Ker deževno vreme na igriščih TK Radomlje v četrtek ni dovolilo igranja, so v petek organizatorji turnirja morali pod streho spraviti toliko večje število dvobojev. V soboto se bodo za mesto v finalu borili kar trije slovenski predstavniki.
Igralce in igralke so v petek najprej čakale tekme 3. kola, na katerih se je do četrtfinalne vstopnice poizkušalo prebiti osem slovenskih predstavnikov. Od petih predstavnikov v konkurenci fantov je spodletelo le Maju Premzlu, uspešni so bili Marsel Žnuderl, Matic Križnik, Jan Dimitrijevič in Aljaž Jeran, pri dekletih pa so bile vse tri Slovenke - Annika Planinšek, Maša Viriant in Pia Marija Rebec uspešne.
Kasneje smo bili priča vseslovenskemu dvoboju med Aljažem Jeranom in Janom Dimitrijevičem, ki ga je dobil 2. nosilec turnirja, Križnik je moral priznati premoč italijanskemu nasprotniku, v polfinale pa se je ob Jeranu prebil še Marsel Žnuderl. Pri dekletih je četrtfinalno oviro preskočila le izjemna Pia Marija Rebec, ki je po preobratu ugnala 5. nosilko turnirja iz Črne Gore.
Tako Jerana kot tudi Žnuderla in Rebčevo sobotni polfinalni dvoboj čaka že ob 9. uri dopoldan.
JUNIORS
ITF J4 Radomlje (Slovenija, peščena podlaga, zunaj)
FANTJE
Posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Križnik M. (Slo/1)
- prostoTomažin J. (Slo) - Lavoratori P. (Ita) 1:6, 4:6Joksović V. (Slo) -
prostoSok N. (Slo) - Garbero F. (Ita) 6:7(4), 2:6Marjanović L. (Slo) - prostoŠkorjanc K. (Slo) -
prostoUrankar V. (Slo) - Campagnola R. (Ita) 6:7(2), 4:6Bukovec J. (Slo) - prostoBole M. (Slo) - Blazka D. (Češ) 1:6, 1:6Hribar M. (Slo) - Ferolla F. (Ita) 3:6, 2:6Angeli C. (Slo) -
prostoSrakar T. (Slo) - Moroder G. (Ita) 3:6, 0:6Mohar V. (Slo) - Bamburac B. (Vb) 1:6, 6:7(5)Bradaška Ž. (Slo) - prostoPuntarič N. (Slo/6) - prostoAngeli P. (Slo) - Schmidt L. (Nem)
6:4, 4:6, 10:6Barjaktarević B. (Slo) - Michurin E. (Rus)
5:7, 6:1, 10:62. kolo kvalifikacijKrižnik M. (Slo/1) - Lavoratori P. (Ita)
6:2, 6:0Joksović V. (Slo) - Hoffman N. (Nem)
7:6(5), 6:7(8), 10:7Marjanovič L. (Slo) - Škorjanc K. (Slo)
4:6, 6:2, 10:7Bukovec J. (Slo) - Quendoz N. (Ita) 3:6, 3:6Angeli C. (Slo) - Ferolla F. (Ita)
6:4, 7:6(9)Bradaška Ž. (Slo) - Bamburac B. (Vb) 3:6, 7:5, 7:10Puntarič N. (Slo/6) - Angeli P. (Slo)
6:2, 6:1Barjaktarević B. (Slo) - Consonni N. (Ita) 3:6, 0:63. kolo kvalifikacijKrižnik M. (Slo/1) - Joksović V. (Slo)
6:3, 6:0Marjanović L. (Slo) - Garbero F. (Ita) 3:6, 1:6Angeli C. (Slo) - Mira N. (Ita/4) 2:6, 6:1, 8:10Puntarič N. (Slo/6) - Consonni N. (Ita)
6:4, 7:51. koloPremzl M. (Slo/1) -
prostoŽunič N. (Slo) - Mitrić A. (Kan)
3:6, 6:2, 6:3Škorjanc N. (Slo) - Ivanek S. (Hrv)
6:2, 6:2Gornik K. (Slo) - Schwartz A. (Izr) 0:6, 2:6Černe D. (Slo) - Krivoshchekov K. (Rus) 1:6, 7:6(4), 6:7(4)Žnuderl M. (Slo) -
