prijava_e
Novica

Infond Open 2013 - Polona Hercog osvojila turnir ( 3-6, 6-3, 6-3)


Ljubljana


Na ženskem ITF turnirju v Mariboru je bil danes na sporedu finale v konkurenci posameznic.


Nasprotnici sta bili naša najboljša igralka ta čas Polona HERCOG in 15. letna Hrvatica, trenutno vodilna igralka svetovne mladinske lestvice Ana KONJUH.

Polona je srečanje začela precej nervozno in prvi niz izgubila s 3-6. V drugem nizu je zaigrala bolje in ga dobila s 6-3. Tudi v tretjem nizu je bilo srečanje do izida 3-3 izenačno, nato pa so prevladale Polonine izkušnje in tudi tretji niz je dobila s 6-3 in tako osvojila turnir.

To ji bo prineslo nekaj novih točk za svetovno teniško lestvico, predvsem pa vlilo potrebno samozavest pred naslednjimi turnirji na katerih bo lovila ponovni priključek najboljšim svetovnim teniškim igralkam.

V ponedeljek bo odpotovala na ITF turnir z nagradnim skladom 100.000 $, ki se igra v Marseillu. Tu bo njena prva nasprotnica 7. nosilka, 20. letna Madžarka Timea BABOS, 103. igralka lestvice WTA.


Tudi ona je nastopila v kvalifikacijah Pariza, kjer je izgubila s Poljakinjo Paulo KANIO, igralko, ki je nastopila tudi v Mariboru ta teden.



Kaj je Polona HERCOG za STA povedala po srečanju preberite

Preberi več
Zavarovalnica Sava tenis
Petrol Zavarovalnica Triglav, d.d. BTC City Telemach
Luka Koper SŽ Športna loterija Zala OTP banka STO Life Class Hotels Krka Kompas BigBang Libra Vinakoper Slowatch SloPak Dunlop Artros Perskindol Lenovo Luna TBWA ŽiherHiše Medot Mercedes Benz Edge
Teniška zveza Slovenije
Šmartinska 152
1000 Ljubljana
tel.: 01 430 66 90
fax.: 01 430 66 95
e-mail.: info@tenis-slovenija.si

©TZS, 2023. Vse pravice pridržane.