sek
Prazna-pasica
Zadnja obvestila
Novice

Na turnirju v Cavtatu v glavni turnir Dan Trošt Slapnik, v Rabatu Aljaž Jeran, v Dornbirnu Matic Križnik in Eva Muller Uhan

19.10.2019
Po Eli Nali Milić se je na turnirju ITF 3. ranga v Cavtatu v glavni turnir skozi kvalifikacije prebil tudi Koprčan Dan Trošt Slapnik. V drugem krogu je s 6-1 6-2 premagal domačina Ivana Majića.

Na turnirju ITF 4. ranga v Rabatu je z dvema kvalifikacijskima zmagama v glavni turnir napredoval Aljaž Jeran.

V avstrijskem Dornbirnu je na turnirju ITF 5. ranga dvakrat zmagal Matic Križnik in se uvrstil v glavni turnir, kjer je v žrebu še Aljaž Kirbiš. Pri dekletih je dvakrat zmagala Eva Muller Uhan in prav tako napredovala v glavni turnir, kjer se je pridružila Niki Strašek in Pii Mariji Rebec.

Dečki in deklice do 11 let na pripravah v Kranju, dekleta in fantje do 15 let v Mariboru

19.10.2019
V Kranju so se na enodnevnih teniških pripravah pod okriljem Tenis Slovenije zbrali dečki in deklice v starostni kategoriji do 11 let, v Mariboru pa so se zbrala dekleta in fantje v starostni kategoriji do 15 let.

Aljaž Kirbiš izgubil finale turnirja dvojic ITF v Seefeldu

19.10.2019
Aljaž Kirbiš se je na mladinskem trunirju ITF 5. ranga v avstrijskem Seefeldu s soigralcem Gabrielom Matuszewskim iz Poljske uvrstil v finale konkurence dvojic.

V četrtfinalu sta s 6-2 7-6(4) izločila prva nosilca Bolgara Nikolaya Nedelcheva in Nemca Andrea Steinbacha. V polfinalu sta nato s 6-1 6-2 premagala Švicarja Florenta Limanija in Gianluco Marina. V finalu sta igrala z Avstrijcema Juliusom Rattom in Davidom Tomicem ter izgubila s 3-6 2-6.

Za 15-letnega Mariborčana je to prva uvrstitev v finale na turnirjih ITF.

Na mladinskem turnirju ITF 3. ranga v Cavtatu sta dobro nastopila Ela Nala Milić in Dan Trošt Slapnik. Milićeva je v zadnjem krogu kvalifikacij s 6-3 6-3 premagala Hrvatico Tani Vlainić in se uvrstila v glavni turnir, kjer se je pridružila Maji Makorič, Tari Gorinšek, Tjaši Klevišar in sestri Tari Katarini.

Pri fantih v kvalifikacijah nastopa Dan trošt Slapnik, ki je v prvem krogu s 6-2 6-4 premagal Aldina Jasarevica iz Avstrije, za uvrstitev v glavni turnir pa mora ugnati še Hrvata Ivana Majića. V glavni turnir je že uvrščen Filip Jeff Planinšek.

V Dornbirnu v Avstriji bosta v kvalifikaciajh turnirja ITF 5. ranga nastopila Matic Križnik pri fantih in Eva Muller Uhan pri dekletih. V glavnem turnirju so prijavljeni še Aljaž Kirbiš, Pia Marija Rebec in Nika Strašek.

Pia Lovrič izgubila v četrtfinalu turnirja ITF v Tabarki, Tom Kočevar Dešman poražen v četrtfinalu Dohe

18.10.2019
Pia Lovrič se je na drugem turinju ITF v Tabarki (15.000 $) poslovila v četrtfinalu. S 7-6(1) 6-0 jo je premagala Francozinja Ines Nicault. Pia je v prvem nizu povedla s 4-1, nato pa se je začela boriti s slabostjo, ki ni popustila do konca srečanja in ji je onemogočila enakovreden obračun s 24-letno Francozinjo.

Še tretja osvojitev točk na članskih turnirjih ITF ji bo prinesla pvo uvrstitev na člansko svetovno teniško lestvico WTA.

Tom Kočevar Dešman je nastopil na turnirju ITF (15.000 $) v Dohi in se poslovil v četrtfinalu. S 6-3 6-1 ga je nadigral Ukrajinec Marat Deviatiarov, ki je z odličnim servisom povsem razorožil našega igralca. Ta je imel izkoristek prvega servisa kar 84 %. Tomu je štirikrat odvzel servis, sam ga ni izgubil.

Tom Kočevar Dešman četrtfinalist v Dohi; konec za Katarino Srebotnik in Aljaža Bedeneta med dvojicami v Moskvi

17.10.2019
Tom Kočevar Dešman je na turnirju ITF (15.000 $) v Dohi zmagal še drugič in se uvrstil v četrtfinale. V prvem krogu je s 6-4 6-2 premagal 17-letnega Irca Ammarja Elamina, v drugem je bil s 6-4 7-5 boljši od 23-letnega Indijca Rishaboma Agarwala. V četrtfinalu bo igral z Ukrajincem Maratom Deviatiarovim.

Na turnirju WTA v Moskvi se je Katarina Srebotnik s soigralko iz Rusije Veroniko Kudermetovo uvrstila v četrtfinale. V uvodnem nastopu sta s 7-6(4) 6-3 premagali Rusinjo Ekaterino Alexandrovo in Belorusinjo Aliaksandro Sasnovich. Za uvrstitev v polfinale sta igrali z Kirsten Flipkens iz Belgije in Američanko Bethanie Mattek Sands ter izgubili z 1-6 2-6.

Na ATP turnirju v Moskvi je Aljaž Bedene s soigralcem Nicolasom Jarryem izgubil četrtfinalni obračun dvojic. S 6-4 6-3 sta ju premagala Italijana Andreas Seppi in Thomas Fabbiano.

Po porazu med posamezniki v prvem krogu ATP challengerja v Las Vegasu je Blaž Rola v paru z Američanom Mitchellom Kruegerjem nastopil v konkurenci dvojic in se uvrstil v četrtfinale. Tu sta s 6-4 3-6 2-10 izgubila z Amaričanoma Evanom Kingom in Hunterjem Reesejem.