Sinner ubranil žogico za niz in prvič v karieri premagal Bedeneta

TS

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v osmini finala turnirja serije ATP 250 v Melbournu lovil še tretjo zmago na medsebojnih obračunih proti Janniku Sinnerju, a bil tokrat neuspešen. Mladi Italijan je bil boljši s 7:6(6) in 6:2.

Aljaž Bedene je obračun proti 12 let mlajšemu tekmecu pričel odločno in bil v prvem nizu tisti, ki je bil bolj nevaren na servis nasprotnika. V 3. in 7. igri si je priigral po eno 'break' priložnost, a ju ni uspel izkoristiti. Italijan na drugi strani v prvem nizu na servis Slovenca ni prišel niti do izenačenja na 40.

V podaljšani igri se je kot prvi do žogice za niz prebil Bedene, ki je povedel s 6:5, a Italijan je naslednji dve točki na svoj začetni udarec dobil, nato pa osvojil še točko na servis Bedeneta in prvega niza je bilo konec.

V drugem nizu Bedene na svoj začetni udarec ni več bil tako zelo zanesljiv, v polje pa je zadel zgolj 48 odstotkov prvih servisov (10/21). Prvič je Italijan servis Slovencu odvzel že v 3. igri drugega niza, drugič pa mu je to uspelo v 7. igri, po kateri je dvoboj le še mirno pripeljal do konca.

Na OP Avstralije proti Bubliku

Bedeneta zdaj čaka nastop na prvem od turnirjev velike četverice v letu 2021. Žreb mu je za nasprotnika v 1. kolu namenil Kazahstanca Alexandra Bublika, ki na ATP lestvici zaseda 45. mesto.