Petrol turneja : ITF Petrol turneja 2015 : ITF Petrol turneja Velenje

PetrolProSerija-SLIDER-525x326px_2015

Eva Zagorac v Velenju brez prvega naslova, ta gre v roke italijanki Stafanii Rubini

24.05.2015

Zagorac Eva finale Velenje 2015_bap_525

V Velenju se je končal prvi iz serije petih turnirjev PETROL TURNEJE 2015, ženski ITF turnir z nagradnim skladom 10.000 $.

Svoj prvi naslov na profesionalnih teniških turnirjih sta danes naskakovali obe nasprotnici, naša Eva ZAGORAC in njena nasprotnica, 22. letna Italijanka Stefania RUBINI, 536. igralka lestvice WTA. V izenačenem srečanju je bila uspešnejša in srečnejša Italijanka, ki je zmagala z rezultatom 4-6 7-5 6-2.

Eva ZAGORAC, ki je dobila prvi niz s 6-4 je v drugem z breakom že vodila s 5-3, a je nato Italijanka dobila kar štiri igre zapored in drugi niz s 7-5. V tretjem nizu je Eva popustila in zmaga ter prvi naslov v karieri je odšel nasprotnici iz Italije.

Za Evo ZAGORAC je to kljub porazu uspeh kariere in njena najboljša uvrstitev na turnirjih serije ITF.

Čestitamo !

Da pa je ena zmaga vseeno ostala v domačih rokah sta že v petek poskrbeli Nina POTOČNIK in Natalija ŠIPEK, ki sta osvojili turnir dvojic.

Tudi letos v finalu Slovenka, Eva Zagorac

Velenje, 23.5.2015

Na ženskem ITF turnirju v Velenju z nagradnim skladom 10.000 $ bomo tudi med posameznicami lahko v finalu vzpodbujali Slovenko. Za to je poskrbela 19. letna Eva ZAGORAC, ki je v polfinalu s 6-3 7-5 izločila drugo nosilko, 21. letno Hrvatico Silvio NJIRIĆ.

Ali ji uspe ponoviti lanskoletni uspeh Tamare ZIDANŠEK, ki je osvojila turnir, pa bomo videli v nedeljo.

Za Evo, ki je v Velenju nastopila s posebnim povabilom, je to prvi finale na profesionalnih teniških turnirjih.

V finalu bo v nedeljo ob 11. uri igrala z Italijanko Stefanio RUBINI.

Eva Zagorac polfinalistka ITF turnirja v Velenju, med dvojicami naslov Nini Potočnik in Nataliji Šipek

Velenje 22.5.2015

Potočnik In Šipek Velenje 2015_winner_525

Na prvem turnirju PETROL TURNEJE 2015, ki ga v Velenju igrajo dekleta se je v polfinale kot edina Slovenka uvrstila Eva ZAGORAC. 19. letna Mariborčanka je v četrtfinalu, v slovenskem obračunu, s 7-6(5) 4-6 6-3 premagala vrstnico Natalijo ŠIPEK.

Za Evo ZAGORAC je to prvi polfinale na profesionalnih teniških turnirjih v karieri. V polfinalu bo igrala z 2. nosilko, 21. letno Hrvatico Silvio NJIRIĆ, 377. igralko lestvice WTA.

V finalu konkurence dvojic sta slavili Nina POTOČNIK in Natalija ŠIPEK. V finalu sta s 4-6 6-3 10-4 premagali Nemko Anno KLASEN in Avstrijko Yvonne NEUWIRTH.

Velenje, 21.5.2015

V Velenju je bil danes dan slovenskih nastopov, saj so v drugem krogu nastopile kar štiri Slovenke in  dve bomo gledali tudi v četrtfinalu.

V slovenskem obračunu sta o četrtfinalistki odločali Manca PISLAK in Natalija ŠIPEK. V zelo zanimivem in izenačenem srečanju se je zmage veselila leto dni starejša Natalija ŠIPEK, ki je zmagala z rezultatom 6-4 6-7(5) 7-5. Za Natalijo ŠIPEK, trenutno 710. igralko lestvice WTA je to njena prva letošnja uvrstitev v četrtfinale in s tem najboljša letošnja uvrstitev, v lanskem letu pa je dvakrat že nastopila tudi v finalu ITF turnirjev.

Sicer pa je prva z današnjih nastopom opravila Kaja JUVAN, ki je moči merila s 1. nosilko turnirja, 22. letno Grkinjo Despino PAPAMICHAIL, 372. igralko lestvice WTA. Izkušenejša Grkinja je bila boljša z rezultatom 6-1 6-3.

Za njo je na igrišče prišla Eva ZAGORAC, trenutno 1090. igralka lestvice WTA in brez težav opravila z Avstrijko, 8. nosilko Janino TOLJAN, 485. igralko lestvice WTA. Eva je bila boljša z rezultatom 6-2 6-2.

