International tournaments 2015
Na ITF turnirju v Mariboru slavila Sven Lah in Andreea Prisicariu
Ljubljana, 30.8.2015

Na mladinskem ITF turnirju 4. ranga v Mariboru se je Sven LAH z deseto zaporedno zmago na turnirjih ITF uvrstil v finale, kar pa je tudi že pomenilo osvojitev naslova, saj mu je 4. nosilec, Španec Carlos DIVAR, katerega je sicer premagal v četrtfinalu turnirja v Kranju prejšnji teden, srečanje predal.
V polfinalu je Sven s 6-4 6-1 premagal Italijana, 12. nosilca Andreo GUERRIERIJA.

Za mladim Ptujčanom, našim trenutno najboljšim mladincem, sta dva odlično odigrana turnirja na katerih je pokazal ves svoj talent in na desetih srečanjih nasprotnikom oddal vsega dva niza. Po nekaj letih, ki niso prav dobro kazali slovenskemu mladinskemu tenisu tako dobivamo igralca, od katerega se lahko v prihodnosti nadejamo vrhunskih rezultatov.
Je pa zaključek turnirja deklet med posamenicami minil brez slovenske predstavnice, saj se 1. nosilki Niki KOZAR v finale deklet ni uspelo uvrstiti. V polfinalu jo je s 6-4 4-6 6-4 premagala 9. nosilka, Slovakinja Dominika SUJOVA.
Turnir deklet je nekoliko presenetljivo osvojila šele 15-letna Romunka Andreea PRISACARIU, trenutno 770. mladinka sveta, ki je bila v Mariboru prepričljivo najboljša, saj na šestih srečanjih nasprotnicam ni prepustila niti enega niza.Še največ iger je izgubila prav v finalu v katerem je s 7-5 6-3 premagala 9. nosilko Slovakinjo Dominko SUJOVO.
V Mariboru pa naša dekleta vseeno niso ostala brez naslova. Za zmago je v konkurenci dvojic poskrbela Kristina NOVAK, ki je nastopala s Hrvatico Marijo ČURNIĆ. V finalu sta s 6-2 6-1 premagali Niko KOZAR in Zalo DOVNIK.
Fotografije: Dušanka Mlakar
Na ITF turnirju v Kranju popolno slovensko slavje, zmagovalca Veronika Erjavec in Sven Lah
23.08.2015

V Kranju se je s popolnim slovenskim slavjem končal mednarodni mladinski ITF turnir 4. ranga.
Turnir fantov je osvojil Ptujčan Sven LAH, pri dekletih je bila najboljša Veronika ERJAVEC.
Naš trenutno najboljši mladinec Sven LAH je upravičil mesto 1. nosilca in zanesljivo osvojil turnir na katerem je nasprotnikom oddal en niz. Najtežje delo je imel v četrtfinalu, v katerem mu je Španec Carlos DIVAR odvzel edini niz na turnirju, turnir pa je zaključil v velikem slogu, saj je 8. nosilca Srba Alekso LAZAREVIĆA (ITF 541) odpravil s 6-0 6-0.
Pri dekletih smo spremljali slovenski finalni obračun med 1. nosilko turnirja 14-letno Kajo JUVAN (ITF 168) in 3. nosilko, leto dni starejšo Veroniko ERJAVEC (ITF 244).
V izenačenem srečanju je s 6-3 3-6 6-3 slavila nekoliko izkušenejša Veronika ERJAVEC, ki je poleg zmage v konkurenci posameznic domov odnesla še pokal za finale v konkurenci dvojic, kjer je nastopala z Niko ZUPANČIČ.
Igralci in igralke se zdaj selijo na naslednji ITF turnir, zadnji iz serije treh, ki poteka na igriščih ŽTK Maribor.
Ljubljana, 20.8.2015

Nika Zupančič, Veronika Erjavec in Nika Radišič
Na mladinskem ITF turnirju 4. ranga, ki ta teden poteka na igriščih TK Triglav Kranj smo dobili četrtfinaliste, med njimi pa tudi pet Slovencev.
