Prazna-pasica
Zadnja obvestila
rss
Novice

Matic Špec v glavni turnir v Mehiki, Mike Urbanija čez kvalifikacije v Rovinju; Anže Arh izgubil v Tuniziji, Blaž Rola ta teden na Kitajskem

19.03.2019
Matic Špec se je iz ZDA, kjer je osvojil turnir dvojic na hitro preselil na turnir ITF v mehiški Cancun (15.000 $), kjer je v ponedeljek nastopil v kvalifikacijah. Obe kvalifikacijski tekmi je dobil in se uvrstil v glavni turnir. V prvem krogu je s 7-6(4) 3-2 predaja izločil Ukrajinca Olega Khotkova, v drugem srečanju pa je s 6-4 6-3 premagal Avstrijca Davida Pichlerja.

Mike Urbanija je v kvalifikacijah turnirja v Rovinju (15.000 $) v prvem krogu igral s Srbom Arsenijo Zlatanovićem in se uvrstil v drugi krog, saj mu je Srb tekmo pri zaostanku z 1-3 predal. V drugem krogu se je pomeril z Avstrijcem Moritzom Thiemom in zmagal s 6-2 6-1 ter se uvrstil v glavni turnir.

Anže Arh je nastopil v kvalifikacijah turnirja ITF v tunizijski Tabarki (15.000 $) in v prvem krogu s 4-6 3-6 izgubil z Norvežanom Jakobom Groenerjem.

Blaž Rola bo ta teden nastopil na ATP challengerju v Zhangjiagangu (54.160 $). V prvem krogu bo igral z 22-letnim Kitajcem Zhizhen Zhangom, 357. igralcem lestvice ATP, ki je za nastop prejel posebno povabilo.

V kvalifikacijah Miamija Dalila Jakupović in Polona Hercog začeli z zmagama; Tamara Zidanšek v glavnem žrebu s kvalifikantko, Aljaž Bedene z Mannarinom

19.03.2019
Z zmagama Dominica Thiema in 18- letne senzacije Biance Andreescu iz Kanade se je končal 9.000.000 $ vredni turnir v Indian Wellsu. Igralci in igralke se selijo v Miami na Florido, kjer se bodo danes začele kvalifikacije naslednjih velikih turnirjev, WTA Premier Mandatory (9.000.000 $) in ATP Masters 1000 (9.300.000 $).

Opravljen je bil že žreb turnirja deklet. Tamara Zidanšek se bo v prvem krogu glavnega turnirja pomerila s kvalifikantko, to pa bo lahko tudi ena izmed obeh slovenskih igralk v kvalifikacijah, kjer sta uspešno z nastopi začeli Dalila Jakupović in Polona Hercog.

Jakupovićeva je v prvem krogu igrala s Francozinjo Fiono Ferro in zmagala z 1-6 6-3 6-2, za uvrstitev v glavni turnir pa mora preemagati Američanko Madison Brengle, 98. igralko lestvice WTA. Hercogova se je pomerila z Madžarko Fanny Stollar in bila boljša s 6-2 6-2. Za uvrstitev v glavni turnir bo igrala z Nemko Lauro Siegemund, 108. igralko lestvice WTA. Obe naši igralki imata lepo priložnost za napredovanje saj njuni tekmici na zadnjih turnirjih nista pokazali nič posebnega, Brengle je na zadnjih treh turnirjih izgubila v drugem, Siegemund pa v prvem krogu.

Torkov spored je na Floridi odnesel dež, tako da bosta obe naši igralki finale kvalifikacij odigrali v sredo.

Edini predstavnik na moškem turnirju Aljaž Bedene se po poškodbi vrača na igrišča. V prvem krogu bo igral s 30-letnim Francozom Adrianom Mannarinom, 55. igralcem lestvice ATP. Tudi Aljaž nasprotnik je nasprotnik po meri in ponuja lepo priložnost našemu igralcu za napredovanje. Mannarino je na letošnjih devetih turnirjih dosegel le tri zmage, na sedmih turnirjih pa je pokleknil že na prvi stopnički. zmage

Tim Kušter in Paolo Angeli zmagovalca OP 14 A in B za dečke, Anamari Žnuderl najboljša med deklicami

18.03.2019
V Ljubljani se je končalo OP za dečke do 14 let. Igrali so v A in B turnirju.

A turnir je zanesljivo osvojil trenutno drugi igralec lestvice do 14 let Tim Kušter (TK-CC). V finalu je s 6-2 6-3 premagal Jako Goloba (Tr-Kr). Kušter je v polfinalu s 6-0 6-0 izločil Luko Videnoviča (Tr-Kr), Golob je bil s 6-3 6-0 bioljši od Luke Albrehta (TK-CC).

