Brina Šulin osvojila FIN 14 v Kopru

Ljubljana,  2.5.2017

Koper polfinalisti

Polfinalisti in finalista B turnirja dečkov

Brina ŠULIN (Radomlje) je zmagovalka FIN turnirja deklic v starostni kategoriji do 14 let v Kopru.

Šulin Brina OP Koper 2017_525

Brina Šulin

Turnir deklic je nekoliko presenetljivo dobila Brina ŠULIN, ki je v polfinalu po več kot treh urah igre premagala klubsko soigralko Mašo VIRIANT, v finalu pa je bila boljša še od 1. nosilke in 2. igralke lestvcice TS, Nike STRAŠEK (Ptuj). Šulinova je zmagala z 0-6 6-3 5-0 (predaja Strašek).

V konkurenci dvojic sta zmagovalki Meta MARENK in Brina ŠULIN, katerima sta finale brez boja predali poškodovana Nika STRAŠEK in Ana Teja TABOR.

Pia Marija Rebec osvojila OP 14 v Mariboru

06.02.2017

Deklice Maribor 14 let 2017_zk_525

V Mariboru se je končalo OP za deklice do 14 let. Zmagovalka turnirja je 1. nosilka, Pia Marija REBEC (Tc-Lj), ki je v finalu 6-2 6-1 premagala presenetljivo finalistko Manco LAMPRET (Sl.Gradec).

Za Lampretovo, ki je na lestvici TS šele na 27. mestu je to daleč največji uspeh v karieri, saj se ji na turnirjih TS doslej nikoli ni uspelo uvrstiti dlje kot v osmino finala.

Na drugi strani je za Pio Marijo REBEC, ki je trenutno 5. igralka lestvice TS do 14 let to prva zmaga v kategoriji do 14 let ter druga zmaga v karieri. Prvo je dosegla septembra lani na turnirju TS do 12 let.

Nika Strašek zimska državna prvakinja do 14 let

Ljubljana, 15.1.2017

Potočnik Gal Strašek Nika Lončarič Taja Jeran Alja

Pri deklicah sta v finalu zimskega državnega prvenstva, ki je poteklo v Maribor obračunali 1. in 2. igralka lestvice TS do 14 let, Taja LONČARIČ in Nika STRAŠEK. Obe sta članici TK Ptuj in nadaljujeta zmagovito pot, ki sta jo začeli že v starostni kategoriji do 12 let. Tokrat je bila s 6-2 6-4 boljša 2. nosilka Nika STRAŠEK in s tem napovedala klubski soigralki resen boj za 1. mesto lestvice TS.  Za Niko je to drugi naslov v karieri, potem ko je bila leta 2015 zimska državna prvakinja že v starostni kategoriji do 12 let. Na svoj prvi naslov bo tako Taja morala še počakati, bil pa je to njen drugi poraz v finalih državnih prvenstev, prvega je doživela na DP do 12 let 2015 na Otočcu. Sicer pa je bil to njun šesti medsebojni obračun in četrta zmaga za Straškovo, ki gre očitno po stopinjah mame, nekdaj odlične teniške igralke Tine Vukasovič.

Tudi v konkurenci dvojic je naslov odšel na Ptuj. Osvojili sta ga Nika STRAŠEK in Taja LONČARIČ. Finalni obračun je bil negovotov do zadnje odigrane žoge, Ptujčanki pa sta bili od Novogoričanke Taje ZUCCHIATI in še ene Ptujčanke Nine PLIBERŠEK boljši s 7-5 4-6 13-11