II. evro-afriška skupina

Slovenija izgubila z JAR in končala nastope v letu 2017

Ljubljana, 9.4.2017

Ekipa_Davis Cup_SLO_JAR_2017_525

Močno oslabljena slovenska reprezentanca po pričakovanjih ni uspela pripraviti presenečenja v JAR, še posebej, ko je že v petek domača reprezentanca povedla z 2-0. Južnoafričani so včeraj potrdili vlogo favorita v tekmi dvojic, ki so jo dobili brez izgubljenega niza s 7-6(6) 6-2 6-4. Z Slovenijo sta nastopila Grega ŽEMLJA in Tomislav TERNAR, za JAR njihova najmočnejša dvojica Raven KLAASEN in Ruan ROELOFSE. Srečanje je trajalo uro in pol.

Danes sta bili na sporedu še dve srečanji posamezno, ki pa nista odločali o ničemer več in sta nili revialnega značaja. Kapetan Blaž TRUPEJ je priložnost ponudil Tilnu ŽITNIKU in Tomislavu TERNARJU. Noben izmed njiju pa Sloveniji ni uspel priigrati vsaj toče, oba sta namreč izgubila. ŽITNIKA je s 6-3 6-3 premagal Lloyd HARRIS, od TERNARJA je bil
s 6-2 6-4 boljši Nicolas SCHOLTZ.

Za Slovenijo je s porazom končana letošnja sezona nastopov v Davisovem pokalu, novo priložnost za vrnitev v višjo skupino tekmovanja pa bodo imeli naši igralci prihodnje
leto.

Ljubljana, 8.4.2017

V Pretoriji sta se končali srečanji prvega dne drugega kroga druge evro-afriške skupine za Davisov pokal med Južnoafriško republiko in Slovenijo, ki odloča o potniku v prvo skupino. Po prvem dnevu domačini vodijo z 2-0 in so si pred srečanjem dvojic priigrali veliko prednost.  Srečanje sta odprla Lloyd HARRIS in Mike URBANIJA . Domačin je bil prepričljivo boljši in je slavil s 6-1 6-1 6-2.

V drugem srečanju sta se pomerila Nicolaas SCHOLTZ in Grega ŽEMLJA in poskrbela za izjemno zanimiv dvoboj. Grega je povedel z 2-0 v nizih, potem ko je prvega dobil s 6-3 in drugega v podaljšani igri s 7-6(1).  Tretji niz je nato v podaljšani igri pripadel Scholtzu, ki je izid znižal na 2-1. Tudi četrti niz je šel v podaljšano igro v kateri je  Grega povedel s 4-2, a nato izgubil pet točk zapored in podaljšano igro s 6-7(4). Po treh urah in četrt sta igralca začela 5., odločilni niz.  Oba sta zanesljivo servirala in niz se je v skladu z novimi pravili končal s podaljšano igro v kateri je bil popolnoma izčrpan domačin že tako rekoč na kolenih, a se ni predal. Grega je povedel s 4-0 in 5-2,  nato izgubil štiri točke zapored in domačinu ponudil prvo meč žogo pri izidu 5-6, ki je ta ni izkoristil. Scholtz si je nato priigral še eno pri izdu 7-6, a jo je z neprisiljeno napako zapravil. Tretjo si je priigral pri 7-7, ko je s servis winerjem povedel z 8-7 in jo z Gregovo pomočjo, ta je naredil neprisiljeno napako, tudi izkoristil.  Scholtz je zmagal po 4 urah in 18 minutah igre z rezultatom 3-6 6-7(1) 7-6(8) 7-6(4) 7-6(7).

Vse o Davisovem pokalu 2017 najdete

TUKAJ

SLOVENIJA   -   MONAKO                   3  -  2

Davis_Cup_SLO-MON_otvoritev _VP_525

Več fotografij Vida Ponikvarja si oglejte v fotogaleriji !

Maribor, 5.2.2017

Slovenija, je sicer z nekaj težavami, a vendarle zanesljivo opravila z ekipo Monaka, ki se je v Mariboru prikazala v drugačni luči od predvidevanj pred začetkom dvoboja. Za zmago so, četudi zunaj konteksta, zaslužni tudi organizatorji člani ŽTK Maribor.

