Prazna-pasica
Zadnja obvestila
rss
Novice

Blaž Kavčič, Nik Razboršek in Nastja Kolar zmagali v uvodnih nastopih; Moni Potrč, Tina Cvetkovič in Matic Špec izgubili

13.11.2018
Današnji slovenski nastopi na mednarodnih turnirjih so se začeli s tremi zmagami in tremi porazi.

Blaž Kavčič je na challengerju v Bangaloreju v Indiji v prvem krogu s 6-2 6-0 premagal osmega nosilca, Kanadčana Filipa Peliwa, ta teden 252. igralca lestvice ATP. To je bila Blaževa druga zmaga nad Peliwom v zadnjih dveh mesecih. Prvič sta se pomerila v Šanghaju, kjer je Kanadčan Blažu odvzel en niz, tokrat pa je bil povsem brez moči. Blaž bo v drugem krogu igral z indijskim kvalifikantom, 21-letnim Sasijem Kumarjem Mukundom (418).

Zmagovito serijo nadaljuje v Antalyi Nik Razboršek. Po osvojitvi turnirja prejšnji teden, je tudi ta teden začel z zmago. V prvem krogu je dosegel šesto zaporedno in s 6-2 6-3 izločil 22-letnega Belgijca Benjamina Dhoa (770).

Nastja Kolar, ta teden 340. igralka lestvice WTA, je na turnirju s travnato podlago v Muzaffarnagarju v Indiji ( 25.000 $). V prvem krogu je s 6-1 6-3 premagala domačinko, 21-letno Riyo Bhatia (628).

Slabše so jo v prvem krogu odnesli naši kvalifikantje Matic Špec, Moni Potrč in Tina Cvetkovič, saj so vsi trije uvodno srečanje izgubili. Špeca je v Nonthaburiju na Tajskem s 6-2 3-6 7-5 premagal 21-letni Japonec Sora Fukuda (729). Potrčeva je v Heraklionu igrala s 6. nosilko, 26-letno Xenio Knoll iz Švice (761) in klonila z 1-6 3-6. Zmagati pa ni uspelo niti Cvetkovičevi v Antalyi. V prvem krogu jo je s 6-3 6-4 premagala 22-letna Bolgarka Gabriela Mihaylova (987).

Matic Špec, Moni Potrč, Anja Gal in Tina Cvetkovič uspešno čez kvalifikacije, slovo Anžeta Arha v Kuvajtu

12.11.2018
Matic Špec in Moni Potrč sta uspešno opravila s kvalifikacijami na turnirjih ITF na Tajskem in v Grčiji.

Matic je bil četrti nosilec kvalifikacij ITF Futuresa v Nonthaburiju na Tajskem. Potem, ko je dvakrat zmagal, v zadnjem krogu kvalifikacij je z 2-6 6-3 6-2 premagal Korejca Jung-Woong Naja (1094), se je uvrstil v glavni turnir. Za Matica bo to že šesti turnir na Tajskem v zadnjih dveh mesecih. Na vseh turnirjih je moral v kvalifikacije, po nekoliko neposrečenem začetku pa je dobro nadaljeval in se na tretjem turnirju uvrstil v polfinale, na naslednjem je bil četrtfinalist, po spodletelih kvalifikacijah na zadnjem , pa je tokrat ponovno udeleženec glavnega turnirja. Odigral je sedemnajst tekem in zabeležil dvanajst zmag in pet porazov.

Moni je tretji teden v Heraklionu in v tretjem poskusu se ji je prvič uspelo uvrstiti v glavni turnir. Sicer pa bo to njen četrti nastop v glavnih turnirjih ITF z nagradnim skladom 10 oz. 15.000 $. Najboljši izid je doslej zabeležila v Velenju, kjer se je uvrstila v drugi krog.

Uspešni sta bili v kvalifikacijah tudi Anja Gal in Tina Cvetkovič v Antalyi (15.000 $). Anja je v finalu kvalifikacij s 6-2 7-5 premagala Čehinjo Marketo Panackovo, Tina je bila s 6-3 6-0 boljša od Turkinje Zeynep Erman.

Že včeraj sta v uvodnem nastopu kvalifikacij na Futuresih v Sharm El Sheikhu in Heraklionu izgubila Jan Vehovec in Domen Gostinčar.

