Davisov pokal : Davisov pokal 2019

Davisov pokal 2019

Slovenija marca 2020 v Indijo ali Pakistan

bm, 3.10.2019

Na sedežu ITF-a je bil opravljen žreb play offa prve in druge svetovne skupine Davisovega pokala. Slovenija se bo po letošnjem uspešnem nastopu v Egiptu prihodnje leto borila za nastop v prvi svetovni skupni Davisovega pokala. Gre za nov format tekmovanja, v katerem sta prva in druga svetovna skupina zamenjali dosedanje regijske skupine, za nastop v prvi in drugi svetovni skupini pa se bo borilo 48 reprezentanc.

Nasprotnik Slovenije bo poraženec tekme med Indijo in Pakistanom, ta pa bo imel prednost domačega igrišča, kar pomeni, da bodo naši fantje v vsakem primeru gostovali. Tekma bo marca 2020.

Slovenski kapetan Miha Mlakar glede na kakovost igralcev obeh reprezentanc, ki sta mogoča nasprotnika Slovenije pričakuje, da bo Slovenija igrala s Pakistanom. " Igrali bomo v gosteh, kar je vedno težko. Dokaz je bil minuli obračun proti Egiptu, kjer so bile res težke razmere. Ne vem, kakšne razmere nas bodo marca čakale v Aziji. Je pa informacija o tekmah v Davisovem pokalu pravočasna, saj si bodo naši najboljši tekmovalci lažje prilagodili urnik turnirjev," je žreb ocenil selektor slovenske reprezentance.

Glede na uvrstitve igralcev na lestvici ATP je žreb ugoden saj nobeden izmed verjetnih nasprotnikov, pakistankih igralcev, na lestvici ATP ni uvrščen med prvih tisoč igralcev na svetu. Najboljši Pakistanec je 25-letni Ahmed Choudhary, ki zaseda 1373 mesto.

Davis cup slider zadnji

Slovenija v Egiptu slavila s 3 -1 in se uvrstila v play off I. svetovne skupine Davisovega pokala v sezoni 2020

bm, 14.9.2019

Davis cup slovenija v Egiptu 2019_525

Aljaž Bedene je v petek Slovenijo povedel v vodstvo na tekmi II. EA skupine Davisovega pokala z Egiptom v Kairu. V uvodnem nastopu se mu je v prvem nizu domačin Karim-Mohamed Maamoun dostojno upiral do izida 6-5, ko je Aljaž dosegel break in s tem dobil prvi niz s 7-5. V drugem nizu je Aljaž povedel s 4-1, pri tem izidu pa mu je nasprotnik srečanje predal. Slovenija je tako pričakovano povedla z 1-0.

V drugem srečanju prvega dne sta na igrišče prišla prvi Egipčan Mohamed Safwat in naš drugi lopar Blaž Rola. Po pričakovanju je bil obračun tesen. Safwat je prvi niz dobil s 6-4, v drugem pa je Blaž zaigral bolje in ga dobil s 6-1. O zmagovalcu je odločala podaljšana igra, ki jo je dobil Safwat s 7-4 in izid v srečanju nekoliko nepričakovano izenačil na 1-1 ter  naredil srečanje ponovno povsem odprto.

Odigrano je že pomembno srečanje dvojic, ki je tehtnico nagnilo na slovensko stran saj sta naša najboljša igralca Aljaž Bedene in Blaž Rola s 7-5 6-3 premagala najboljšo egiptovsko dvojico Mohamed Safwata in Sherif Sabry. Izenačen prvi niz je bil odločen v dvanajsti igri, ko smo videli edini break v prvem nizu. Aljaž in Blaž sta bila ves čas boljša, zanesljiva sta bila pri servisu, a nista uspela izkoristiti številnih break priložnosti, ki sta si jih priigrala. Izkoristila sta deveto za 7-5 v prvem nizu. V drugem je prav tako zadostoval en break, naša igralca sta si ga priigrala takoj v začetku drugega niza in ga zadržala do konca za zmago s 6-3 .

Četrti obračun sta odigrala Aljaž Bedene in Mohamed Safwat. Aljaž je upravičil vlogo favorita in po nekaj manj kot uri in pol igre s 7-5 7-5 premagal Safwata, povedel Slovenijo v vodstvo s 3-1 in s tem že odločil ekipni obračun, ki ga je Slovenija dobila s 3-1.