Zaenkrat so uspešnejša dekleta, v četrtfinale so se uvrstile tri igralke. 1. nosilka Kaja JUVAN je s 6-2 6-2 premagala kvalifikantko Mayo TAHAN iz Izraela, prav tako je bila od kvalifikantke boljša Veronika ERJAVEC, ki je s 7-5 6-1 izločila Romunko Andreeo PRISACARIU. Uspešna je bila tudi Nika ZUPANČIČ. Z 2-6 7-6(5) 6-4 je izločila Ukrajinko Angelino SHAKHRAYCHUK. V četrtfinalu bomo videli slovenski obračun med Zupančičevo in Erjavčevo, Juvanova bo igrala s Srbkinjo Jovano VUKOVIĆ.
V četrtfinalu bomo videli tudi dva Slovenca, ki sta na poziciji 1. in 2. nosilca. Sven LAH tudi je 1. nosilec turnirja in je v tretjem krogu s 6-2 7-5 premagal Srba, 15. nosilca Konstantina KIROVSKEGA. Jure FRANK je na poziciji drugega nosilca potem, ko je le-tega izločil v drugem krogu. V tretjem krogu je bil nato s 6-2 6-7(2) 6-2 boljši od Ljubljančana Mihe OKORNA.
ITF turnir v Domžalah brez slovenske zmage
Ljubljana, 16.8.2015

Na ITF turnirju v Domžalah so se slovenski nastopi v konkurenci posameznikov končali v četrtfinalu, kjer je izpadla zadnja naša predstavnica Nika RADIŠIČ. S 4-6 6-4 7-6(4) jo je premagala 4. nosilka, Hrvatica Marija ČURNIĆ.
Med fanti sta se v konkurenci dvojic v finale uvrstila Bor SCHWEIGER MUŽAR in Sven LAH, finalno srečanje pa izgubila z Italijanoma Francescom FORTIJEM in Mattia FRINZI. Ta sta zmagala s 6-3 3-6 11-9.
Merd dekleti sta se finale uvrstili Nika RADIŠIČ in Tina CVETKOVIČ, ki sta finalno srečanje z Olgo DANILOVIĆ (Srbija) in Ivo ZELIC (Hrvaška) izgubili s 3-6 6-3 [6-10].
Domžale, 12.8.2015

Na 20. izvedbi mladinskega ITF turnrja v Domžalah, letošnji je 4. ranga, se je 1. nosilec Sven LAH uvrstil v tretji krog. V drugem je igral z Nemcem Matteom HERRMANNOM-ZUNICEM in slavil z izidom 6-2 4-6 6-2. V doslej odigranih srečanjih je bil med fanti uspešen tudi Anže ARH, ki je s 6-1 6-0 odpravil Hrvata Frana NINČEVIĆA, metdem ko so Luka MIKLAVČIČ, Jernej ZAPLOTNIK,Bor SCHWEIGER MUŽAR in Klemen NIKOLAŠ z nastopi v konkurenci posameznikov končali.
Med dekleti so v tretji krog napredovale 5. nosilka Nika RADIŠIČ, ki je s 6-2 6-1 premagala Theo FINKE iz Kitajskega Tajpeha, Saša KLANEČEK ki je bila s 7-5 6-3 boljša od Izraelke Line GLUSHKO, sicer mlajše sestre bolj znane Julie GLUSHKO, 163. igralke lestvice WTA, Zala DOVNIK je s 7-5 7-5 premagala Španko Lauro MARTI, Anja GAL pa je bila z 2-6 7-6(4) 6-2 boljša od Izraelke Maye TAHAN.
Izgubile so Kristina NOVAK, Nika ZUPANČIČ, Stefany GRLJ in Nina KOLAR.
Turnir Infond Open 2015 osvojila Grkinja Maria Sakkari
01.06.2015
V Mariboru se je končal še en odlično organiziran profesionalni ženski teniški turnir Infond Open. Kljub temu, da v konkurenci posameznic nismo imeli predstavnic, najbolje sta se odrezali Natalija ŠIPEK in Tadeja MAJERIČ, ki sta izgubili v drugem krogu, pa je tudi finalni obračun spremljajo lepo število gledalcev.