Po včerajšnjem porazu slovenske dvojice Žemlja, Kavčič in nekaj težavami v petkovih dvobojih posameznikov, je bila današnja priprava in osredotočenost na prvo igro posameznikov povsem drugačna. Grega Žemlja je od začetka do konca prevladoval v vseh teniških prvinah in ni tekmecu, 20- letnemu Lucasu Catarini, dovolil niti ene same možnosti za morebiten preobrat. Rahla jutranja nervoza se je stekla  v pozitiven kanal in Žemlja je reagiral mojstrsko ter Slovenijo popeljal v drugi krog druge Evroafriške skupine, kjer se bo meseca aprila pomerila s staro znanko Južnoafriško republiko. Z Južnoafričani je Slovenija v zadnjem obdobju igrala dvakrat, ter zabeležila gladek poraz v gosteh in lahko zmago doma.

Grega ŽEMLJA: »Priznam, da sem po včerajšnjem porazu dvojic, današnji tekmovalni dan vzel, kot da bo na drugi strani mreže igralec, ki je proti meni popoln favorit. Menim, da sem bil v vseh elementih boljši nasprotnik, tekmec pa bi moral res preobrniti nekaj v igri, saj je bil tako res daleč od uspeha. Davisov pokal terja številna presenečenja in prav na vsakega nasprotnika se moraš pripraviti, kot da je najboljši na svetu. Aprila nas čaka Južnoafriška republika in skupaj z obema Blažema, kapetanom, pomočnikom in predsednikom , se bomo odločili, kdo bo potoval na jug sveta. Upam, da bomo tam v najmočnejši postavi.«

Blaž TRUPEJ: »Prišli smo po zmago in jo dobili. Res pa je, da z večjimi težavami, kot smo pričakovali. Morda je v uvodnih treh dvobojih manjkala zbranost in zato nekaj težav, danes pa je bil Žemlja precej boljši od nasprotnika. Aprila nas čaka Južnoafriška republika, kjer se igra na precejšnji nadmorski višini, kar je za vse gostujoče ekipe oteževalna okoliščina. Upam, da bomo tja potovali z vsemi tremi najboljšimi igralci.«

Žitnik premierni nastop končal s porazom

V zadnjem obračunu, ki ni mel rezultatske veljave, sta se pomerila, v premiernem nastopu za Slovenijo, Tilen Žitnik, aktualni državni prvak in 37 letni Thomas Oger. Po hitro dobljenem prvem nizu Slovenca, je izkušenejši Monačan ujel ritem in bil v izenačenem drugem rahlo srečnejši, medtem ko je bil tretji niz, podobno hitro končan kot prvi, le da z zmago Ogerja.

Dobro delo organizacijske ekipe

Slovenska ekipa za Davisov pokal si je prislužila napredovanje v drugi krog, prav tako pa si presežek pohval zaslužijo so-organizatorji oziroma gostitelji dvoboja med Slovenijo in Monakom, člani Železničarskega teniškega društva Maribor. Na čelu s predsednikom Dragom Završnikom in direktorjem kluba Matjažem Plejičem, so pripravili odlično kuliso v stari dvorani, ki je v času Davisovega pokala delovala kot mlada lepotica. Številna ekipa je marsikatero past, ki čaka v tako obsežnem logističnem zalogaju, obšla v velikem loku. Nedvomno so si organizatorji zaslužili zmago Slovenije. Hkrati so se odlično odzvali tudi ljubitelji tenisa, saj bila dvorana ŽTK vse tri dni polna, kar priča, da je, ne samo v Mariboru, pač pa tudi v vsej Sloveniji zanimanja za tenis dovolj, kot tudi spodbujanja za ekipo, ki si, po hitrem postopku želi vrniti v prvo Evroafriško skupino. Vendarle ni dolgo nazaj, ko smo z istimi igralci razmišljali o vstopu v svetovno skupino, kjer konec lanskega leta Argentina priredila presenečenje in v Zagrebu premagala Hrvaško.

