Ob 10. uri se nadaljuje srečanje med Slovenijo in Izraelom. Najprej bo na sporedu srečanje dvojic. Slovernske barve branita
Blaž ROLA in Grega ŽEMLJA, za izraelce bosta nastopila specialista za igro dvojic Jonathan ERLICH in Andy RAM.
Začela sta Izraelca in izgubila servis. Za Slovenijo prvi servira Rola. Izraelcema je takoj uspel re-break. Izjemno izenačeno srečanje, v katerem sta imela naša igralca v sedmi in v deveti igri priložnost za break a jju nista uspela izkoristiti. V deseti igri priložnost za break Izraelcema, naša igralca sta se ubranila in izenačila na 5-5. Infarkten zaključek prvega niza, ki sta ga v podaljšani igri, potem, ko sta že imela set žogo izgubila na 7.
Drugi niz je odprl Blaž Rola.
V peti igri drugega niza je Izraelcema uspel break in vodita 3-2. Štiri bosmi igri servira Grega, Izraelca imatareak-žoge za Slovenijo, tri so šle po zlu, četrta ne in tu je re-break. Pri izidu 4-3 še ena break priložnost za Slovenijo, ki pa ni izkoriščena. Zdaj pa dve set žogi za Slovenijo in niz je tu.
Tretji niz je odprl Grega ŽEMLJA. V četrti dve priložnosti za break in Slovenija je osvojila četrto igro. Zdaj z breakom vodi 4-1. Nov odvzem servisa, tokrat ga je izgubil Blaž in izid je 4-3. O zmagovalcu tretjega niza je odločila podaljšana igra, ki sta jo dobila Izraelca na 5.
Izrael je povedel z 2-1 v igrah.
Četrti niz je začel Grega ŽEMLJA. V šesti igri je Blaž izgubil svoj začetni udarec in zdaj Izraelca vodita 5-2. V osmi igri tri meč žoge za Izraelca, ki sta jih naša fanta ubranila. Izid je 5-3. Zadnjo igro sta Izraelca na svoj servis zaneslkjivo dobila in s tem četrti niz s 6-3.
Blaž TRUPEJ mora v desetih minutah sporočiti kdo bo igral naslednjo tekmo posamezno. Na izbiro ima Blaža KAVČIČA, Grega ŽEMLJO in Janeza SEMRAJCA.
Odločil se je za
Grega ŽEMLJO, ki bo proti Dudiju SELI nastopil ob 16. uri.
Foto: Bojan Matevžič
Več o Davisovem pokalu s fotogalerijami najdete
Preberi več