V finalu sta se pomerili dve devetnajstletnici, 3. nnosilka, Švedinja Rebecca PETERSON in 4. nosilka Maria SAKKARI. Kljub temu, da je za favoritinjo veljala Švedinja, ki je tudi brez težav dobila prvi niz, pa je srečanje s 3-6 6-1 6-3 dobila Grkinja, ki je preedvsem v drugem in tretjem nizu igrala bolj zanesljivo in z manj napakami. V celoti gledano pa smo spremljali dober tenis.
V Mariboru v teku ITF turnir Infond Open 2015
27.05.2015
V Mariboru se nadaljuje ITF turnir (25.000 $) Infond Open 2015, profesionalni ženski teniški turnir z najvišjim nagradnim skladom v Sloveniji.
Uvodno srečanje današnjega programa na igrišču št. 1 sta odigrali domačinka Eva ZAGORAC in Hrvatica Emo MIKULČIĆ. 23 letna Hrvatica, ki je na WTA lestvici na 294. mestu je bila izrazita favoritinja, kar je z zmago tudi potrdila. 19 letna Eva ZAGORAC je sicer prejšnji teden z uvrstitivijo v finale 10.000 vrednega turnirja v Velenju dosegla uspeh kariere, vendar je njena športna pot kljub temu šele na začetku.
Mikulčićeva je od samega začetka srečanja zagospodarila na igrišču. Z močnimi servisi ter natančnimi in prodornimi udarci z osnovne linije je diktirala tempo ter Evo potisnila v defenzivo. Na drugi strani Eva, ki jo je spremljala polna tribuna domačih navijačev, ni razvila svoje značilne igre. Njena žoga je bila prekratka in prepočasna, preveč je bilo neizsiljenih napak, Hrvatice ni uspela prisiliti v gibanje, ki je njena največja slabost. Prvi niz je Mikulčićeva dobila s 6-1.
V drugem nizu se je Eva sprostila in vzpostavila ravnotežje. Njene žoge so bile daljše in natančnejše, več je bilo neubranljivih udarcev in tudi Hrvatica je pod pritiskom začela grešiti. Rezultat je bil izenačen do 4-4, ko je Eva v enakovredni deveti igri zamudila vrsto priložnosti, da bi osvojila igro in drugi niz. Končni rezultat je bil tako 6-1 6-4.
Eva je bila po srečanju sicer razočarana zaradi slabše igre in zamujene priložnosti, vendar ne preveč. '' Želja je bila prevelika. Naslednjič bo boljše", je povedala.
Druga je od naših na centralnem igrišču zaigrala 18-letna Litijanka Pia ČUK. Tudi ona je na turnirju zaigrala s posebnim povabilom organizatorja. Njena nasprotnica je bila 25-letna Švicarka Conny PERRIN, 302. igralka lestvice WTA.
V prvem nizu je Švicarka upravičila vlogo izrazite favoritinije, ki jo je imela zaradi boljše uvrstitve na lestvici ter poškodbe komolca, ki Pio zadnje tedne močno ovira pri igri. Videli smo igro z manj tempa, vendar z več menjavami ritma ter skrajšanimi žogami. Ta način igre je po preveč živčnem začetku in izgubljenem prvem nizu Pii prinesel uspeh v drugem, ki ga je dobila s 6-4. V odločilnem nizu so vseeno prišle do izraza večje izkušnje, ki jih ima Švicarka. Naredila je manj napak in srečanje pripeljala do željenega konca. Končni rezultat: 6-3 4-6 6-1 v korist Švicarke.
Tudi tretji Slovenki, sicer 2. nosilki turnirja, ni uspel preboj v drugi krog. Nastja KOLAR je še enkrat več razočarala svoje privržence in srečanje s Srbsko kvalifikantko, 22. letno Dorotejo ERIĆ, 427. igralko lestvice WTA izgubila s 5-7 4-6.