Monaška dvojica brez težav znižala na 2:1

Maribor, 4.2.2017

V Mariboru je Monako pripravil presenečenje in v tekmi dvojic zmagal s 6-2 6-5 6-3

Za Slovenijo sta nastopila Grega ŽEMLJA in Blaž KAVČIČ, za Monako pa Benjamin BALLERET in Romain ARNEODO.

Z izjemo uvodne igre, Grega in Blaž nista imela niti ene same priložnosti za odvzem servisa nasprotnikoma. Monaška dvojica Balleret/Arneodo, ki je leta 2014 igrala v četrtfinalu turnirja serije Masters 1000 v Monaku, je bila v vseh teniških elementih boljša od naših dveh, ki sta tako prekinila lepo serijo zmag v tekmovanju za Davisov pokal.

V prvi igri sta naša povedla 40:0, a je na plin stopil najbolj izkušen Monačan Benjamin Balleret in preobrnil igro v korist monaškega dvojca. Monačana sta še dvakrat odvzela servis našima, bila kreativnejša in bolj zanesljiva ter zlahka pripeljala prvi niz v varen monaški pristan.

V drugem nizu sta Žemlja in Kavčič pokazala nekaj več energije in predrznosti, a se je roka zatresla Žemlji pri možnosti izenačenja na 5:5. Gostujoča dvojica je odvzela servis in končala drugi niz z zmago s 6:4.

V upanju, da bi se naša igralca vrnila v igro so oživeli tudi gledalci, ki so sredi sobotnega popoldneva lepo napolnili dvorano ŽTK Maribor. Nekaj upanja sta imela najboljša slovenska igralca, še posebej ko je Kavčič rešil svoj začetni udarec (3:5), a sta nasprotnika v deveti igri imela hitro dve zaključni žogi, naša sta izenačila, Arneodo pa je izkoristil tretjo, za gladko zmago s 3:0.

Grega ŽEMLJA: »Izgubila sva, ker sta bila Monačan enostavno boljša. Če sva imela le v prvi igri priložnost za odvzem servisa, potem pa nič več, sem povedal vse. Za jutri bo potrebno dvignit energijo, ker zdaj sva v enem nehvaležnem stanju. S komerkoli bom igral, bo potrebno igrati z vso močjo.«

Blaž KAVČIČ: »Balleret in Arneodo sta odlična dvojica. In malce me moti, da vsi govorijo, kako so igralci iz Monaka slabi. Tekme za Davisov pokal prinašajo številna presenečenja, samo poglejte dvoboj Hrvaške in Španije. Za nedeljski obračun posameznikov bo potrebno vložiti maksimalen napor, če ne želimo presenečnja.«

Blaž TRUPEJ, kapetan Slovenije:»Grega in Blaž sta bila slabša, tu ni kaj dodati. Moja naloga je, da ju do jutri psihično dvignem, vendar sta fanta stara 30 let in morata vedeti, kakšna odgovornost ju čaka. Če si bosta želela zmage in bosta igrala z veliko energije, potem lahko računamo na uspeh.«

Gualluime COULLARD, kapetan Monaka: »Zame zmaga ni presenečenje. Fanta rada igrata skupaj, dobro se počutita na igrišču in veliko odličnih dvojic sta že premagala. Nikoli ne veš, kaj se zgodi v Davisovem pokalu. Za nedeljski prvi dvoboj posameznikov še ne vem, kdo bo igral.«

Benjamin BALLERET: »Midva igrava dobro in to sva vedela, saj sva v preteklosti premagala veliko dobrih dvojic. Mislim, da Grega in Blaž nista specialista za dvojice, saj ju na turnirjih ne vidim igrati skupaj. Vsi smo pripravljeni igrati v nedeljskih tekmah posameznikov.«

Razmerje osvojenih točk je bilo 64:91, izkoristek prvega servisa sta Monačana imela kar 81%, Slovenca le 54%.

Nedeljski dvoboji posameznikov se bodo začeli ob 15. uri. Grega Žemlja naj bi igral z Lucasom Catarino, takoj za njima pa Blaž Kavčič z Romainom Arneodojem, a ima monaški kapetan možnost menjave.

Vstop v dvorano ŽTK Maribor je prost.

