Tenis-Slovenija
podatkovni_portal
dni
ur
min
sek
Prazna-pasica
prijava_e
Novica

Na finalnih turnirjih do 12 in do 16 let znani finalisti in finalistke


bm, 3.2.2019

Turnirji do 12 in do 16 let so se prevesili v zaključni del.

V A turnirju dečkov v TA Breskvar v Ljubljani sta se v finale uvrstila Luka Petrovič (Sl-Lj) in Žiga Šeško (AsLit). Petrovič je bil četrti nosilec turnirja, v polfinalu pa je s 6-1 1-6 6-2 premagal prvega nosilca Gašperja Matijašiča (Grosuplje). V drugem polfinalu je drugi nosilec Šeško s 6-3 6-0 izločil tretjega nosilca Svita Suljića (TABRE).

V B turnirju dečkov, ki se je igral na Olimpiji sta finalista Mark Novak Bečirovič (TK_SB), ki je v polfinalu s 6-1 6-4 premagal Antona Titova (LukaKp) in Lasse G. Zajc (Topte), ki je bil v drugem polfinalu s 6-2 6-3 boljši od Vasje Zornada (LukaKp).

A turnir deklic, ki se odvija na igriščih TK Branik Maribor ni prinesel presenečenj. V finale sta se uvrstili prva nosilka Nala Kovačič (ŽTKMb), v polfinalu je s 6-3 5-7 6-1 premagala Niko Perić (Šentjur) in druga nosilka Zala Vnuk (TKTal), ki je bila v drugem polfinalu s 6-1 6-2 boljša od Eve Šifrer (Medvode).

V B turnirju sta finalistki Kaja Kadak Ocvirk (Maja), v polfinalu je s 6-1 6-2 premagala Leontino Mihajlovič (ŽtkMb) in Karolina Trnkovski (LukaKp), ki je bila v drugem polfinalu s 6-4 6-3 boljša od Tise Strbad (BOBI).

V A turnirju fantov do 16 let sta se v Medvodah v finale uvrstila prvi nosilec Sebastian Dominko (ŽtkMb) in tretji nosilec Nejc Žunič (Šplus). Dominko je v polfinalu s 7-5 6-7(7) in 7-6(1) premagal klubskega soigralca Maja Premzla, Žunič je bil v drugem polfinalu s 6-4 6-0 boljši od Svita Kosa (Domžale). V B turnirju, ta se je igral na igriščih ŽTK v Mariboru sta finalista Dmitry Suboch (Morje) in Tilen Javornik (Sl-Ko). Suboch je v polfinalu s 6-2 6-3 izločil Maxa Pirmanška (ŠtkVe), Javornik je s 6-4 6-1 premagal Miloša Bogunoviča (Sl-Lj).

Na istem prizorišču so igrala tudi dekleta. Finalistki sta prva nosilka Taja Lončarič (Ptuj), v polfinalu je s 6-2 6-1 premagala Hano Bečirovič Novak (ŽTKMb) in druga nosilka Annika Planinšek (ŽtkMb), ki je v drugem polfinalu v klubskem obračunu s 6-2 6-0 izločila Anamari Žnuderl.

Na fotografiji polfinalista turnirja 12B v Ljubljani Titov in Zornada.

Zavarovalnica Sava tenis Petrol Telemach Zala Alta BTC City Total Coca Cola Gospodarsko rastavišče Grafični studio K Lenovo ŽiherHiše Slowatch Vivo catering Medot Žito Diners Tenis Slovenija Odmev Barcaffee Babolat Slovenija Dunlop Sport MSIN Medex Kompas Salus Carso