Aljaž Bedene je po srečanju povedal: »No, pa smo zmagali. Bilo je težje, kot smo pričakovali, ampak končni rezultat 3:1 je glavni razlog za zadovoljstvo. Najbolj pomembna tekma je bil v dvojicah. Zgodnja ura ni ravno idealna, ampak mislim, da sva bila z Blažem suverena in zmagala v dveh nizih. Potem je prišel še dvoboj posameznikov, kjer vmes ni veliko časa. Egipčan je začel bolje, a sem se kasneje zbral, odigral bolje, predvsem v ključnih trenutkih in popeljal Slovenijo do zmage. Veseli smo in zadovoljni odhajamo iz Egipta.«

Celotno Aljaževo izjavo si lahko ogledate tukaj.

Slovenska reprezentanca se je uvrstila v play off I. svetovne skupine Davisovega pokala v letu 2020.

Davis cup prvi dan Rola Mlakar

Aljaž in Blaž priigrala vodstvo Sloveniji, po morda že odločilno točko Aljaž Bedene

Četrti obračun, ki bi lahko že prinesel zmago Sloveniji bosta odigrala Aljaž Bedene in Mohamed Safwat. Aljaž je velik favorit in upamo, da  bo Sloveniji že priigral zmago in zagotovil končni uspeh.

Srečanje z Egiptom bo odprl naš prvi tenisač Aljaž Bedene

bm, 13.9.2019

V Kairu je bil včeraj opravljen žreb vrstnega reda srečanj med reprezentancama Egipta in Slovenije v okviru II. EA skupine Davisovega pokala.

Davisov pokal žreb Egipt 2019_525

Srečanje bosta danes ob 11.30 uri odprla Aljaž Bedene ( ATP 75) in Karim-Mohamed Maamoun (ATP 361), za njima bosta nastopila Blaž Rola (133) in  Mohamed Safwat (239).

Za nastop dvojic sta pri Sloveniji prijavljena Aljaž Bedene in Blaž Rola, pri Egiptu pa Sherif Sabry in Mohamad Safwat. Zadnja posamična obračuna bosta v soboto odigrala Aljaž Bedene in Mohamed Safwat ter Blaž Rola in Karim-Mohamed Maamoun.

Aljaž Bedene je po žrebu dejal: »Igrišča so malce slabša in morali bomo paziti, da se ne poškodujemo. Vsekakor pa bomo morali igrati najbolje kot zmoremo, se osredotočiti na svojo igro in to kakovost bomo pokazali na igrišču. Mislim, da lahko računamo na dve zmagi.«

Blaž Rola, ki bo nastopil drugi je z najboljšim egiptovskim igralcem že igral dvakrat in obakrat je bila tekma sila izenačena. Letos je v Bratislavi zmagal Rola, lani pa v kvalifikacijah OP Francije Safwat. Blaž Rola je povedal: »Mohameda poznam zelo dobro, saj sva kar nekajkrat že igrala, tako na uradnih tekmah, kot tudi na ligaških tekmah. Počutje je super, prav tako vzdušje v ekipi. V Kairu so pogoji zahtevni. Je kar vroče in tudi igrišča so malce slabše pripravljena. Oba egiptovska igralca znata igrati tenis. Morali se bomo potruditi, boriti in dati vse od sebe.«

Rezultate srečanj boste našli na povezavi tukaj.

Našo reprezentanco sprejela slovenska veleposlanica v Egiptu

bm, 11.9.2019

Davis cup 2019 obisk veleposlanice_525

Slovensko teniško reprezentanco je v Kairu sprejela veleposlanica Mateja Prevolšek. Na skupnem kosilu je gospa veleposlanica obljubila, da bo prišla z ekipo v petek in soboto navijat za naše fante. V imenu Tenis Slovenije je veleposlanica prejela reprezentančno majico s podpisi in stekleno kocko Davisovega pokala.

Slovenska reprezentanca vedre volje v Egiptu

gb, 10.9.2019

Davis cup 2019 Izreael_525

Slovenska teniška reprezentanca, ki jo v petek (11:30) in v soboto (9:30) čaka obračun 2. Evro-afriške skupine Davisovega pokala proti Egiptu, je uvodni dan izkoristila za trening in novinarsko konferenco pred egiptovskimi mediji.