Danes se je v prvem krogu Futures v Kuvajtu moral posloviti tudi Anže Arh. Po uspešno opravljenih kvalifikacijah v katerih je dosegel dve gladki zmagi ga je v prvem krogu s 6-3 6-4 premagal Indijec Dhruv Sunish.

Nov teden, novi nastopi naših igralcev in igralk

12.11.2018
Naši igralci in igralke, z izjemo nekaterih najboljših, nadaljujejo z nastopi na mednarodnih turnirjih ITF in ATP challenger ter na mladinskih turnirjih. Prvi z namenom zagotoviti si čim boljše izhodišče na t.i. ITF World tennis touru, ki se začenja s 1.1.2019, drugi in tretji pa z namenom lovljenja novih ATP in ITF točk ter izboljšanja uvrstitve na lestvici ATP in mladinski teniški lestvici.

Ta teden bosta tako na challengerjih nastopila Blaž Kavčič v indijskem Bangaloru (150.000$+H) in Blaž Rola v ameriškem Champaignu (75.000 $). Kavčič bo v prvem krogu igral z 8. nosilcem Filipom Peliwom iz Kanade(181), katerega je letos že premagal na turnirju v Šanghaju, Rolo pa čaka obračun z domačim povabljencem Alexandrom Brownom (1064).

Nastja Kolar bo v prvem krogu ITF turnirja (25.000 $) v indijskem Muzaffarnagarju igrala z domačinko Riyo Bhatia (624), Moni Potrč je bila uspešna v kvalifikacijah turnirja v Heraklionu (15.000 $) in bo igrala s 6. nosilko Xenio Knoll (919), Anja Gal in Tina Cvetkovič pa nastopa v glavnem turnirju lovita v Antalyi (15.000 $),

Anže Arh bo v prvem krogu Futuresa v Meshrefu v Kuwaitu igral z Indijcem Dhruwom Sunishom, Matic Špec pa še čaka nasprotnika na Tajskem (15.000 $).

Mladinke bodo nastopile v Boliviji kjer je Metka Komac, v Mehiki je Živa Falkner, v Izraelu pa Sheila Glavaš.

Še en teden bosta v Antalyi oz. v Heraklionu preživela Nik Razboršek in Tom Kočevar Dešman.

Konec tedna enodnevne priprave reprezentančnih kandidatov v kategorijah do 13 in do 17 let

11.11.2018
Konec tedna so se v Mariboru in Kraju odvijale enodnevne priprave TS na katere so bili povabljeni dečki in deklice v starostni kategoriji do 13 ter fantje in dekleta v starostni kategoriji do 17 let.

Poročili iz priprav najdete tukaj.

Tom Kočevar Dešman izgubil finale Futuresa v Heraklionu

11.11.2018
Tom Kočevar Dešman se je na Futuresu v Heraklionu (15.000 $) uvrstil v finale, a se novega naslova ni mogel veseliti.

V polfinalu je s 6-4 6-2 po uri in pol igre premagal 22-letnega Grka Michaila Pervolarakisa,820. igralca lestvice ATP.

Po polfinalni zmagi je moral na igrišče še enkrat in sicer na finalni obračun s 24-letnim Francozom Baptistom Crepattejem, 370. igralcem lestvice ATP. Obetalo se je težko srečanje za našega igralca saj je Francoz v izvrstni formi. Do finalnega obračuna je dobil zadnjih devetnajst tekem na turnirjih serije Futures in osvojil tri zaporedne naslove. V današnjem finalu se je boril za četrti zaporedni naslov in dvajseto zaporedno zmago in oboje tudi dosegel. Zmagal je z rezultatom 6-1 7-6(4).

Po gladko dobljenem prvem nizu Francoza, je drugega bolje odprl Tom, ki je z breakom povedel z 2-0, nato serviral za vodstvo 3-0, a servis izgubil, v nadaljevanju pa z breakom ponovno povedel s 5-2, a je deveto igro v kateri je serviral, z le eno dobljeno točko izgubil in Crepatte se je vrnil v igro in ob koncu drugega niza izsilil podaljšano igro. To je nato tudi dobil, s tem pa niz in srečanje. Za Toma je poleg ene osvojitve naslova to drugo izgubljeno finale v letošnji sezoni, ki pa je kljub temu po sezoni 2015, ko je bil tudi najvišje v karieri na 349. mestu, ponovno dokaj dobra. Tom trenutno zaseda 693. mesto