rss
Novice

V Tivoliju so se veterani in veteranke borili za naslove državnih prvakov

24.09.2018
Minuli konec tedna so se v tenis centru Tivoli za naslove državnih prvakov merili najboljši slovenski rekreativci in veterani. Po zimskem in poletnem državnem prvenstvu v konkurenci parov, so se tokrat merili še med posamezniki.

Največje ime je zagotovo Tone Komar, ki je bil skupaj z Marko Lopatičem prvak pozimi in poleti, tokrat pa je dodal naslov v kategoriji do 55 let, povrhu vsega pa mu je pripadla še glavna nagrada, vstopnica za letošnji zaključni finale (Nitto ATP finals) najboljših teniških igralcev na svetu.

Petdeset igralk in igralcev se je zbralo v rahlo deževnem jutru v tenis centru Tivoli, kjer je bilo že v uvodnih krogih jasno, da je slovenska veteranska falanga oborožena z velikim teniškim znanjem. Pri dekletih (dve kategoriji) sta državni prvakinji postali Maša Koglot in Kristina Vanceta. V najbolj izkušeni moški kategoriji (55+) je najbolj uspešen slovenski veteran Ivo Beliš, sodeč po zmagah na turnirjih ITF, ohranil sloves nedotakljivega in brez večjih težav osvojil naslov državnega prvaka.

Odličen finale sta prikazala v kategoriji do 55 let, prvi nosilec Tone Komar in Ivo Bubnjič, ki sta do finala prišla brez praske. V finalu je Komar vodil s 5:2, a je Bubnjič znižal razliko (5:4), za malenkost bolj natančen pa je bil v deseti igri Komar in tako po dveh naslovih v dvojicah dodal še državni naslov med posamezniki.

Podobno kot Komar je v mlajši kategoriji (do 45 let) brez težav naslov osvojil Marko Škrjanc, ki je v finalu premagal Aleša Mačka.

Odličen tenis so prikazali tudi v rekreativni oziroma odprti kategoriji do 35 let, kjer je v velikem finalu Matej Jarc premagal Filipa Batorja.

Glavna nagrada je po žrebanju med vsemu udeleženci romala v roke Tonetu Komarju, cel kup ostalih presenečenj pa so si razdelili ostali; tudi veliko Gorenjkino čokolado. Kot je dejal eden najbolj hudomušnih slovenskih teniških igralcev med veterani, je bil, ob pričakovanju londonske vstopnice, njihov grižljaj v čokolado prvič v življenju bolj grenak. Saj veste, smeh je pol zdravja.

Tekst: Gašper Bolhar, foto: Sportida

Več o rekreativno-veteranskem tenisu najdete tukaj.

Aljaž Bedene uspešen v prvem krogu ATP Challengerja v Orleansu, Anže Arh v glavni turnir na Futuresu v Kairu, Matic Špec poražen v prvem krogu na Tajskem

24.09.2018
Naš najvišje uvrščen igralec na lestvici ATP, ta teden je na 78. mestu lestvice ATP, Aljaž Bedene, je z zmago začel nastope na Challengerju v francoskem Orleansu (127.000 €) . V prvem krogu je kot 2. nosilec turnirja s 6-3 6-4 premagal 27-letnega Španca Enriqa Lopeza Pereza, 163. igralca lestvice ATP.

Anže Arh se je na Futuresu v Kairu (15.000 $) z dvema kvalifikacijskima zmagama uvrstil v glavni turnir. V prvem krogu je s 6-0 6-1 premagal domačina Ashrafa El Sayeda, v drugem pa s 6-1 6-2 Indijca Arpita Sharmo.

V prvem krogu glavnega turnirja je na Futuresu (15.000 $) na Tajskem nastopil Matic Špec in s 6-7(4) 3-6 izgubil z drugim nosilcem, Shintarom Imaijem.

Na OP Zala 16 v Rogaški Slatini znani finalisti, na Ptuju znani polfinalisti na FIN 12

23.09.2018
Na OP ZALA, zadnjem turnirju do 16 let v sezoni 2018 smo dobili finalista pri fantih in polfinalistke pri dekletih. Pri fantih so se v polfinale uvrstili Aljaž Jeran (Radom), Marsel Žnuderl (ŽtkMb), Tilen Kovač (Šentjur) in Aljaž Kirbiš (Radom). V polfinalu je nato Marsel Žnuderl 4-6 6-4 6-0 premagal prvega nosilca Jerana, Tilen Kovač pa je bil s 4-6 6-3 6-3 boljši od Aljaža Kirbiša.

