OP za člane v Krškem osvojil domačin Matic Sotler

08.01.2018

OP Krško 2018 člani Sotler in Oreškovič_525_tm

Sotler in Oreškovič

V Krškem se je končalo odprto prvenstvo za člane. Domače ljubitelje tenisa je razveselil Matic SOTLER (Krško), sicer tudi 1. nosilec turnirja, ki je na koncu dvignil zmagovalni pokal.

Za zmago na turnirju se je boril z Zvonimirjem OREŠKOVIČEM (Radomlje). Ta je v polfinalu s 6-2 7-6(6) premagal 2. nosilca Toma AŠIČA KOVAČA.

V finalu je bolje začel Oreškovič in  prvi niz dobil s 7-5. Tudi drugi niz je bil povsem izenačen, v podaljšani igri pa je bil bolši Sotler in drugi niz odločil v svojo korist s 7-6(4). Po eni odigrani točki tretjega niza je Oreškovič srečanje predal.

23-letni Sotler je po zmagi na domačem turnirju julija lani osvojil še drugi članski turnir v karieri in tudi tega pred domačimi navijači.

Sašo Bende zimski članski državni prvak 2018

Rogaška Slatina, 15.12.2017

Zimski članski državni praki 2018_525

Sašo BENDE je bil drugi nosilec turnirja, ki je bil letos zelo dobro zaseden, v finalu pa se je pomeril s 1. nosilcem, sicer pa 4. igralcem članske lestvice TS  19-letnim klubskih soigralcem Tinom KOVAČIČEM. V zelo izenačenem obračunu je s 3-6 7-6(2) 6-4 slavil izkušeni BENDE, ki je tako v drugem poskusu osvojil naslov državnega prvaka, lani mu ga je v finalu speljal Tilen ŽITNIK. Bende je še drugo leto zapored, v njunem šele drugem medsebojnem obračunu premagal Kovačiča. Njuno edino dosedanje srečanje sta odigrala pred enim letom v polfinalu državnega dvoranskega prvenstva in tudi takrat je bil boljši Bende.

V konkurenci dvojic sta naslov državnih prvakov osvojila Gašper BEZJAK in Tino KOVAČIČ, ki sta bila v finalu s 6-3 0-6 10-6 boljša od Janoša ŽIBRATA in Saše BENDETA.

Rogaška Slatina, 14.12.2017

V Rogaški Slatini se končuje zimsko člansko državno prvenstvo. V moški konkurenci, ki je bila letos zelo dobro zasedena se bosta za naslov državnega prvaka borila igralca ŽTK Maribor, 1. nosilec, 18-letni Tino KOVAČIČ in 2. nosilec, 31-letni Sašo BENDE

Kovačič je v prvem polfinalu s 6-3 6-2 premagal edinega nepostavljenega polfinalista, 30-letnega Gregorja REPINO (Maja), 41. igralca članske lestvice TS, v drugem polfinalu pa je bil Bende s 6-4 7-5 boljši od 24-letnega Benjamina BELIŠA (Sl. Gradec), 14.igralca lestvice TS in 6. nosilca državnega prvenstva.

Sašo Bende bo drugo leto zapored naskakoval naslov zimskega državnega prvaka, pred enim letom mu ga je v finalu speljal Tilen ŽITNIK. Zanimivo pa je, da sta se letošnja finalista pomerila v polfinalu državnega prvenstva v Rogaški Slatini pred enim letom, ko je bil s 6-1 7-6(1) boljši Bende. To je bil tudi njun edini medsebojni obračun doslej.

Miha Okorn osvojil prvi turnir nove sezone

Ljubljana, 21.11.2017

Okorn Miha 2017_bm

OP za člane in članice, ki se je ta konec tedna odvijalo v  Ljubljani sta osvojila Miha OKORN (MaxLj) in Tina Kristina GODEC (AsLit).  Pri članih sta bila finalista 5. nosilec Marko ILIĆ (Šplus) (status mu pripada zaradi uvrstitve na 14. mesto hrvaške članske teniške lestvice) in 3. nosilec Miha OKORN (MaxLj). Ilić je v polfinalu s 6-2 6-4 premagal Benjamina BELIŠA (Sl.Gradec),  Okorn je bil v drugem polfinalu s 6-3 6-4 boljši od Žige DROBNIČA (Zklub). V finalu je s 6-4 6-4 zmagal Miha OKORN.