Slovenija po prvem dnevu do vodstva z 2:0

Po dveh dvobojih posameznikov prvega kroga 2. Evroafriške skupine je Slovenija  prišla do pričakovanega vodstva, a z nepričakovanimi težavami. Najboljša slovenska teniška igralca sta zmagala s 3:1 v nizih.

Davisov pokal Blaž Kavčič_525_vp

Blaž KAVČIČ (SLO) – Lucas CATARINA 6:4, 2:6, 6:2, 6:4

Blaž Kavčič je imel nepričakovano veliko dela z 20-letnim Lucasom Catarino, ki je v polni dvorani ŽTK Maribor, kljub bistveno slabšemu ratingu na lestvici ATP, pokazal dober tenis. Slovenski as je prvi niz odločil šele v deveti in deseti igri, a je takoj v naslednjem dobil le dve igri za izenačenje nasprotnika na 1:1.

Tudi tretji niz se ni začel dobro za Ljubljančana, ki je zaostajal z 0:2, a nato zbral dovolj moči in predvsem potrpežljivosti, saj je z delnim izidom 6:0 dobil ta niz in povedel z 2:1. Podobno kot tretji, se je začel tudi četrti niz, saj je mladi Monačan večino žog odigral močno in pri tem dokaj dobro unovčil neobremenjenost. Catarina je povedel s 4:1 in tudi Kavčič je na trenutke že pomislil, da se bo prvi današnji dvoboj zavlekel v peti niz. Blaž je počasi in vztrajno nabiral točke ter razliko zmanjševal. V osmi igri je zadržal začetni udarec, potem pa v naslednji igri dokazal, kakšna je razlika med izkušenim igralcem in mladim nadobudnim monaškim upom. Ko je Blaž v tej igri, po nekaj menjavah, ujel dobro skrajšano žogo Catarina in jo neulovljivo, z natančno bekend kratko diagonalo poslal za hrbet nasprotnika, je bilo bolj ali manj jasno, da tekmec ni vidi več poti do presenečenja.

Kavčič je izkoristil devet žog za break ter imel prednost tudi v skupno osvojenih točkah (114:103).

Blaž KAVČIČ: »Nisem igral dobro, nasprotnik pa je ves čas igral v enakem ritmu. Nekaj težkih žog je zadel neubranljivo, nato pa zgrešil nekaj povsem lahkih žog. Danes sem lahko zadovoljen le z zmago, hkrati pa upam, da bomo dobro rešili težave, ki jih imam s podplatom.«

Lucas CATARINA: »Ker imam slab rating, sem vas  morda presenetil, ampak jaz lahko igram na tem nivoju. Res pa je, da je nekaj odločilnih žog Blaž odigral, kot se spodobi za igralca, ki ima takšen rating. To je bila moja prva tekma v Davisovem pokalu za Monako in sploh prva, ki sem jo odigral v štirih nizih.«

Žemlja Slo Mon 2017_525_vp

Grega ŽEMLJA – Romain ARNEODO 6:3, 6:4, 6:7(5), 6:4

V drugem današnjem srečanju Davisovega pokala med Slovenijo in Monakom sta se pomerila Grega Žemlja in Romain Arneodo. Glede na uvrstitve obeh igralcev na lestvici ATP je bila razdalja med njima podobna kot tekmo prej med Blažem Kavčičem in Lucasom Catarino, vendar na igrišču Monačan vsekakor ni bil v podrejenem položaju.

Žemlja se je za zmago v prvem nizu (6:3) moral pošteno potruditi, saj je Arneodo igral hrabro in močno, hkrati pa se je izkazalo, da gre za nepopustljivega borca. Žemlja je hitro izgubil svoj servis, a je vrnil udarec v sedmi igri, ko je znižal prednost nasprotnika na 3:4 ter nato na svoj začetni udarec izenačil. Čeprav se monaški igralec ni predal, pa je Žemlja vendarle unovčil kakovost in izkušnje ter z asom zaključil drugi niz za vodstvo z 2:0. A prednostjo 2:0 v nizih dvoboj na tri dobljene nize nikoli ni odločen, in prav tako se je na igrišči vedel Arneodo, ki je v tretjem nizu vseskozi vodil, celo 5:4, a je Žemlja hrabro in odločno odigral deseto igro ter izenačil na 5:5. Oba sta v naslednjih igrah ohranila nedotaknjen servis in tretji niz se je prevesil v tiebreak. V njem veliko priložnosti za večjo prednost ni bilo, pri 5:5 pa je Žemlja odigral korektno na mreži, a je hitronogi Arneodo obakrat žogo ujel ter jo poslal mimo Žemlje za zmago v tretjem nizu.

