Prazna-pasica
Zadnja obvestila
rss
Novice

Luka Koper Junior Open 2018 - odigrane tekme prvega in nekaj tekem drugega kroga glavnega turnirja, slovenske vrste močno razredčene

22.05.2018
V športnem centru Bonifika v Kopru so bile v ponedeljek na turnirju Luka Koper Junior Open 2018, turnirju Tennis Europe do 12 let, odigrane tekme prvega kroga glavnega turnirja.

Nastopilo je 22 slovenskih igralk in 23 igralcev, v drugi krog pa so se uvrstili samo štirje dečki in sedem deklic, ki so se pridružile v prvem krogu prostim petim slovenskim igralkam.

V torek je spored motil dež, tako da so bile odigrane samo tekme dečkov. Od Slovencev so v drugem krogu nastopili Luka Marinšek, Luka Albreht, Mak Mikovič in Gašper Matijašič. V tretji krog se je uvrstil samo Mak Mikovič, ki je s 6-7(8) 7-5 6-2 premagal Nemca Nikolaja Barsukova.

Pri deklicah, ki bodo tekme drugega kroga odigrale v sredo, so v prvem krogu zmagale Zala Vnuk, Maribel Križaj, Lara Flerin, Ana Julija Ažnoh, Ela Nala Milić, Neža Rogl in Tinkara Vraničar. V drugi krog so že uvrščene Lija Mumlek, Ana Thaler, Zala Bizjak, Julija Bogatin in Eva Šifrer.

Nekaj fotografij obračunov prvega dne si lahko ogledate v fotogaleriji

Blaž Kavčič predal tekmo prvega kroga v Parizu, Blaž Rola izpadel, Dalila Jakupović in Tamara Zidanšek v sredo

21.05.2018
S kvalifikacijskimi obračuni moških so se v Parizu začele kvalifikacije na drugem turnirju za Grand Slam sezone 2018, Roland Garrosu. V kvalifikacijah nastopajo štirje slovenski predstavniki, Blaž Kavčič, Blaž Rola, Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović. V glavni turnir sta že uvrščena Aljaž Bedene in Polona Hercog .

V ponedeljek so začeli s kvalifikacijami moški. Blaž Kavčič, ki v zadnjem času ni nastopal, nazadnje je igral na turnirju v Houstonu 9. aprila, se je v prvem krogu pomeril s 23-letnim Čehom Adamom Pavlasekom, 177. igralcem lestvice ATP. Slednji je prišel v Pariz kot zmagovalec ATP Challengerja v Rimu prejšnji teden in zmagovalno serijo je nadaljeval tudi v Parizu, saj mu je Blaž srečanje, po izgubljenem prvem nizu s 3-6, predal.

Naš drugi predstavnik v kvalifikacijah Blaž Rola se je v prvem krogu pomeril s 27-letnim Egipčanom Mohamedom Safwatom, 182. igralcem lestvice ATP. Oba igralca sta prejšnji teden nastopila na Challengerju v Heilbronu in izgubila v prvem krogu. V tesnem obračunu je bil Egipčan boljši s 4-6 7-6 6-4.

Pri dekletih bo Dalila Jakupović v prvem krogu, tekma bi morala biti v torek a je bila preložena na sredo, (program moti dež) igrala s 24-letno kanadsko zvezdnico, ki pozornost priteguje predvsem izven teniških igrišč, Eugenie Bouchard. Kanadčanka je ta teden na 167. mestu lestvice WTA in kar primerna nasprotnica naše igralke v prvem krogu.

Tudi Tamara Zidanšek, ki je 14. nosilka kvalifikacijskega turnirja deklet, bo v prvem krogu igrala z relativno neznano Mehičanko, 20-letno Renato Zarazua, 191. igralko lestvice WTA. Foto: Rolandgarros.com

"Igrajmo tenis" letos 26.in 27.maja v BTC Cityu v Ljubljani

21.05.2018
Bliža se, poleg festivala tenisa v avgustu, največji množični teniški dogodek za najmlajše, prireditev "Igrajmo tenis", ki bo tudi letos potekala v in ob teniškem centru Millenium v BTC Cityu v Ljubljani.Prireditev bo v času festivala nakupov, v soboto 26. in nedeljo 27.maja.

