Rola drugič zapored poražen v 1. kolu Challenger turnirja

TS

Slovenski teniški igralec Blaž Rola turneje v Kazahstanu ni pričel po željah. V 1. kolu 54.160 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger ga je z 2:0 v nizih odpravil Rus Pavel Kotov.

22-letni Pavel Kotov si je kot 273. igralec sveta mesto v glavnem delu turnirja moral priigrati z dvema kvalifikacijskima zmagama. Proti Blažu Roli se je pomeril prvič v karieri in ga po uri in 42 minutah ugnal z rezultatom 6:4 in 7:6(7). Rus do vodstva s 6:4 in 6:5 niti enkrat ni ponudil 'break' žogice Slovencu, v 12. igri drugega niza pa je vendarle klonil. Rola je z 'breakom' izsilil podaljšano igro, a se v njej hitro znašel v zaostanku z 2:6. Ptujčan je rešil vse štiri žogice za zmago, a si v nadaljevanju vseeno ni priigral žogice za niz.

Za Rolo je bil to tretji zaporedni poraz. V prvi polovici februarja se je prebil v četrtfinale turnirja v Bielli, tam pa ga je zaustavil Andy Murray. Od tedaj naprej je Rola v 1. kolu turnirja v Bielli klonil proti Kamilu Majchrzaku, tokrat pa proti Kotovu.