V četrtem nizu sta bila tenisača izenačena - vsakemu je uspel en brejk.  Monačan je pri prednosti Žemlje s 5:4 serviral za izenačenje. Žemlja je prišel do prve zaključne žoge, a mu jo je Arneodo neubranljivo zaključil. Žirovčan je prišel še do druge zaključne žoge, v kateri je ponovno imel monaški igralec svojo priložnost, a je relativno lahek smeš zadel v mrežo. Za veselje občinstva in zmago Grega Žemlje.

Razmerje skupno osvojenih točk je bilo 153:122, Žemlja pa je bil boljši tudi pri začetnem udarcu saj je zadel kar 21 asov, Arneodo  kar 13 manj.

Grega ŽEMLJA: »Kar precej težav sem imel. Tudi slabo počutje se mi vleče že predolgo. Tekme v Davisovem pokalu so ponavadi zelo nepredvidljive in moram priznati, da igra Arneodoja ne sodijo na mesta okrog 900. lestvice ATP. Ampak, vodimo z 2:0 kar je najbolj pomembno. V dvojicah sva z Blažem uigrana, ampak počasi: točka na točko, igra na igro in niz na niz.«

Romain ARNEODO: »Pravite, da ste presenečeni nad mojo igro. Jaz vem, da lahko igram tako dobro, pravzaprav še bolje. Mi v Slovenijo nismo prišli izgubiti z 0:3, ampak zmagati. Vem, da bi danes lahko zmagal.«

Sobotni tekmovalni dan bo v znamenju igre dvojic, kjer je za Slovenijo prijavljen par Žemlja, Kavčič za Monako pa Balleret, Oger. Dvoboj se v dvorani ŽTK Maribor začne ob 15. uri. Vstop je prost.

Tekmo z Monakom bo začel Blaž Kavčič

Maribor, 2.2.2017

Kontrolorka največjega teniškega dogodka v zimskem času v Sloveniji, Romunka Mihaela Testiban je s pomočjo podžupana občine Maribor Saša Pelka izžrebala, da bo v petek v dvorani ŽTK v Mariboru začel Blaž Kavčič (171.ATP), ki se bo pomeril z devet let mlajšim Lucasom Catarino (885.). Takoj za njima bosta na igrišče stopila Grega Žemlja (151.) in Romain Arneodo (954.). Uvodno presenečenj je zagotovo pripravil monaški kapetan Guillaume Couillard, ki prvi tekmovalni dan ne računa na najvišje uvrščenega igralca Benjamina Ballereta (760.), a kot je dejal prvi slovenski igralec Grega Žemlja, so v igri lahko tudi preračunljive igre.

Grega Žemlja: »Pričakoval sem druga dva igralca. Nikoli ne veš. Lahko, da nasprotnik taktizira, saj ima kapetan uro pred tekmo možnost zamenjati igralca. Osredotočili se bomo nase in jutri napadli, ne glede na to kdo bo na drugi strani.«

Blaž Kavčič: »Nasprotnik je čista neznanka. Vem, da si ga bosta kapetan in pomočnik ogledala. Občutki na treningu so bili dobri, ampak tekma je nekaj drugega. Mislim, da bodo štirje treningi v dvorani ŽTK dovolj, da se dobro privadim na pogoje.«

Davisov pokal, druga Evro-afriška skupina:

Petek, 3.2. ob 15. uri

Blaž Kavčič (SLO) – Lucas Catarina (MON)

Grega Žemlja (SLO) – Romain Arneodo (MON)

Sobota, 4.2. ob 15. uri

G. Žemlja, B. Kavčič (SLO) – B. Balleret, T. Oger (MON)

Nedelja, 5.2. ob 15. uri

Grega Žemlja (SLO) – Lucas Catarina (MON)

Blaž Kavčič (SLO) – Romain Arneodo (MON)

Vsi trije tekmovalni dnevi se bodo začeli ob 15. uri, vstop pa je za gledalce prost. Parkirnih mest je pred teniško dvorano in v okolici, v bližini je dvorana Tabor, več kot dovolj.

