Lino U12: Peternelova zablestela na igriščih TK Val Portorož, v Ljubljani do naslova Desy

TS

S ponedeljkovim finalom se je zaključilo odprto prvenstvo Ljubljane na igriščih TK Gibi Šport v starostni kategoriji Lino U12. Zmagovalec je postal Dejan Desy, ki je v finalu ugnal Lasseja Zajc-Gajška. Že v nedeljo se se je naslova v Portorožu veselila Zoja Peternel.

FOTOGALERIJA

Tenisači v starostni kategoriji U12 ne poznajo premora. V zadnjem avgustovskem vikendu so se za naslov pomerili na igriščih TK Portovald v Novem mestu, tokrat pa se je turnir, ki bi se prvotno moral odvijati v Slovenj Gradcu, odigral na igriščih TK Gibi Šport v Ljubljani.

Turnirja se je skupaj udeležilo skoraj 50 tekmovalcev, med vsemi pa je največ pokazal Dejan Desy. Predstavnik ŽTK Maribor je že od samega začetka kazal odlične predstave, na poti do finala pa na vseh 4 tekmah skupaj izgubil vsega 8 iger.

V polfinalu je bil boljši s 6:3 in 6:1 od Patrika Semeniča (TK Gibi), ki je pred kratkim osvojil omenjeni turnir v Novem mestu, v finalu pa za konec še od Lasseja Zajc-Gajška (Top Ten).  V zgodnji fazi turnirja je za presenečenje poskrbel Nejc Šuštaršič-Kalin (TK Maja Matevžič), ki je presenetil 5. nosilca Maia Winterleitnerja (TK Center Court).

Tenis Slovenija (dečki, Lino U12 - TK Gibi)

VSI REZULTATI

Izjemno močna je bila tudi konkurenca v Portorožu, kjer so se na igriščih TK Val Portorož predstavile deklice v starostni kategoriji U12. Od prvih osmih nosilk se v četrtfinale ni uspelo uvrstiti zgolj 8. nosili Tisi Strbad (TK BoBi), ki je v napetem obračunu 2. kola tesno klonila porti Janji Jenko (TK Triglav Kranj).

V zaključnih bojih se je izkazala Zoja Peternel (ŠDTŠR), ki je v četrtfinalu s 6:0 in 6:2 ugnala prav Janjo Jenko, v polfinalu bila s 6:2 in 6:1 boljša od Emme Hrnčič (TK Bobi), v finalu pa odlične predstave kronala z zmago nad Taro Murshed (ŽTK Maribor). Prav proti slednji je bilo Peternelovi najtežje. Zaostajala je z 0:1 v nizih, a v nadaljevanju odigrala bolje in zasluženo prišla do naslova.

Tenis Slovenija (deklice, Lino U12 - TK Val Portorož)