ITF: Falknerjeva na Kreti melje dalje, Jeran v Turčiji jutri za finale

TS

18-letna slovenska teniška igralka Živa Falkner še naprej navdušuje s predstavami na turnirju serije ITF W15 v Heraklionu. V petem dnevu je zabeležila še četrto zmago in si tako zagotovila mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja. Le še korak je od finala na turnirju J4 v turški Mugli oddaljen Aljaž Jeran.

V Heraklionu, kjer je pred dnevi pustošilo hudo neurje, sta danes na teren stopili obe preostali slovenski predstavnici. Kot prva se je na igrišče podala Živa Falkner, ki je še tretjo tekmo zapored na Kreti dobila brez izgubljenega niza, skupno pa zabeležila že četrto zmago v petih dneh.

Tokrat je bila Novomeščanka z rezultatom 6:4 in 6:2 boljša od Ekvadorke Mell Elizabeth Reasco Gonzalez in tako napredovala v 2. kolo glavnega dela turnirja. Napredovanje je lovila tudi Nika Radišič, ki ni uspela streti odpora Izraelke Nicole Khirin. Koprčanka je dvoboj pri zaostanku z 1:5 v tretjem nizu predala.

Jeran v petek po finale

Po včerajšnjem porazu v posamični konkurenci se je ekspresno na zmagovalne tirnice vrnil Aljaž Jeran, ki je na turnirju serije ITF J4 v Mugli na dobri poti k vrhunskemu rezultatu. Danes je skupaj z Romunom Dragosom Nicolaejem Cazacujem zabeležil novo zmago in se tako prebil v polfinale.