El Gezira sporting club je prizorišče teniškega obračuna v katerem Slovenija velja za favorita. Stadion sicer sprejme 1500 gledalcev, domači organizatorji pa pričakujejo nekje med 500 in 600 obiskovalcev, ki bodo stiskali pesti za domače igralce.

Slovensko reprezentanco sestavljajo Aljaž Bedene, Blaž Rola, Nik Razboršek, Tom Kočevar Dešman in argentinski Slovenec Tomas Lipovšek Puches, ki je med vsemi našimi najvišje uvrščen v konkurenci dvojic. Kapetan ekipe oziroma selektor je Miha Mlakar, njegov pomočnik je Andraž Bedene, na treningih in pripravi pomaga Jakob Aljaž Kaplja, fizioterapevtka je Julia Moldovan, vodja odprave pa Tea Starc. Reprezentanca je nastanjena v hotelu Marriott, ki leži ob Nilu, športni center El Gezira pa je v neposredni bližini. Reprezentanti so imeli danes prvi trening, kmalu po uvodni aktivaciji pa jih je čakala še novinarska konferenca.

Selektor Miha Mlakar je zadovoljen z egiptovskim gostoljubjem, za uvod pa je dodal: »Vsi so prijazni in z vidika organizacije je vse v redu. Danes smo trenirali in mislim, da imamo dovolj teh nekaj dni, da se v popolnosti privadimo na pogoje. Igrišče je morda malce slabše od pričakovanj, a s tem si ne belimo glave. Je kar vroče, a vlaga ni tako visoka, kar pomeni, da se da povsem normalno trenirati.«

Vodini slovenski igralec Aljaž Bedene, ki je odlično nastopil na OP ZDA, je po prvem dnevu v Kairu dejal: »Na sreči ni tako zelo vroče, kot smo pričakovali. Prvi trening je potekal super. Mislim, da smo se že kar navadili na pogoje. Toliko kot se lahko v enem dnevu. Veselimo se petkovih tekem in upam, da bo šlo vse po načrtih.«

Egipt: • Mohamed SAFWAT (233. posamezno, 361. dvojice), • Karim Mohamed MAAMOUN (339.), • Youssef HOSSAM (418.), • Sherif SABRY, • Akram El SALLALY, • Amr El SAYED, Kapetan ekipe: Mostafa NAIM DALAM

Davis cup novinarska konferenca 525

Slovenija: • Aljaž BEDENE (80.)• Blaž ROLA (127.)• Nik RAZBORŠEK (456.)• Tom KOČEVAR DEŠMAN (668.)• Tomas LIPOVŠEK PUCHES (680. posamezno in 262. dvojice)

08.09.2019

Slovenska moška reprezentanca se bo v petek , 13. septembra in v soboto, 14. septembra pomerila z egiptovsko v 2. evro-afriški skupini Davisovega pokala.
Teniški obračuni bodo potekali na peščenih igriščih športnega centra El Gezira Sporting Club, največjega športnega kompleksa v Egiptu.

Slovenska reprezentanca potuje v ponedeljek v Kairo, kjer bo dovolj časa za pripravo za petkove in sobotne obračune. Aljaž Bedene in Blaž Rola bosta bržkone nosila glavno breme v tekmah posameznikov, za Slovenijo bo prvič nastopil Tomas Lipovšek Puches, z ekipo bosta potovala tudi Nik Razboršek in Tom Kočevar Dešman.

Slovenski selektor Miha Mlakar je pred odhodom dejal: »Zadovoljen sem, da smo se uspeli zbrati v najmočnejši postavi. Zadnje čase so fantje pokazali dobre rezultate in upam na dobre igre tudi v Egiptu. Igramo na pesku zato verjamem, da ne bo presenečenj. Seveda je naš cilj pozitiven rezultat.«

Slovenija je v okviru Davisovega pokala proti Egiptu igrala dvakrat in obakrat zmagala. Leta 2000 je bilo v Kairu 3:2 (odločilno točko je priboril Marko Tkalec), leta 2009 pa so Slovenci na Otočcu Egipčanom zavezali kravato (5:0).