prijava_e
Novica

Odlični nastopi naših mladincev na močnih ITF turnirjih v Istresu in Piestanyu


Ljubljana


Na mladinskem ITF turnirju 2. ranga v Istresu, v Franciji, se je Nina POTOČNIK, na turnirju je 8. nosilka, uvrstila v drugi krog. V prvem je s 6-1 5-7 6-4 premagala Italijanko Jasmine PAOLINI.Prav tako je bila v prvem krogu uspešna Eva ZAGORAC. S 6-4 6-0 je premagala Francozinjo Leno PACHOLSKI.

Še en turnir 2. ranga poteka v kategoriji do 18 let v slovaškem Piestanyu. Tu so odlično začeli fantje in Ana Oparenovič. Rok KRIŽAJ je po uspešnih nastopih v kvalifikacijah v prvem krogu glavnega tunirja premagal Britanca Jaya CLARKA s 6-3 6-1, Matic ŠPEC je bil s 63 60 boljši od Ukrajinca Anatolya PETRENKA, Dorian Tomaž JANEŽIČ je s 75 75 izločil kvalifikanta, Slovaka Matusa HRABOVSKYA, Maks TEKAVEC pa je s 7-6(1) 6-3 premagal Grka Vasiliosa STAVROPOULOSA. Z zmago je nastope začela tudi naša edina predstavnica Ana OPARENOVIČ. S 7-6(3) 6-0 je premagala slovaško kvalifikantko Katarino MAJOROVO.


Na ITF turnirju 4. ranga v Mostarju je v zadnjem krogu kvalifikacij izgubil Aljaž CAJZEK, a se je kot srečni poraženec uvrstil v glavni turnir. A tudi tu se je ustavil v prvem krogu. S 6-0 6-0 ga je izločil 2. nosilec, Italijan Simone RONCALLI. V prvem nastopu je izgubil tudi Rok SITAR. Črnogorec Pavle ROGAN ga je opremagal s 5-7 6-3 6-3. Bolje je šlo Tamari ZIDANŠEK, ki je druga nosilka turnirja deklet. V prvem krogu je brez težav s 6-1 6-1 premagala igralko BiH Gorico SPASOJEVIĆ.

Rezultate s turnirjev najdete

Preberi več
Zavarovalnica Sava tenis
Petrol Zavarovalnica Triglav, d.d. BTC City Telemach
Luka Koper SŽ Športna loterija Zala OTP banka STO Life Class Hotels Krka Kompas BigBang Libra Vinakoper Slowatch SloPak Dunlop Artros Perskindol Lenovo Luna TBWA ŽiherHiše Medot Mercedes Benz Edge
Teniška zveza Slovenije
Šmartinska 152
1000 Ljubljana
tel.: 01 430 66 90
fax.: 01 430 66 95
e-mail.: info@tenis-slovenija.si

©TZS, 2023. Vse pravice pridržane.