13-kratni zmagovalec Challenger turnirjev v Bielli ustavil Kavčiča

TS

33-letni Blaž Kavčič na turnirju serije Challenger v Bielli ni uspel priti do tretje zmage. V tekmi 1. kola glavnega dela turnirja ga je zaustavil vrstnik iz Slovaške.

Po dveh kvalifikacijskih zmagah so stavnice Blaža Kavčiča v obračunu proti Lukašu Lacku (186. igralec sveta) postavile v vlogo favorita, ki pa je slovenski igralec ni uspel potrditi na igrišču.

V prvem nizu si je Ljubljančan priigral 6 'break' priložnosti, a nobene ni uspel izkoristiti. Slovak je na drugi strani izkoristil eno od dveh in prvi niz dobil z rezultatom 6:3. Tudi v drugem nizu Kavčiču ni steklo. Skupaj je v celotnem obračunu napravil 7 dvojnih napak, kar je bilo preveč za končni uspeh. Lacko je za zmago s 6:3 in 6:2 potreboval uro in 15 minut.

Tudi po turnirju v Bielli bo Kavčič na ATP lestvici zasedal mesta okoli 250. položaja.

Challenger Biella (Italija, €132.280, trda podlaga, dvorana), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Kavčič B. (Slo/8) - Ignatik U. (Blr) 6:2, 6:4
2. kolo kvalifikacij: Kavčič B. (Slo/8) - Kwiatkowski T. S. (Zda/1) 2:6, 6:3, 6:2