ITF: Kočevar-Dešman rešil zaključno žogico in napredoval, poraz Radišičeve

TS

Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman si je na turnirju serije ITF M15 v Monastirju po hudem boju priboril mesto v četrtfinalu. Proti francoskemu nasprotniku je med drugim ubranil tudi zaključno žogico. Nika Radišič poražena v 2. kolu ITF W15 turnirja v Antaliji.

Po tem, ko je včeraj Tom Kočevar-Dešman svojega nasprotnika ugnal s kar 6:0 in 6:0, je tokrat šlo v boju za četrtfinale precej bolj na tesno. Obračun proti 7. nosilcu turnirja, Francozu Gabrielu Petitu (531. igralec sveta), je trajal kar 2 uri in 22 minut, zmage pa se je na koncu veselil Slovenec.

Kočevar-Dešman je v tretjem nizu že zaostajal z rezultatom 3:5, v 10. igri niza pa pred izenačenjem na 5:5 ubranil tudi zaključno žogico. V nadaljevanju je Francoz izsilil podaljšano igro, v kateri si je slovenski igralec hitro priboril prednost s 4:0 in tekmo uspešno pripeljal h koncu.

V popoldanskih urah Kočevar-Dešmana čaka še obračun v dvojicah, tako kot tudi Niko Radišič, ki je v Antaliji danes klonila v posamični konkurenci. V tekmi 2. kola jo je z rezultatom 6:4 in 7:5 ugnala Hrvatica Tara Wurth (1075. igralka sveta).