Zadnja je v današnjem programu nastopila domačinka Tadeja MAJERIČ. Tekmo s Kanadčanko Heidi EL TABAKH je dobila v treh nizih z rezultatom 4-6 6-3 5-1(predaja El Tabakh).
Maribor, 26.5.2015
Na ITF turnirju Infond Open 2015 (25.000 $) v Mariboru je domače ljubitelje tenisa razveselila Natalija ŠIPEK, ki je za nastop v glavnem turnirju dobila posebno povabilo. Osemnajstletna Mariborčanka, trenutno 732. igralka lestvice WTA je v prvem krogu s 7-6(8) 6-3 premagala 20. letno Belgijko Klaartje LIEBENS, 309. igralko lestvice WTA.
Za Natalijo ŠIPEK je to prva zmaga v glavnem žrebu turnirjev z nagradnim skladom 25.000 $.
V prvem krogu je srečanje odigrala Nina POTOČNIK, ki je prav tako nastopila s posebnim povabilom. Igrala je z 20. letno Rusinjo Ekaterino ALEXANDROVO, 321. igralko lestvice WTA in izgubila s 2-6 7-5 1-6.
V sredo bomo v Mariboru spremljali štiri slovenske nastope.
Ob 10. uri bo prva na igrišče stopila Eva ZAGORAC, za njo bo nastopila Pia ČUK.
Ne pred 15. uro bo na igrišču št. 2 nastopila Nastja KOLAR, ne pred 15.30 uro pa na igrišču št. 1 Tadeja MAJERIČ.
Na Futuresu v Bolu se je v drugi krog uvrstil Mike URBANIJA. V uvodnem nastopu je bil s 6-4 6-1 boljši od Francoza Thea FOURNERIEJA.
Maribor, 25.5.2015
V Mariboru so se končale kvalifikacije na ženskem ITF turnirju Infond Open 2015. V drugem krogu kvalifikacij smo izgubili še zadnjo predstavnico, saj se je plslovila še deveta slovenska kvalifikantka Manca PISLAK. S 6.2 6-4 jo je izločila 2. nosilka kvalifikacij, Hrvatia Adriana LEKAJ.
Preedstavniki organizatorjev turnirja, ŽTK Maribor, so danes na tiskovni konferenci predstavili podrobnsoti o turnirju. Na konferenci sta sodelovali tudi naši igralki, predstavnici domačega kluba Tadeja MAJERIČ in Eva ZAGORAC.
V torek se začnejo tekme glavnega turnirja. Od šestih Slovenk v glavnem turnirju bosta v torek nastopili dve. Mariborčanka Natalija ŠIPEK bo srečanje proti Belgijki Liebens začela ob 14.00. Še ena mlada slovenska reprezentantka, Ptujčanka Nina POTOČNIK, pa bo na glavno igrišče v Športnem parku Tabor stopila ob 16.00 uri. Njena nasprotnica bo Rusinja Alexandrova. Nastja Kolar, Tadeja Majerič, Eva Zagorac in Pia Čuk bodo svoja prva srečanja odigrale v sredo.
24.05.2015
V Mariboru se je na igriščih ŽTK s kvalifikacijami začel letošnji ženski ITF turnir Infond Open z nagradnim skladom 25.000 $.
V kvalifikacijah je nastopilo 9 Slovenk, v drugi krog pa je napredovala samo Manca PISLAK. Ta je s 6-3 6-3 premagala Čehinjo Karolino STUHLA, 679. igralko lestvice WTA.
Manca PISLAK bo v drugem krogu v torek igrala z drugo nosilko, Hrvatico Adriano LEKAJ, 340. igralko lestvice WTA. Tekma bo na sporedu okrog 11. ure.
Zmagovalka bo popoldne morala na igrišče še enkrat, saj se bodo jutri odigrala tudi finalna srečanja kvalifikacij
23.05.2015
V Mariboru se bi moral v soboto na igriščih ŽTK s kvalifikacijami začeti tradicionalni ITF turnir z nagradnim skladom 25.000 $, Infond Open 2015. Zaradi slabega vremena so bile vse tekme sobotnega sporeda odpovedane in prestavljene na nedeljo.
