Novica

Blaž Vidovič izgubil polfinale turnirja ITF 5. ranga v Tremosinu, Tara Katarina in Ela Nala Milić polfinalistki med dvojicami

bm

17-letni Ptujčan Blaž Vidovič se je uvrstil v polfinale mladinskega turnirja ITF 5. ranga v italijanskem Tremosinu, kjer je z nastopi končal.

V prvem krogu je bil kot četrti nosilec prost, v drugem je s 6-3 6-2 izločil Španca Pola Del Castilla, v tretjem krogu pa je bil s 6-4 7-5 boljši še od Italijana Niccola Ciavarelle. V četrtfinalu je igral z Italijanom Jonasom Greifom in zmagal s 7-6(2) 7-6(3). V polfinalu se je pomeril z osmim nosilcem Belgijcem Noahom Merrejem in izgubil s 4-6 1-6.

Za Vidoviča je to tretja najboljša uvrstitev v karieri, potem, ko je bil še polfinalist na turnirju 4. ranga v Mariboru leta 2018 in finalist turnirja 5. ranga v Baru leta 2017. Na lestvici ITF se trenutno nahaja na 815. mestu, leta 2018 pa je bil s 474. mestom na svetovni mladinski teniški lestvici uvrščen najvišje v karieri.

Na istem turnirju sta v tretjem krogu z nastopi v konkurenci posameznic končali Tara Katarina Milić, s 6-1 6-4 jo je premagala domača povabljenka Anna Paradisi in Tarina mlajša sestra Ela Nala , katero je s 6-1 6-3 izločila Italijanka Linda Salvi.

Sta pa naši dekleti zelo dobro nastopili med med dvojicami, kjer sta se uvrstili v polfinale. V četrtfinalu sta s 4-6 7-5 10-5 premagali Italijanki Camillo Gennaro in Emmo Rizzetto, v polfinalu pa sta v še enem tesnem obračunu s 6-7(5) 4-6 izgubili z Italijankama Andreo Mario Artimedi in in Carlotto Moccia.