prostoMileusnić G. F. (Slo) - Pall N. (Mad) 5:7, 0:6Miković N. (Slo) - Baklisserri E. (Ita) 4:6, 6:0, 3:6Obrul L. (Slo/7) -
prostoPuntarič N. (Slo) - Petrović D. (Nem)
6:4, 6:2Grebenšek G. (Slo) - Krivoshchekov S. (Rus) 2:6, 6:2, 4:6Flander T. (Slo) - Bondioli F. (Ita) 6:7(6), 4:6Križnik M. (Slo/3) -
prostoJapelj J. (Slo) - Mira N. (Ita) 6:2, 6:7(9), 3:6Dimitrijevič J. (Slo/9) -
prostoVidenovič L. (Slo) - Moroder G. (Ita) 2:6, 2:6Jeran A. (Slo/2) - prosto2. koloPremzl M. (Slo/1) - Garbero F. (Ita)
6:1, 6:1Žunič N. (Slo) - Shimanov O. (Izr/15) 1:6, 7:5, 1:6Škorjanc N. (Slo) - Buldorini P. (Ita/10) 6:2, 2:6, 4:6Žnuderl M. (Slo/16) - Nosei G. (Ita)
6:4, 6:4Obrul L. (Slo/7) - Baldisserri E. (Ita) 2:6, 3:6Puntarič N. (Slo) - Ferri L. (Ita/6) 0:6, 2:6Križnik M. (Slo) - Campagnola R. (Ita)
7:6(2), 6:3Dimitrijevič J. (Slo/9) - Krivoshchekov M. (Rus)
6:3, 6:1Jeran A. (Slo/2) - Bidny Y. (Izr)
2:6, 6:2, 6:23. koloPremzl M. (Slo/1) - Shimanov O. (Izr/15) 6:7(3), 2:6Žnuderl M. (Slo/16) - Vales A. (Izr/4)
6:3, 3:6, 6:2Križnik M. (Slo/3) - Bondioli F. (Ita)
7:6(3), 3:6, 6:2Dimitrijevič J. (Slo/9) - Simeunović S. (Kan/5)
6:4, 6:3Jeran A. (Slo/2) - Coquelin H. (Vb/14)
6:0, 6:3ČetrtfinaleŽnuderl M. (Slo/16) - Baldisserri E. (Ita)
6:3, 1:6, 6:4Križnik M. (Slo/3) - Ferri L. (Ita) 4:6, 2:6Jeran A. (Slo/2) - Dimitrijevič J. (Slo/9)
6:3, 6:3PolfinaleŽnuderl M. (Slo/16) - Buldorini P. (Ita/10)
Jeran A. (Slo/2) - Ferri L. (Ita/6)
DEKLETA
Posamezno, 1. kolo kvalifikacijManevska E. (Slo) - Iucchina G. (Ita) 0:6, 1:6Pliberšek N. (Slo) - prosto
Bogatin J. (Slo) - Fiorani A. (Ita)
6:4, 6:1Kovačič N. (Slo) - Tancredi E. (Ita)
6:4, 6:1Kovačević J. (Slo) - Ljuba H. (Srb) 1:6, 3:6Ahčan I. (Slo) - Pavel A. (Rom) 4:6, 3:6Ribnikar M. S. (Slo) - Heiderova K. (Češ) 0:6, 1:62. kolo kvalifikacijPliberšek N. (Slo) - Berenyi E. (Mad) 3:6, 0:6Bogatin J. (Slo) - Roso K. (Hrv)
7:6(1), 7:5
Kovačič N. (Slo) - Ljuba H. (Srb)
6:1, 6:11. koloZavrški N. (Slo) - Stojanović L. (Srb) 4:6, 2:6Marenk M. (Slo) - Iucchina G. (Ita) 1:6, 1:6Planinšek A. (Slo/10) - prostoMuller Uhan E. (Slo) - Sirbu A. (Rom)
6:2, 6:4Lanišek A. (Slo) - Skegro M. (Hrv) 3:6, 6:4, 2:6Mumlek L. (Slo) - Zuvela N. (Hrv) 4:6, 2:6Radišič M. (Slo) - Fesluk E. (Izr)
6:4, 6:2Viriant M. (Slo/13)
- prostoJamar U. (Slo) - Mavric S. (Švi)
6:1, 6:4Flerin L. (Slo) - Mišković D. (Hrv) 1:6, 3:6Bečirovič Novak H. (Slo) - Ivković L. (Hrv)
6:4, 7:6(9)Kovačič N. (Slo) - Vaja K. (Srb)
4:6, 6:3, 6:3Rebec P. M. (Slo/14) - prostoBogatin J. (Slo) - Heiderova K. (Češ) 3:6, 1:6Lampret M. (Slo) - Segato E. (Ita)
7:5, 6:1Strašek N. (Slo/6) - prostoZalokar T. (Slo) - Pedretti E. (Ita) 0:6, 0:6Cikajlo E. (Slo) - Rajki T. (Hrv)