V kvalifikacijah bodo od Slovenk nastopile Žoel KASTELIC, Manca PISLAK, Moni POTRČ, Lara VOVK, Pia BRGLEZ, Tina Kristina GODEC, Nina KOLAR, Sara DJURDJEVIĆ in Saša KLANEČEK.
Najbolj znano ime med kvalifikantkami bo 14. nosilka, 32. letna Grkinja Eleni DANIILIDOU, leta 2003 že 14. igralka sveta.
V glavnem turnirju imajo od Slovenk mesta že zagotovljena Nastja KOLAR in Tadeja MAJERIČ s posebnimi povabili pa še Pia ČUK, Eva ZAGORAC in Nina POTOČNIK.
Turnir TE Grawe open 2015 do 14 in do 16 let
Maribor, 14.5.2015

Na mladinskem turnirju TE Grawe open 2015 v Mariboru so najuspešnješe naše ighralke do 16 let. V četrtfinale so se uvrstile tri, v ostalih kategorijah pa imamo v četrtfinalu posameznikov le po enega predstavnika oz. predstavnico.
Na turnirju do 14 let je četrtfinalist domačin Jan KUPČIČ. V tretjem krogu je s 3-6 6-3 7-6(2) izločil 2. nosilca, Belgijca Gauthierja ONCLINA, 40. igralca evropske teniške lestvice do 14 let.
V konkurenci deklic je v četrtfinale napredovala 2. nosilka Živa FALKNER. V tretjem krogu je s 6-3 6-1 premagala Srbkinjo Andjelo VIDOVIĆ.
V konkurenci fantov do 16 let je četrtfinalist domačin Matic PODLIPNIK, ki je v tretjem krogu s 6-2 6-2 izločil Eneja BERGHAUSA.
Najbolje so se odrezala dekleta do 16 let. 1. nosilka Kaja JUVAN je s 6-1 6-3 premagala Madžarko Anasztazio FOURAEV, kvalifikantka Tinkara KOVAČ je s 6-1 6-1 izločila Nino KOLAR, še ena slovenska kvalifikantka Leeloo OBRUL pa je bila s 7-6(2) 6-1 boljša od 5. nosilke, Madžarke Fruzsine SZABO.
V konkurenci dvojic med štirinajstletniki nimamo predstavnikov, med deklicami so se s polfinale uvrstile Alja BELINGER in Tjaša KLEVIŠAR ter Zala ULE, ki igra v paru s Andjelo VIDOVIĆ.
Tudi med fanti do 16 let v konkurenci dvojic nimamo predstavnikov, so pa zato uspešnješa dekleta. V polfinalu so tri slovenske dvojice in najmanj ena bo tudi v finalu. V zgornji polovici žreba sta v polfinalu Kaja JUVAN in Maruša PLANK, o finalistkah v spodnjem delu razpredelnice pa bodo odločale Katja HRKAČ in Anja TRBEŽNIK ter Maša PERICA in Nina MAVER.
Maribor,13.5.2015

V Mariboru se nadaljuje mladinski teniški turnir Tennis Europe Grawe Open 2015.
V danes odigranih tekmah se je pri dečkih do 14 let zmage veselil samo domači up Jan KUPČIČ, ki se je uvrstil v tretji krog.
Pri deklicah do 14 let so bile v drugem krogu uspešne Živa FALKNER, Pia LOVRIČ, Sheila GLAVAŠ in Zoja ŠTRUKELJ.
Pri fantih do 16 let so se v tretji krog uvrstili Enej BERGHAUS, Matic PODLIPNIK, Gašper BEZJAK in Jan VEHOVEC.
Pri dekletih do 16 let so dokončali tekme prvega kroga. V drugi krog so napredovaleKaja JUVAN, Tinkara KOVAČ, Nina KOLAR, Leeloo OBRUL in Tina CVETKOVIČ.
