V Portorožu se je končal ATP Challenger Zavarovalnica Sava Slovenia Open 2018. Šesti zmagovalec turnirja je postal 26-letni Francoz
Constantin Lestienne, 224. igralec lestvice ATP. V finalu je po uri in enajstih minutah igre s 6-2 6-1 premagal 30-letnega Italijana Andreo Arnaboldia, 204. igralca lestvice ATP in osmega nosilca portoroškega turnirja.
Francoz je ves čas kontroliral potek srečanja, bil precej uspešnejši pri začetnem udarcu, saj ga ni izgubil, nasprotniku pa ga je odvzel petkrat, na koncu pa je bil v osvojenih točkah boljši z 62-37.
Za Lestienna je to drugi naslov na turnirjih serije challenger.
»Zelo sem vesel drugega naslova. Prvič sem zmagal pred dvema letom. Danes sem igral izjemno dobro, praktično nisem naredil napake. Zmage 6:2, 6:1 res nisem pričakoval. Ključen je bil začetek dvoboja. Hitro sem prišel do vodstva 2:0, tako da je bil Andrea ves čas za menoj. S tem sem pridobil na samozavesti in nato je bilo vse veliko lažje. V Portorožu je resnično lepo in mesto me spominja na Saint Tropez," je dejal zmagovalec iz mesta Amiens v Franciji.
Turnir Zavarovalnica Sava, ki je imel nagradni sklad 64.000 evrov, se je zaključil z dobrodelno noto. Teniška zveza Slovenije je v zadnjih mesecih s projektom
»Gibaj, mladina!« zbrala več kot
14.000 evrov, ki jih bo namenila Zvezi prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje. Namen projekta je stotim otrokom od sedmega do enajstega leta zagotoviti brezplačne športne aktivnosti v šolskem letu 2018/19. Projekt bo tekel dalje z dražbo športnih rekvizitov izbranih športnikov - podpisanim slovenskim dresom Gorana Dragića, smučkama Jakova Faka z olimpijskih iger, hokejsko palico Anžeta Kopitarja in teniškim loparjem Rafaela Nadala, tako da bo brezplačnih fizičnih aktivnosti zagotovo deležnih več kot dosedanjih 54 otrok.
Foto: Sportida
Več o letošnjem turnirju najdete na uradni spletni strani turnirja
Preberi več