Novice in fotografije

OP Zala 16 na Ptuju osvojila Bor Artnak v A in Filip Zver v B turnirju

bm, 22.4.2019

Na Ptuju je končano OP ZALA v starostni kategoriji do 16 let za fante.

Za naslov sta se borila prvi nosilec Bor Artnak in tretji nosilec Marsel Žnuderl (Žtk Mb). Artnak je v polfinalu s 6-1 6-2 premagal Simona Javorška (Maja). Drugi polfnale med klubskima soigralcema Žnuderlom in drugim nosilcem Sebastianom Dominkom pa se je končal praktično preden se je sploh začel. Dominko je namreč med ogrevanje nerodno stopil in si zvil gleženj. Kljub temu je poskusil odigrati tekmo, a se je le težko gibal in po izgubljenem prvem nizu z 1-6 je moral srečanje predati. V finalu je slavil Artnak z rezultatom 6-4 7-5.

B turnirju fantov je bil najboljši Filip Zver (Mu-So), ki je v finalu s 3-6 6-0 6-1 ugnal Tilna Javornika (Sl-Ko).

Prvi zmagi v novi sezoni v Ljubljano in Radomlje

bm, 19.11.2018

V Mariboru in Ljubljani se je končalo odprto prvenstvo do 16 let za fante in dekleta.

V Mariboru je v močno zasedenem A turnirju slavil prvi nosilec in prvi igralec lestvice TS do 16 let Aljaž Jeran (Radomlje). V finalu je bil s 6-3 4-6 6-1 boljši od domačina Gala Emeršiča Potočnika (Žtk).

B turnir, ta se je odvijal v Ljubljani, je osvojil Jaka Golob (Tr-Kr). V finalu je s 7-5 6-2 premagal Gala Kričeja (ŠtkVe).

Golob Jaka zmagovalec 16B Ljubljana 2018_525

Kričej in Golob (desno)

18.11.2018

Na odlično zasedenem turnirju fantov do 16 let v Mariboru, nastopilo je prvih osem igralcev lestvice TS, sta se v finale uvrstila prvi nosilec Aljaž Jeran (Radom) in šesti nosilec Gal Emeršič Potočnik (ŽtkMb). Jeran je v polfinalu s 6-3 6-3 premagal četrtega nosilca Simona Javorška (Maja), Emeršič Potočnik je po drugem nosilcu Sebastianu Dominku, s 6-2 6-2 izločil še drugega klubskega soigralca, tretjega nosilca Marsela Žnuderla. Boljši je bil s 6-2 6-2.

V B turnirju sta finalista Jaka Golob (Tr-Kr) in Gal Kričej (ŠtkVe).