Masters 2016

TILIA MASTERS_2016_slider_sfotko_525x300px

S Tilia mastersi v vseh starostnih kategorijah se je uradno končala domača teniška sezona 2016. V TC Otočec so potekali Tilia mastersi v starostnih kategorijah od 12 do 18 let. Le pri najmlajših dveh kategorijah, z  izjemo deklic do 14 let so nastopili vsi najboljši, pri starejših pa so zaradi poškodb ali nastopov na mednarodnih turnirjih nekateri igralci in igralke manjkali.

V odsotnosti prve igralke in igralca do 18 let je pri dekletih pričakovano slavila Veronika ERJAVEC (Ltc), pri fantih pa glede na lestvico nekoliko nepričakovano, a glede na prikazano zasluženo Klemen NIKOLAŠ (Tr-Kr). Veronika ERJAVEC, 2. igralka lestvice TS je v finalu s 6:2 6:1 premagala presenetljivo finalistko Sheilo GLAVAŠ (Talos), 12. igralko lestvice TS. Pri fantih je Klemen NIKOLAŠ sezono končal na 12. mestu, na mastersu pa prikazal odličen tenis in se zasluženo veselil zmage. V finalu je bil s 6:3 6:1 boljši od klubskega kolege Jana VEHOVCA, ki je na masters prišel kot 5. igralec lestvice TS do 18 let.

V starostni kategoriji do 16 let sta se pri fantih za naslov borila 1. nosilec Miha PERUŠ (Sl.Gradec) in 8. igralec lestvice TS ob koncu rednega dela sezone Tin KRSTULOVIĆ (ŠTK Velenje). Uspešnejši je bil Krstulovič, ki je zmagal z rezultatom 6:7(5) 7:5 6:2 in tako na najboljši mogoč  način zaključil letošnjo uspešno sezono. V polfinalu je Peruš s 4:6 6:2 6:2 premagal 4. nosilca Tilna POTOČNIKA (Jaki), Krstulović je bil s 6:2 4:6 6:3 boljši od 2. postavljenega Mihe VELIČKEGA (ŽtkMb). Pri dekletih sta o zmagovalki mastersa odločali Kristina NOVAK (Tr-Kr), sicer šele 13. igralka lestvice TS, kar pa ni odraz njene resnične vrednosti, saj je na turnirjih do 16 let le malo nastopala, to pa velja tudi za njeno finalno nasprotnico Lian BENEDEJČIČ (Koper), ki je redni del sezone končala na 11. mestu. Novakova je v polfinalu s 6:1 7:6 (3) premagala Emo HORVAT (Tc-Lj), 7. igralko lestvice TS, medtem ko je bila Benedejčičeva s 6:3 6:2 boljša od 2. nosilke Katje HRKAČ (Medvode). V finalu je Novakova zmagala s 6:1 6:2.

V starostni kategoriji do 14 let sta se pri dečkih v finalu pomerila prva igralca lestvice TS, Blaž VIDOVIČ (Ptuj) in Nik JURJEVČIČ (Ltc). Oba sta se do finala sprehodila, tu pa v izenačenem obračunu odločila o zmagovalcu. Naslov je pripadel Ptujčanu Vidoviču, ki je bil v finalu boljši s 4:6 6:0 6:3. Oba zdaj zapuščata starostno kategorijo do 14 let in se selita med šestnajstletnike. Pri deklicah je v odsotnosti prve igralke Žive FALKNER naslov osvojila 2. igralka lestvice TS Pia LOVRIČ (Domžale). Tudi tu sta o zmagovalki odločali najvišje postavljeni igralki na turnirju, druga finalistka je namreč bila 3. igralka lestvice TS Tjaša KLEVIŠAR (Tr-Kr). Lovričeva je bila prepričljivo boljša in je zmagala s 6:1 6:1.

