Bedene v New Yorku boljši še od 18. igralca sveta

TS

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene nadaljuje z uspešnim nastopanjem na turnirju serije ATP Masters v New Yorku. Po dveh kvalifikacijskih zmagah je 31-letni Ljubljančan po 3 nizih na kolena spravil še 18. igralca sveta, tudi zmagovalca dveh turnirjev v letošnji sezoni, Čilenca Cristiana Garina.

24-letni Čilenec Cristian Garin na turnirju, ki navadno poteka v Cincinnatiju, ni bil kos Aljažu Bedenetu. Najboljši slovenski tenisač je za zmago s 6:4, 6:7(8) in 6:1 potreboval, dvoboj pa bi lahko zaključil že mnogo prej. Pri vodstvu s 6:4 in 5:3 je namreč že imel na voljo 2 žogici za zmago, še eno pa v podaljšani igri drugega niza.

Tenisača sicer nista imela najboljšega dne na svoj začetni udarec, o čemer priča tudi podatek o 14 dvojnih napakah Čilenca in 13 Slovenca. Vseeno je na začetku bolje igral Bedene in po uri igre povedel z 1:0 v nizih. V drugem je Garin povedel le z rezultatom 2:1, v nadaljevanju pa je znova bolje igral Slovenec. Ko si je Bedene v 9. igri drugega niza priigral prvo žogico za zmago, je Garin servis zadel povsem na črto, pri drugi zaključni žogici pa je Bedene forehand poslal v avt. V naslednji igri je sledil padec zbranosti, dve zaporedni dvojni napaki Bedeneta pa sta pomenili izenačenje na 5:5.

V podaljšani igri je Garin že povedel s 6:3, a Bedene je rezultat uspel izenačiti, pri vodstvu z 8:7 pa je imel na voljo novo zaključno žogico. Takrat je Garin odigral odločno, rezultat najprej poravnal na 8:8, kasneje pa pri vodstvu z 9:8 dočakal novo dvojno napako Bedeneta.

Zadnji niz se je prelomil že v prvi igri, ko je Bedene uspel rešiti 2 'break' žogici Čilenca, nato pa maširal proti zmagi s 6:0. Tretji niz je skupno trajal 37 minut, Bedene pa je izkoristil vse tri žogice za 'break'.

Za osmino finala proti domačinu

V 2. krogu glavnega dela turnirja se bo Bedene že v ponedeljek, ob 17. uri po našem času, pomeril proti domačinu Taylorju Fritzu. 24. igralec sveta je bil v 1. krogu prepričljivo s 6:1 in 6:3 boljši od Llyoda Harrisa.