Vabljeni !

Včeraj slavnostna večerja, danes žreb vrstnega reda nastopov na DC Slovenija - Monako

02.02.2017

Davis_Cup_Dinner_0348_170201_VP_525

Po novinarski konferenci, ki je v torek potekala v Mariboru in na kateri sta se s svojimi pričakovanji predstavili ekipi Slovenije in Monaka, so se včeraj člani obeh reprezentanc, predstavniki organizatorjev in sodniki zbrali  na slavnostni večerji v restavraciji Rožmarin. Skupaj so preživeli prijeten večer, že danes pa bodo obveznosti nadaljevali na uradnem žrebu vrstnega reda nastopa igralcev obeh ekip. Žreb bo opravljen v mariborski mestni hiši Rotovž ob 13. uri.

Večerja DC Slovenija Monako februar 2017_vp_525

Srečanje se bo začelo v petek ob 15. uri v dvorani teniškega kluba ŽTK, vstop je prost.

Vabljeni !

Slovenija favorit, a Davisov pokal zna biti nepredvidljiv

Maribor, 31.1.2017

DavisCup_SLO-MON_2017_novinarska_525_vp

Slovenska reprezentanca se bo v prvem letošnjem srečanju Davisovega pokala, po dolgih letih v drugi Evro – afriški skupini, v Mariboru v dvorani ŽTK na Taboru pomerila z Monakom. Igralci žepne knježevine nimajo večjih uspehov na profesionalnih turnirjih, zato bi bila vsakršna točka gostov veliko presenečenje.

Blaž Trupej, kapetan Slovenije: »Smo v vlogi favorita, a moramo to dokazati na igrišču. Nekaj težav imamo z Gregom Žemljo, ki je zbolel. Podlaga v dvorani ŽTK je hitra in vemo, da lahko nepredviden odvzem začetnega udarca spremeni potek tekme. Blaž Kavčič je v dobri formi, upam, da bo zdrav tudi Žemlja.«

Guillame Couillard, kapetan Monaka: »Veselimo se srečanja proti Sloveniji. Tukaj v Mariboru se počutimo odlično, dvorana je dobra, prav takšno je tudi počutje. Res je, da imamo v Monaku peščena igrišča, a naši igralci veliko igrajo na turnirjih po svetu kjer so podlage hitrejše, tako, da bomo pripravljeni.«

Slovensko ekipo naj bi vodila Grega Žemlja (151.) in Blaž Kavčič (171.), ki sta v dobri formi, še malce bolj je z začetkom sezone zadovoljen Kavčič: »Ekipo Monaka pravzaprav ne poznam dobro. Že nekaj časa jih nisem videl na turnirjih. Pripravljen sem dobro, prav tako sem zadovoljen z začetkom sezone. Imam nekaj težav s podplati, a to je vse del pospešenega treninga. Dvorana v Mariboru je v redu, tudi podlaga mi ustreza.«. Grega Žemlja je prve treninge izpustil zaradi lažje bolezni, ki pa ga spremlja že nekaj dni: »Ne vem, res traja nekaj dni preveč, a mislim, da ne gre za nič hujšega. Smo favoriti in tako moramo razmišljati. Če bomo vsi igrali in bili zdravi je povsem izvedljivo, da se letos vrnemo med prvokategornike.«

Najvišje uvrščen igralec Monaka je Benjamin Balleret (760.) brez večjih uspehov v karieri, a z nekaj odličnimi igrami in tudi zmagami v prejšnjih letih: »Slovenija je nedvomno favorit. Grega in Blaž sta boljša igralca od nas, oziroma sta na lestvici ATP uvrščena precej višje. Mi kot ekipa dobro sodelujemo, zato bomo tudi proti Sloveniji dali vse od sebe.«

