Razigrana Kaja Juvan še drugič v letu 2021 udeleženka 3. kola turnirja za Grand Slam!

TS

Po Aljažu Bedenetu si je mesto v 3. kola Wimbledona priigrala tudi Kaja Juvan, ki prav tako kot njen someščan na letošnjem turnirju na sveti travi še ni izgubila niza. 20-letnica je bila od francoske vrstnice Clare Burel boljša s 6:3 in 6:4.

Le uro in 10 minut je Kaja Juvan potrebovala, da se je v tekmi 2. kola Wimbledona oddolžila nasprotnici za lanskoletni poraz na tekmi 2. kola OP Francije. Znova je Ljubljančanka pričela udarno in hitro povedla s 4:1. V prvem nizu Francozinji ni ponudila niti ene 'break' žogice, v polje je zadela 61 % prvih servisov, po zadetem prvem servisu bila 71-odstotno uspešna (12/17), zelo pogosto pa je osvajala tudi točke po zadetem drugem servisu (8/11 = 73%).

Tudi drugi niz je Juvanova odprla z zgodnjim 'breakom', povedla z 1:0, nato pa so sledile minute Clare Burel. Ta je osvojila tri igre zapored in za trenutek v negotovost pahnila tudi Juvanovo. Pri slednji to stanje ni trajalo dolgo. Odgovorila je s štirimi zaporednimi osvojenimi igrami ter tako povedla s 5:3. Prvi dve zaključni žogici je imela na voljo že v 9. igri niza na servis Burelove, svoje delo pa končala v naslednji igri, ko je pri rezultatu 40:15 izkoristila skupno četrto zaključno žogico.

Za osmino finala proti 23. igralki sveta

Kaja Juvan se je z novo zmago tako po OP Avstralije še drugič letos uvrstila v 3. kolo turnirja za Grand Slam. V Melbournu jo je zaustavila kasnejša finalistka Jennifer Brady, tudi tokrat pa ji bo nasproti stala Američanka, in sicer 17-letna Cori Gauff. S slednjo se je Juvanova pomerila prav v deželi tam spodaj, natančneje v Adelajdi, še pred OP Avstralije, kjer se je po preobratu zmage s 3:6, 7:5 in 6:3 veselila mlajša tekmica.