10 let mlajši Finec po 5 nizih končal upe Bedeneta na OP ZDA

TS

Najvišje uvrščenemu slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu na Odprtem prvenstvu ZDA ni uspelo ponoviti dosežka iz lanske sezone, ko se je prebil vse do 3. kola. Tokrat je 31-letnega Ljubljančana že v 1. kolu zaustavil 10 let mlajši Finec Emil Ruusuvuori, ki je bil po 3 urah in 12 minutah boljši s 6:3, 3:6, 6:1, 4:6 in 6:1.

Lani je Aljaž Bedene v Flushing Meadowsu premagal Jožefa Kovalika in Benoita Pairea, tokrat pa je v New Yorku zaman lovil rezultat, ki bi ga na ATP lestvici znova vrnil med najboljših 50 tenisačev na svetu. Za edinega moškega slovenskega predstavnika na letošnjem Odprtem prvenstvu ZDA je previsoko oviro že v 1. kolu predstavljal trenutno 92. igralec sveta, Finec Emil Ruusuvouri.

Ob 13 asih tudi 14 dvojnih napak

Nasprotnik Bedeneta je dobro formo prikazal že v preteklem tednu, ko je na turnirju serije Masters v New Yorku zabeležil 3 zmage, tudi tokrat pa je začel odločno. Prvi niz je dobil s 6:3, v drugem pa je z enako mero vrnil Bedene, ki je v tem delu tekme Fincu zabil 4 ase in med drugim dodal tudi 11 'winnerjev'.

V tretjem nizu je Bedene napravil prav toliko neizsiljenih napak, privoščil pa si je tudi 5 dvojnih napak. Finec je tako tudi s pomočjo Slovenca drvel proti vodstvu z 2:1 in niz zaključil po vsega 31 minutah. V četrtem nizu je Bedene po zaostanku z 1:3 še našel moč za preobrat, brez pravih možnosti pa ostal v zadnjem nizu, ko je pričel tudi šepati.

Ruusuvuori v tem delu obračuna ni ponudil niti ene 'break' žogice, 3 izkoriščene od skupno 9 pa so bile več kot dovolj za njegovo krstno zmago v glavnem delu turnirja za Grand Slam. Oba tenisača sta dvoboj končala pri 43 'winnerjih', 18 neizsiljenih napak več (58:43) pa je napravil Bedene.