V slovenski reprezentanci sta tudi mladi Sven Lah (1568.) in Tilen Žitnik (1654). 19 letni Ptujčan je bil v ekipi že na lanskem gostovanju na Portugalskem: »Drugič sem v reprezentanci za Davisov pokal. Zame je to izvrstna izkušnja in, če bom dobil priložnost za igro, jo bom zagotovo dobro izkoristil. Trenutno se ubadam z zadnjim letnikom srednje šole, ker kasneje nameravam oditi v ZDA in se tam popolnoma posvetiti tenisu.« Tilen Žitnik pa je ob svojem premiernem sodelovanju dodal: »Hvala kapetanu, ker me je sprejel v ekipo za Davisov pokal. Imamo super treninge in moja pripravljenost je dobra. Počasi zaključujem magisterij, potem pa grem na serijo turnirjev Futures.«

Žreb parov za petkov začetek obračuna Slovenije in Monaka bo v četrtek ob 13. uri v mestni hiši Rotovž (Rotovški trg 1).

Vsi tekmovalni dnevi v dvorani ŽTK v Mariboru se bodo začeli ob 15. uri, vstop pa je za vse ljubitelje tenisa prost.

Sabina Velić

V Mariboru se je zbrala Davis cup ekipa in opravila prvi trening

30.01.2017

Davis cup 2017 Maribor prvi trening dm_525

V Mariboru se je zbrala slovenska Davis cup ekipa, ki bo konec tedna na igriščih ŽTK Maribor igrala tekmo II. EA skupine Davisovega pokala in z njo začela boj za vrnitev v višji rang  tekmovanja. Pod vodstvom Blaža TRUPEJA bodo nastopili Grega ŽEMLJA, Blaž KAVČIČ, Sven LAH in Tilen ŽITNIK.

TS in ŽTK Maribor sta za dvoboj pripravila osrednje igrišče v dvorani, kjer je nameščena srednje hitra podlaga.

Tekme se bodo igrale od petka do nedelje, začenjale se bodo ob 15. uri, vstop pa bo prost.

Slovenija konec drugega tedna v Mariboru z Monakom

24.01.2017

Od 3. do 5. februarja se bo slovenska teniška reprezentanca v drugi evroafriški skupini Davisovega pokala pomerila z Monakom. Sogostitelj dvoboja bo Železničarski teniški klub Maribor, sicer že 14 let zapored najuspešnejši klub v Sloveniji.

V teniški dvorani na Taboru bodo slovenski teniški igralci favoriti, saj sta kapetanu Blažu TRUPEJU svoj prihod potrdila najboljša slovenska igralca Grega ŽEMLJA (150 ATP) in Blaž KAVČIČ (193). Poleg njiju sta v ekipi še 19-letni Sven LAH in prvič v karieri 26-letni Tilen ŽITNIK.

Monaška kneževina sicer gosti najboljše teniške igralce na turnirju ATP Wourld Tour Masters 1000, kjer se teniški igralci na peščeni podlagi borijo za nagradni sklad več kot 4 milijone evrov, a večjih uspehov igralci iz Monaka nimajo. Trenutno je najvišje na lestvici ATP Benjamin BALLERET na 760. mestu. 150 mest nižje sta Lucas CATARINA (922.) in Romain ARNEODO (934.), medtem, ko Thomas OGER ni rangiran. V lanski sezoni, ko je Slovenija izpadla iz prve evroafriške skupine, je Monako v drugi skupini premagal Egipt s 3:1 in v drugem krogu doma klonil proti Latviji, ki je igrala brez Ernestsa Gulbisa (149.).

Dober teden pred začetkom dvoboja Slovenije in Monaka je slovenska ekipa optimistično razpoložena.

Blaž Trupej, kapetan Slovenije:

Ne glede na to, da smo na papirju favoriti, bo potrebno na igrišču to tudi dokazat.  Mislim, da če bosta Grega in Blaž zdrava, ter s pomočjo ostalih dveh fantov in preostale ekipe, lahko naredimo prvi korak proti ponovni uvrstitvi v prvo evro-afriško skupino.