V B turnirju so polfinalisti Vaal Urankar (Maja), Žan Friš (Galte), Filip Zver (Ten_Ms) in Noel G. Srimac (MaxLj).

Pri dekletih so polfinalistke Lina Božičnik (Maja), Anali Kočevar (TKMed), Tina Komac (LukaKp) in Pia Poglajen (AsLit). V finale sta se uvrstili Lina Božičnik, ki je s 6-2 6-2 premagala Anali Kočevar in Pia Poglajen ki je s 6-3 6-4 izločila Tino Komac.

Na FIN turnirju do 12 let na Ptuju so se v A turnirju v polfinale uvrstili Luka Videnovič (Tr-Kr), Nal Sok (Tc-Lj), Vid Mohar (Grosu) in Marko Požonoec (TK-CC). V B turnirju igrajo tekme drugega kroga.

Pri deklicah je prva polfinalistka v A turnirju Tinkara Vraničar (TK-CC).

Deklice v B turnirju igrajo tekme prvega kroga.

Polona Hercog kot srečna poraženka v glavni turnir v Wuhanu, poraz Andreje Klepač v dvojicah; pregled ostalih slovenskih nastopov

23.09.2018
Na WTA turnirju v Wuhanu z nagradnim skladom 2.746.000 $ se je Polona Hercog, kljub porazu v zadnejm krogu kvalifikacij, uvrstila v glavni turnir s statusom srečne poraženke. Kar tri igralke so namreč odpovedale nastop v glavnem turnirju. V prvem krogu bo igrala z 29-letno Kitajko Shuai Zhang, 40. igralko lestvice WTA.

Nastope v Wuhanu je že končala Andreja Klepač. S soigralko Mario Jose Martinez Sanchez, s katero sta bili peti nosilki turnirja dvojic, sta izgubili uvodno srečanje. S 6-3 6-2 sta ju premagali Latvijka Jelena Ostapenko in Belorusinja Aryna Sabalenka.

V konkurenci dvojic bo nastopila še Katarina Srebotnik, ki bo s soigralko Lyudmylo Kichenok iz Ukrajine v prvem krogu igrala proti Nizozemki Kiki Bertens in Belgijki Kirstin Flipkens.

Sicer pa bomo prihodnji teden spremljali tudi druge naše igralce in igralke na članskih in mladinskih turnirjih.

Aljaž Bedene bo nastopil na ATP Challengerju (127.000€+H) v francoskem Orleansu, kjer bo drugi nosilec. V prvem krogu bo igral s Špancem Enriqom Lopezom Perezom (161). Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović bosta nastopili v Tashkentu na WTA turnirju (250.000 $). Jakupovićeva bo v prvem krogu igrala z Rusinjo Anno Blinkovo (102), Zidanškovo čaka obračun s povabljenko, Rusinjo Vero Zvonarevo (139).

Matic Špec bo nastopil na Futuresu v Hua Hinu na Tajskem (15.000 $), Anže Arh pa se je v kvalifikacijah Futuresa v Kairu uvrstil v zadnji krog.

Mladinci in mladinke so na Velem Lošinju na ITF turnirju 4. ranga. V kvalifikacijah je v uvodnem nastopu pri fantih zmagal Nik Jurjevčič, ki tudi vodi s 4-0 v prekinjeni tekmi drugega kroga, dvakrat pa je bil uspešen Jošt Plestenjak. Pri dekletih sta se v finale kvalifikacij uvrstili Živa Falkner in Pia Marija Rebec, izpadla je Meta Marenk.

Nina Potočnik zmagovalka, Veronika Erjavec finalistka ITF turnirja dvojic v Podgorici

23.09.2018
Na ženskem ITF turnirju v Podgorici (25.000 $) naše igralke v posamični konkurenci niso posgle po vidnejših uvrstitvah, sta se pa odlično odrezali Nina Potočnik in Veronika Erjavec v konkurenci dvojic.

Nina Potočnik se je veselila šestega naslova na turnirjih ITF v konkurenci dvojic, prvega na turnirjih z nagradnim skladom 25.000 $. Njena soigralka je tokrat bila Čehinja Miriam Kolodziejova.

V finalu sta z 2-6 6-3 10-0 premagali našo Veroniko Erjavec in njeno soigralko Nefiso Berberović iz BiH. Erjavčeva in Breberovićeva sta letos že osvojili turnir dvojic v Tučepih, še en naslov pa je Erjavčeva osvojila v Prokuplju.