7:5, 6:1Šulin B. (Slo/16) - prostoPraček A. T. (Slo) - Berenyi E. (Mad)
6:0, 3:6, 6:42. koloPlaninšek A. (Slo/1o) - Muller Uhan E. (Slo)
6:1, 4:6, 6:1Viriant M. (Slo/13) - Radišič M. (Slo)
6:3, 6:3Jamar U. (Slo) - Turini V. (Ita/12) 0:6, 2:6Bečirovič Novak H. (Slo) - Ratković D. (Črg/5) 1:6, 7:6(4), 2:6Kovačič N. (Slo) - Masilanskala M. (Rus/11) 6:2, 0:6, 2:6Rebec P. M. (Slo/14) - Heiderova K. (Češ)
6:4, 6:3Lampret M. (Slo) - Knežević N. (Hrv/3) 0:6, 3:6Strašek N. (Slo/6) - Pedretti E. (Ita) 2:6, 2:6Cikajlo E. (Slo) - Zack A. (Izr/9) 2:6, 3:6Šulin B. (Slo/16) - Amerio R. (Ita) 6:3, 4:6, 3:6Praček A. T. (Slo) - Vocke L. (Nem/2) 4:6, 1:63. koloPlaninšek A. (Slo/10) - Skegro M. (Hrv)
7:6(11), 6:0Viriant M. (Slo/13) - Suvirdjonkova D. (Srb/4)
6:0, 6:2Rebec P. M. (Slo/14) - Knežević N. (Hrv/3)
6:0, 6:3ČetrtfinalePlaninšek A. (Slo/10) - Sveta S. (Hrv/1) 2:6, 0:6Viriant M. (Slo/13) - Smejkal L. (Zda/7) 4:6, 1:6Rebec P. M. (Slo/14) - Ratković D. (Črg/5)
5:7, 6:1, 6:3PolfinaleRebec P. M. (Slo/14) - Vocke L. V. (Nem/2)
OSTALI ITF TURNIRJI (2.8. - 9.8,)
PROITF W25 Bydgoszcz (Poljska, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. koloJakupović D. (Slo/3) - Alves C. (Bra)
6:4, 6:2Potočnik N. (Slo) - Jang S. (Kor/4)
7:5, 6:42. koloJakupović D. (Slo/3) - Monnet C. (Fra) 3:6, 4:6Potočnik N. (Slo) - Ferrando C. (Ita) 6:3, 0:6, 7:6(2)
Četrtfinale: Potočnik N. (Slo) - Gerlach K. (Nem/1)
1:6, 2:2* - prekinitevDvojice, 1. koloAstakhova D./Potočnik N. - (1)Morisaki K./Sema E.
6:3, 6:4(2)Jakupović D./Marcinkevica D. - Hertel A./Kubka M.
6:4, 6:2ČetrtfinaleAstakhova D./Potočnik N. - Kuwata H./Lizarazo Y. 4:6, 3:6(2)Jakupović D./Marcinkevica D. - Alves C./Shymanovich I. 3:6, 7:6(2), 8:10
ITF W25 Pescara (Italija, peščena podlaga, zunaj), posamezno1. kolo kvalifikacij: Radišić N. (Slo) - Abbagnato A. (Ita) 6:0, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Radišić N. (Slo) - Scara F. (Ita) 6:4, 6:1
3. kolo kvalifikacij:
Radišić N. (Slo) - Grymalska A. (Ita) 3:6, 6:3, 4:10
ITF W25 Parnu (Estonija, peščena podlaga, zunaj), posamezno1. kolo: Kolar N. (Slo) - Kempen M. (Bel)
6:4, 6:32. kolo: Kolar N. (Slo) - Siskova A. (Češ/8) 1:6, 3:6
ITF M15 Novi Sad (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno1. kolo kvalifikacij:
Dimic M. (Slo) - Kirci K. (Tur/1) 6:7(4), 4:61. kolo: Špec M. (Slo) - Horvat R. (Hrv)
7:6(4), 4:1* - predaja2. kolo: Špec M. (Slo) - Srbljak G. (Mak) 4:6, 2:6
JUNIORSITF J4 Wels (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno1. kolo: Kirbiš A. (Slo) - Szerencsits B. (Avt)
6:4, 6:32. kolo: Kirbiš A. (Slo) -
Giunta M. (Ita) 1:6, 1:6Dvojice1. kolo:
Jozwicki P./Kirbiš A. - Gottien G./Graski J.
6:2, 6:1Četrtfinale: Jozwiki P./Kirbiš A. - (1)Kobierski J./Mruzek S. 3:6, 3:6
Preberi več