Poleg tradicionalnih turnirjev v mini, midi ter tenisu do 10 in 11 let bo potekala tudi teniška olimpijada, na katero lahko ekipe otrok starih do 12 let prijavite do 16. maja. Opis iger na teniški olimpijadi si lahko ogledate tukaj .

V dneh prireditve bodo klubi po Sloveniji tudi letos odprli vrata za brezplačno igranje tenisa. Seznam klubov bo objavljen pred začetkom prireditve.

Celoten program prireditve Igrajmo tenis si oglejte tukaj.

TK Triglav Kranj nov član 1. moške teniške lige

20.05.2018
Konec tedna so ekipe, ki nastopajo v 2. moški članski teniški ligi odigrale tekme tretjega in četrtega kroga.

V tretjem krogu je ekipa TK Branik Maribor s 4-0 premagala ekipo TK Hoče, ekipa TK Triglav Kranj pa je bila v Murski Soboti s 4-0 boljša od ekipe domačega teniškega kluba.

Četrti krog je že prinesel odločitev o novem članu prve teniške lige. Pomerili sta se ekipi TK Triglav Kranj in TK Branik Maribor. V Kranju so slavili domačini z rezultatom 3-1, dosegli še četrto ligaško zmago in si že zagotovili prvo mesto in s tem napredovanje v 1. moško člansko teniško ligo. Za ekipo TK Triglav Kranj so nastopili Mark Andrejič Goljar, Luka Miklavčič, Jakob Aljaž Kaplja in Klemen Nikolaš. V drugi tekmi četrtega kroga je ekipa TK Galtena s 4-0 premagala ekipo TK Hoče. Za zmagovalno ekipo so igrali Jan Lah, Rok Galun, Goran Djurdjevič in Ino Ficko.

O drugouvrščeni ekipi v ligi bo določalo zadnje srečanje, ko se bosta konec tedna v petem krogu pomerili ekipi TK Branik Maribor in TK Galtena.

Na fotografiji: Novi člani 1. moške teniške lige, ekipa TK Triglav Kranj s trenerjem Markom Porom ter starim predsednikom Andrejem Polencem in novim predsednikom Damjanom Klevišarjem ( na fotografiji manjkajo člani ekipe Grega Žemlja, Nejc Zaplotnik in Maks Lukman).

Manca Pislak brez glavnega turnirja v Caserti, mladinci v Budimpešti delno uspešni

20.05.2018
Po več kot osemmesečni odsotnosti s teniških igrišč zaradi poškodbe se na turnirje vrača Manca Pislak, ki je za začetek izbrala ITF turnir v italijanski Caserti (25.000 $). V prvem krogu ni imela težav in je s 6-2 6-0 premagala domačo povabljenko Allesio Tripaldelli, težja naloga pa jo je pričakovanju čakala v drugem krogu, ko je igrala s 6. nosilko, Brazilko Gano Thaisa Pedretti, ki je pred 14. dnevi osvojila turnir z nagradnim skladom 15.000 $ v Argentini. Argentinka je bila boljša s 6-2 6-2.

Naši mladinci so poleg Milana ta teden na Madžarskem in v Črni Gori. Na turnirju 2. ranga v Budimpešti je pri fantih v prvem krogu kvalifikacij izpadel Filip Jeff Planinšek . S 7-5 6-1 ga je premagal Nemec Jakob Cadonau. Med dekleti je izgubila Sheila Glavaš, katero je s 6-2 6-0 izločila Čewhinja Klara Novakova. Uspešna je bila Tina Cvetkovič, ki je v prvem krogu s 6-2 6-2 premagala Čehinjo Ivano Sebestovo.

Na mladinskem ITF turnirju v Podgorici bosta v glavnem žrebu nastopila Tin Krstulovič in Pia Lovrič.