽtkMb) in Pate Samuel (Pvald), ki je igral z Aljažem Radinskim (ŽtkMb). Radinski je prvi niz dobil s 6-2, drugega izgubil s 3-6, nato pa je srečanje predal. Polfinalni obračun je dobil Pate kateremu je Miličević tekmo sredi prvega niza predal.

V spodnji polovici žreba je Nick Cmager (ŽtkMb) s 6-2 7-6(3) premagal Marka Mesariča (AsLit), njegov polfinalni nasprotnik pa je bil Nik Jurjevčič (Šplus), ki je s 7-5 3-6 6-1 izločil Marka Novaka (Otočec). Nick Cmager je srečanje dobil z rezultatom 3-6 5-0, predaja Jurjevčič.

V finalu sta se tako pomerila Cmager in Pate. S 6-0 6-3 je zanesljivo slavil Mariborčan Nick Cmager.

Šesti Luka Koper Winter cup bo zadnja tedna januarja

21.01.2019
Teniški klub Luka Koper tudi letos organizira 6. Luka Koper Winter Cup za vse starostne kategorije in to v dveh terminih. Prvi je na sporedu 19. in 20. januarja 2019, drugi pa 26. in 27. januarja 2019.

Kot ponavadi so za najboljše pripravljene tudi lepe nagrade in povabila na mednarodne turnirje do 12 in 14 let, ki bodo v letu 2019 v Kopru.Podrobnosti so v razpisu , dodatne informacije pa lahko dobite na 031-353-145 ali tk.koper@siol.net.

TK Luka Koper hkrati obvešča, da bo letos od 2. do 3. marca 2019 v Kopru na vrsti tudi turnir 1. Luka Koper Winter Cup Open do 10 let (za igralce in igralke letnika 2009, igra se z žogicami z zeleno piko). To je edini turnir v Sloveniji, kjer bosta zmagovalca prejela vabilo za glavni turnir na 24. Smrikva Bowlu, ki bo v juniju v Puli (Hrvaška). Število igralcev in igralk bo omejeno. Več podatkov najdete tukaj .