V konkurenci dvojic sta v kategoriji do 14 let v igri le še Jan KUPČIČ in Tim TEKAVEC. Uspešnejša so dekleta saj so se v četertfinale uvrstile dvojice Metka KOMAC /Lana STEFANOVIČ, Mia KUKOVIČ/Sara OGNJANOVIČ, Alja BELINGER/Tjaša KLEVIŠAR, Maja MAKORIČ /Zoja ŠTRUKELJ ter Zala ULE.
V konkurenco fantov do 16 let v četrtfiinalu nimamo predstavnikov, priu dekletih pa so četrtfinalistke Kaja JUVAN in Maruša PLANK, Tinkara KOVAČ in Leeloo OBRUL, Katja HRKAČ in Anja TRBEŽNIK ter Maša PERICA in Nina MAVER.
Organizatorji, teniški klub ŽTK Maribor, so včeraj turnir predstavili tudi novinarjem.
Vse rezultate iz Maribora najdete tukaj.
Maribor 12.5.2015
V Mariboru so odigrali večino tekem prvega kroga v konkurenci posameznikov na turnirjih TE do 14 in do 16 let.
Najslabše so se odrezali dečki do 14 let, saj so v drugi krog napredovali samo štirje. V uvodnem srečanju so zmagali Dan TROŠT SLAPNIK, Matic DIMIC in Jan KUPČIČ, vsi trije v treh nizih, prost je bil Filip Jeff PLANINŠEK.
Pri deklicah so v drugi krog z zmago v uvodnem srečanju napredovale Lana STEFANOVIČ, Alea BUBEK, Anja ČOTAR, Maja MAKORIČ, Zoja ŠTRUKELJ in Alja BELINGER, Pia LOVRIČ, Živa FALKNER in Sheila GLAVAŠ so bile proste.
Pri fantih do 16 let so se v drugi krog uvrstili Enej BERGHAUS, Matic PODLIPNIK, Gašper BEZJAK, Val VIDAKOVIČ, Tom AŠIČ KOVAČ, Nick CMAGER, Miha VELIČKI, Rok KOMAC in Jan VEHOVEC, ki je bil edini v prvem krogu prost.
Dekleta do 16 let so odigrala le nekaj srečanj prvega kroga. V drugi krog sta se z zmagama uvrstili Kaja JUVAN in Nina KOLAR, prvi nastop pa bodo v sredo opravileMaša PERICA, Maruša PLANK, Tinkara KOVAČ, Leeloo OBRUL, Ema HORVAT ( na fotografiji) in Tina CVETKOVIČ.
Luka Koper Junior Open 2015 - mednarodni turnir do 10 in do 12 let
Ljubljana, 29.3.2015
Spoštovani,
Obveščamo Vas, da so se odprle prijave na 8.Luka Koper Junior Open-mednarodni turnir od 10 do 12 let, ki bo od 23.5-31.5.2014 v Kopru in se zaključijo 28.aprila 2014 ob 14.uri. Turnir je tudi prvega ranga za lestvico TZS.
Za uspešno prijavo za mednarodni del turnirja si mora vsak igralec najprej ustvariti svoj IPIN (www.itftennis.com), nato odpreti Tennis Europe račun (www.tenniseurope.org) in šele potem prijaviti preko Tennis Europe spletne strani. Lahko se zgodi, da pozno prijavljeni igralci ne bodo uvrščeni v turnir, zato je čimprejšnja pravočasna prijava toliko bolj pomembna. Na turnirju lahko nastopajo igralci od 10-12 leta in ki do začetka glavnega turnirja dopolnijo 10 let. Organiziran bo tudi tradicionalni Luka Koper Junior Open 8-11 let z mednarodno udeležbo.
V primeru težav pri prijavi, lahko pokličete na 031-353-145 ali pošljete e-mail na tk.koper@siol.net. Še več informacij o turnirju pa lahko dobite dobite na spletnem naslovu www.jrkoperopen.com in na www.teniskoper.com.
Se vidimo na prazniku tenisa v Kopru konec meseca maja.
Teniški klub Koper