Grega Žemlja (150.):

Mislim, da so stvari kar jasne.  Za spremembo smo v vlogi favorita. Želeli bi si, da bo dvoboj odločen  že v soboto. Nisem še igral v dvorani ŽTK in ne vem kakšni bodo pogoji, verjamem pa, da bodo naklonjeni nam. Upam, da se bo zbralo čim več ljudi in da zadevo rutinsko pripeljemo do konca.

Blaž Kavčič (193.):

Zagotovo, da si želimo zmagati, še posebej, ker smo po dolgem času favoriti. Kakršenkoli drug izid bi bil zame razočaranje. Davisov pokal je velikokrat nepredvidljiv, saj se je večkrat izkazalo, da uvrstitve na lestvici ATP ne igrajo vidnejše vloge in je potrebno kakovost dokazati na igrišču.

V petek bosta na programu dve tekmi posameznikov, v soboto igra dvojic ter v nedeljo še preostala dvoboja posameznikov.

Vstop v dvorano ŽTK je prost, vsi tekmovalni dnevi se bodo začeli ob 15. uri.

Izbor pobiralcev za Davis Cup by BNP Paribas srečanje med Slovenijo in Monakom

Ljubljana, 16.1.2017

Simbolični - slider

Spoštovani,

K sodelovanju vabimo pobiralce in pobiralke žog za Davis Cup by BNP Paribas srečanje med Slovenijo in Monakom, ki bo potekalo v Mariboru, v dvorani ŽTK Maribor, Tabor, med 3. in 5. februarjem. Vsi sodelujoči pobiralci in pobiralke prejmejo majico, poskrbljeno pa bo tudi za pijačo in prehrano.

K sodelovanju vabimo dečke in deklice, ki so v preteklosti v vlogi pobiralca / pobiralke žog že sodelovali na katerem izmed turnirjev (ATP Challenger, Davis Cup, Fed Cup, ipd.).

Kontaktna oseba za zbiranje prijav je Andrej Hovelja (031 688 058) – Prijavo pošljete na hovelja@gmail.com, do petka, 20. januarja 2017. V elektronski pošti morajo biti navedeni naslednji podatki:

• Ime in priimek
  • Letnica rojstva
  • Naslov stalnega prebivališča
  • Elektronski naslov (pobiralca/-ke in/ali vsaj enega starša)
  • Telefonska številka (pobiralca/-ke in/ali vsaj enega starša)
  • Navedite tudi, katere dneve bo pobiralec/pobiralka lahko na voljo na Davis Cup srečanju med Slovenijo in Monakom.

Prednost pri izbiri bodo imeli tisti pobiralci, ki bodo na voljo vse tri dni.

V pričakovanju velikega števila prijav vas lepo pozdravljamo.

Tenis Slovenija

Tekmo Davisovega pokala bo gostil Maribor

Ljubljana, 6.1.2016

Tekmo Davisovega pokala v II. EA Skupini med Slovenijo in Monacom bo od 3. do 5. februarja gostil ŽTK Maribor. Selektor Blaž TRUPEJ računa na nastop naših trenutno najboljših igralcev Grega ŽEMLJE in Blaža KAVČIČA, medtem ko Blaž ROLA še okreva po poškodbi in še ni pripravljen za nastope na tem nivoju.

V zidani dvorani na teniškem klubu ŽTK Maribor bo za srečanje na srednjem igrišču nameščena srednje hitra podlaga RuKort, enaka tisti, ki so jo uporabili na ATP turnirju v Zagrebu.

Prihod ekip je predviden za 29. januar, v torek 31. januarja je predvidena novinarska konferenca obeh ekip, v sredo 1. februarja slavnostna večerja v restaraciji Rožmarin, v četrtek pa bo v mestni hiši opravljen žreb parov. Tekme se bodo vse dni začenjale ob 15. uri.

Razpis za organizacijo tekme Davisovega pokala med Slovenijo in Monacom

14.11.2016

Tenis Slovenija obvjavlja razpis za organizacijo srečanja Davisovega pokala med ekipama Slovenije in Monaca. Srečanje bo od 3. do 5. februarja 2017.

Zainteresirani klubi pošljite prijave v pisarno TS do 25.11.2016.

Pogoji, ki jih morajo zainteresirani klubi izpolnjevati so navedeni TUKAJ.