Članski državni prvaki 2018 igralci TD Slovan Ljubljana

16.9.2018

Play off 2018 - zmagovalci prve članske moške lige

Ekipa TD Slovan Ljubljana

V Mariboru se je z obračuni članov in članic ter veteranov končal 4. Energetika Maribor play off ekipnih tekmovanj Tenis Slovenije.

Pri članih so naslov državnih prvakov osvojili igralci TD Slovan iz Ljubljane, ki so v finalu s 4-1 premagali ekipo ŽTK Maribor.

Tekma je bila odločena po igrah posameznikov v katerih so za Slovan zmagali Tilen Žitnik, Anže Arh, Janz Semrajc in Dorian Tomaž Janežič. Edino točko za ŽTK je osvojil Tino Kovačič.

Play off 2018 Finalisti prve moške članske loige 2

Ekipa ŽTK Maribor

Utrinke iz ploay offa najdete v fotogaleriji.

5.9.2018

TK Luka Koper_dm_525_2018

Ekipa TK Luka Koper

S tekmami tretjega kroga se je končala prva moška članska liga v kateri je nastopalo osem ekip. Zadnji krog je prinesel zanimive obračune v obeh skupinah. V derbiju skupine B je ekipa TK Terme Ptuj s 4-3 premagala ekipo TD Slovan in osvojila prvo mesto v skupini.

ŽTK Maribor_dm_525_2018

Še bolj zanimivo je bilo v skupini A, kjer sta bili v igri za napredovanje v play off ekipi TK Medvode in TK Luka Koper. Medvodčani so nalogo opravili z odliko in zmagali s 6-1 ter si zagotovili tri točke, o njihovi usodi, obenem pa tudi svoji, pa so v Mariboru odločali igralci TK Luka Koper. Ti so namreč potrebovali vsaj točko za uvrstitev v play off, na koncu pa so osvojili celo dve. Ekipo ŽTK so premagali z rezulatom 4-3.

V play off so se tako uvrstile ekipe TK Terme Ptuj, TD Slovan, ŽTK Maribor in TK Luka Koper. Obeta se nam zanimiv boj za naslov državnega prvaka.

Rezultate najdete tukaj.

2.9.2018

Danes so bile odigrane tekme drugega kroga v prvi moški članski teniški ligi.

Liga moška 1 TK Konjice in TK Luka Koper_525

Na fotografiji ekipi TK Konjice in TK Luka Koper, foto: T. Majer

V skupini A je ekipa ŽTK Maribor v gosteh s 5-2 premagala igralce ekipe TK Spin Medvode,  v drugi tekmi skupine A pa je ekipa TK Luka Koper s 6-1 premagala ekipo TK Konjice.  Mesto v play offu so si že zagotovili Mariborčani. V boju za drugo mesto sta še vedno ekipi TK Luka Koper in TK Spin Medvode.

V skupini B sta oba favorita zmagala. TD Slovan je s 5-2 premagal ekipo TK Krško, ekipa TK Terme Ptuj pa s 6-1 ekipo TK Kamnik. Nastop v play offu sta si že zagotovili ekipi TK Terme Ptuj in TD Slovan, njun medsebojni obračun v zadnjem krogu bo tako zgolj prestižnega pomena.

Rezultate po dveh odigranih krogih najdete tukaj.

1.9.2018

Z obračuni prvega kroga se je v soboto začela prva moška članska liga. Nastopa 8 ekip, ki so razdelje v A in B skupino.

V prvem krogu je TK Krško doma z 2-5 izgubilo z ekipo TK Terme Ptuj, TK Kamnik je prav tako doma izgubil s TD Slovan z 2-5, ŽTK Maribor je s 6-1 premagal TK Konjice, ekipa TK Luka Koper pa je morala doma s 3-4 priznati premoč gostom iz Medvod.