B turnir dečkov je osvojil Paolo Angeli ŠTK Velenje). V finalu je s 6-4 6-0 premagal Blaža Železna (ŽtkMb). Angeli je v polfinalu s 6-0 6-1 izločil Nina Govediča (TK_SB), Železen je bil v drugem polfinalu s 6-1 6-2 boljši od Žige Dolinška (ŽTKMb).

Deklice so igrale v Mengšu, kjer so bile v ospredju igralke ŽTK Maribor saj so kar tri uvrstile v polfinale. Tu je Anamari Žnuderl s 6-1 (predaja) izločila Ano Taro Praček (Luka Koper), Lija Mumlek pa je bila s 6-1 6-1 boljša od Pie Petelinšek. V klubskem finalnem obračunu je s 6-4 6-2 slavila Anamari Žnuderl.

OP 14 in 18 se nadaljujeta s tekmami drugega kroga in četrtfinalnimi obračuni

17.03.2019
V Ljubljani in Mengšu se s turnirji do 14 in do 18 let končuje letošnja zimska sezona. To so še zadnji turnirji v tem obdobju, ki štejejo za lestvice Teniške zveze Slovenije.

V A turnirju dečkov je prvi krog prinesel izpad dveh nosilcev. Tretji nosilec Mark Iztok Lunder je pri izidu 6-7(1) 1-5 predal srečanje Benjaminu Borliniju, Marko Čačkov pa je bil s 6-1 6-3 boljši od šestega nosilca Borisa Barjaktareviča.

V polfinale so se uvrstili Tim Kušter (TK-CC), Luka Videnovič (Tr-Kr), Luka Albreht (TK-CC) in Jaka Golob (Tr-Kr). Na turnirju deklic je prva finalistka Anamari Žnuderl (ŽtkMb), ki je v polfinalu s 6-1 (predaja) izločila Ano Taro Praček (LukaKp), za drugo mesto v finalu sta se borili klubski soigralki iz ŽtkMb Lija Mumlek in Pia Petelinšek. S 6-1 6-1 je bila boljša Mumlekova.

Na turnirju do 18 let je prvi krog prinesel izpad treh nosilcev. Maj Najvirt Kolarič je s 6-2 6-1 premagal osmega nosilca Miho Kasteleca, Martin Grilj s 5-7 6-3 7-6(4) petega nosilca Klemna Tašnerja in Matic Križnik s 6-4 6-4 tretjega nosilca Aneja Levpuščka. V nadaljevanju turnirja so se v polfinale uvrstili Tilen Potočnik (Šplus), Miha Vetrih (Sl.Gradec), Aljaž Jeran (Radom) in Lucas Tristan Nickel Koželj (Radom).

Pri dekletih so se v četrtfinale uvrstile Noka Jurič, Brina Šulin, Mia Kukovič, Pia Marija Rebec, Ana Lanišek, Tara Gorinšek, Žana Kukavica in Alja Belinger.

V nadaljevanju turnirja so se v finale uvrstile Pia Marija Rebec (TC-LJ), ki je s 6-3 7-5 premagala Brino Šulin (Radom) in Tara Gorinšek (Ptuj), ki je s 6-2 7-5 izločila Aljo Belinger (Šplus).

Matic Špec do prvega naslova v konkurenci dvojic na turnirjih ITF , Nik Razboršek in Mike Urbanija finalista v Poreču

17.03.2019
Naši igralci so se pretekli teden izkazali na mednarodnih turnirjih ITF. Ne sicer med posamezniki, tokrat so namreč v zaključnih obračunih nastopili med dvojicami.

Do uspeha kariere med dvojicami je s prvo zmago na turnirjih ITF prišel Matic Špec v ameriški Arcadiji (15.000 $). S soigralcem iz Cipra Michailom Pervolarakisom sta osvojila turnir s finalno zmago 6-4 6-3 nad Švedoma Simonom Freundom in Karlom Fribergom.

Dobro sta na turnirju ITF, prvem na letošnji tritedenski turneji Istarska riviera, z nagradnim skladom 15.000 $, nastopila Nik Razoboršek in Mike Urbanija. Naša igralca sta se v konkurenci dvojic uvrstila v finale, tu pa sta z 2-6 0-6 klonila na srečanju z Nemcema Constantinom Schmitzom in Benjaminom Hassanom.