Primat je med dečki v starostni kategoriji do 12 let potrdil Lun OBRUL (Celje), 1. igralec lestvice TS, ki je v finalu s 6:3 6:2 premagal 3. postavljenega Maja PREMZLA
(ŽtkMb). Obrul je v polfinalu le dve igri oddal 4. nosilcu Tristanu FLANDRU (TK Maja), medtem ko sta izenačen boj bila Premzl in 2. nosilec Bor ARTNAK (Litija). Mariborčan je polfinale dobil s 7:5 2:6 6:2. Zelo zanimivo je bilo tudi med deklicami do 12 let, kjer je slavila 2. igralka lestvice TS, Petja DRAME (ŽTKMb). Ta je bila v finalu s 7:5 7:5 boljša od 3. postavljene Ele Nale MILIĆ (Olimpija). Tudi pri deklicah smo spremljali zanimiva polfinalna obračuna, v katerih je v klubskem obračunu Milićeva z 2:6 6:3 6:1 premagala 1. nosilko Leontino STOJANOVIĆ, v drugem polfinalu pa je Drametova s 6:3 6:3 izločila 4. postavljeno Pio Marijo REBEC (Tc-Lj).

Vsem zmagovalcem je Tenis Slovenija podaril vrednosti bon v višini 500€, znesek pa je namenjen sofinanciranju tekmovalnega programa v letu 2016. Poleg tega so zmagovalci prejeli brezplačno vstopnico za ogled velikega finala Davis cup tekmovanja, ki bo v zagrebški areni potekalo od 25. do 27.novembra 2016.

Fotografije zaključnih obračunov si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.

Konec tedna se začenjajo letošnji Tilia mastersi

30.09.2016

Letošnji Tilia mastersi bodo potekali v organizaciji TK Krka Otočec v starostnih kategorijah od 12 - 18 let in v organizaciji TK Koper, ki bo gostil člane in članice ter najmlajše v kategoriji 8-11 let.

Tenis Slovenija  skupaj z generalnim sponzorjem Zavarovalnico Tilia razpisuje nagradni sklad v skupni vrednosti 5.000 €. Vsak izmed zmagovalcev/zmagovalk v svoji kategoriji prejme nagrado v proti vrednosti 500€ bruto, kar pomeni, da bosta npr. zmagovalec in zmagovalka kategorije do 12 let prejela nagrado v proti vrednosti vsak po 500€ bruto. Enako velja za kategorije do 14, 16 in 18 let in člane/ce. Poleg denarne nagrade zmagovalci/ke posameznih kategorij prejmejo vstopnico za finale Davis Cup-a srečanja med Hrvaško in Argentino, ki bo v Zagrebu od 25. do 27.11.16. Do nagrade so upravičeni vsi zmagovalci/ke, ki imajo podpisano pogodbo s Tenis Slovenijo. Sredstva bodo zmagovalci lahko porabili za potovanja na mednarodne turnirje v tekmovalni sezoni 2017.

Konec tega tedna bodo v Kopru začeli člani in članice ter najmlajši, ki se bodo za naslove borili 1. in 2. oktobra.

Dečki in deklice do 14 let ter fantje in dekleta do 18 let bodo na Otočcu nastopili 5. in 6. oktobra, dečki in deklice do 12 let ter fantje in dekleta do 16 let pa  7. in 9. oktobra.

Na masterse od 12 let do članov se uvrsti 12 najboljših igralcev in igralk v vsaki starostni kategoriji, za uvrstitev na masters pa šteje lestvica, ki stopi v veljavo 1.10.2016. Če kateri izmed prvih dvanajstih igralcev in igralk manjka, dobi možnost nastopa naslednji uvrščen igralec oz. igralka na lestvici TS.

Rok za prijave na vse masterse z izjemo članskega in mastersa 8-11 let, je nedelja 2.10.2016. V ponedeljek 3.10. 2016 bo objavljena končna vpisna in žrebna lista.

V starostni kategoriji 8-11 let pri vpisu ni številčne omejitve.

Informacijo o izboru organizatorja in denarnem skladu najdete tukaj.