Za Evo ZAGORAC je to druga uvrstitev v četrtfinale na turnirjih serije ITF.

V četrtfinalu bo eden izmed obračunov ponovno slovenski. Za nastop v polfinalu se bosta borili Eva ZAGORAC in Natalija ŠIPEK. Tekma se bo začela ob 10.30 uri.

Zagorac in Šipek_525_2015_tg

V Velenju pa bomo v petek že spremljali finale v konkurenci dvojic s slovensko udeležbo. Slovenski finalistki sta Nina POTOČNIK in Natalija ŠIPEK, ki sta v polfinalu s 6-3 6-3 premagali 1. nosilki turnirja dvojic Silvio NJIRIĆ in Despino PAPAMICHAIL. V finalu bosta v petek ob 16. uri igrali z 2. nosilkama, Nemko Anno KLASEN in Avstrijko YvoNne NEUWIRTH.

Rezultate srečanj iz Velenja lahko v živo spremjate TUKAJ

Velenje, 20.5.2015

V Velenju se je nadaljeval ženski ITF turnir (10.000$), prvi iz serije petih pro turnirjev imenovanih PETROL TURNEJA 2015.

V današnjih nastopih so bile uspešne tri slovenske igralke. V prvi tekmi današnjega dne sta se v slovenskem obračunu pomerili Eva ZAGORAC in Sara DJURDJEVIĆ. S 6-0 6-0 je bila boljša Mariborčanka, ki se bo v drugem krogu v četrtek okrog 11.30 ure pomerila s 25. letno Avstrijko Janino TOLJAN..

Manca PISLAK je s 3-6 6-1 6-3 premagala 3. nosilko, 19. letno Rusinjo Anastasio PRIBYLOVO, 382. igralko lestvice WTA. V drugem krogu bo v četrtek okrog 11.30 ure igrala z Natalijo ŠIPEK.

Svoj krstni nastop na profesionalni teniški turneji je doživela najmlajša Sloevnka na turnirju v Velenju, 14-letna Kaja JUVAN. Nastopila je s posebnim povabilom in v prvem krogu s 7-6(6) 4-6 6-4 premagala češko kvalifikantko, 23. letno Gabrielo HORACKOVO. V drugem krogu se bo Kaja JUVAN v četrterk ob 10. uri pomerila s 1. nosilko, 22. letno Grkinjo Despino PAPAMICHAIL.

V konkurenci dvojic sta se v polfinale uvrstili Nina POTOČNIK in Natalija ŠIPEK. Z 1-6 6-4 10-8 sta premagali 3. nosilki, Čehinji Katerino KRAMPEROVO in Karolino MUCHOVO.

Vabljeni na igrišča ob jezeru tudi v četrtek, ko se bo spored začel ob 10. uri.

Velenje, 19.05.2015
S kvalifikacijskimi obračuni se je v soboto v Velenju začel prvi iz serije petih ITF turnirjev PETROL PRO SERIJE 2015.

Serijo z ITF turnirjem, ki ima nagradni sklad 10.000 $ začenjajo dekleta. Ta so že opravila s kvalifikacijamiv katerih pa slovenske igralke niso bile uspešne. Bomo pa v glavnem turnirju spremljali nastope Natalije ŠIPEK, Sare DJURDJEVIĆ in Nine POTOČNIK, ki so se v glavni turnir uvrstile neposredno ter Kaje JUVAN, Eve ZAGORAC in Mance PISLAK, ki so za nastop dobile posebna povabila.

Prvi dan glavnega turnirja je bil uspešen za Natalijo ŠIPEK. S 7-5 6-2 je premagala Ukrajinko Natalio PEREBYNIS, ki se je v glavni turnir uvrstila skozi kvalifikacije.

Pozno popoldne so gledalci spremljali nastop Nine POTOČNIK. Njena nasprotnica je bila 18. letna vrstnica iz Češke Karolina MUCHOVA. Čehinja je bila bolhjša in je slavila z rezultatom 3-6 6-2 6-4.

V sredo bomo videli na delu še preostale Slovenke. Nastopile bodo Eva ZAGORAC, Manca PISLAK in Kaja JUVAN.

Leta 2014 je turnir osvojila naša trenutno vodilna mladinka na mladinski svetovni teniški lestvici Tamara ZIDANŠEK, ki pa naslova ne bo branila, saj se je odločila, da bo ta teden nastopila na ITF turnirju v Bolu na Braču.

Velenje, 18.5.2015

V Velenju se v soboto s kvalifikacijami začenja ženski ITF turnir z nagradnim skladom 10.000 $, prvi turnir iz letošnje serije PETROL PRO SERIJA 2015.

V kvalifikacijah bodo nastopile Tina Kristina GODEC, Moni POTRČ, Žoel KASTELIC, Lara GLAVIČ, Daša ORLIČ, Mojca MEJAK, Saša KLANEČEK in Sara DJURDJEVIĆ.