DP (U18): V dvojicah do naslova prvakov navezi Kovačič/Vidovič in Belinger/Klevišar! (FOTO)

TS

Ob polfinalnih obračunih tako v kategoriji fantov kot tudi deklet, je petek na Ptuju prinesel že tudi prve državne prvake. V konkurenci fantov sta se naslova razveselila predstavnika domačega TK Terme Ptuj Žiga Kovačič in Blaž Vidovič, medtem ko sta pri dekletih največ pokazali prvakinji Alja Belinger in Tjaša Klevišar.

FOTOGALERIJA

Tako v kategoriji fantov kot tudi med dekleti je tako naslov najboljših pripadel 1.-postavljeni dvojici. Žiga Kovačič in Blaž Vidovič na poti do finala nista izgubila niza, prepričljivo pa sta delovala tudi v obračunu, ki je odločal o naslovu državnih prvakov. Nasproti sta jima stala 2.-postavljena Maj Premzl in Jaka Protič Žakelj, ki sta tako v prvem kot tudi drugem nizu obstala pri 3 osvojenih igrah.

Klevišarjeva z možnostjo dvojčka

Med dekleti sta se naslova državnih prvakinj razveselili Alja Belinger (ŠD LTA) in Tjaša Klevišar (TK Triglav Kranj), ki sta za končno veselje prav tako morali preskočiti 3 ovire. Še najbolj sta ju v velikem finalu uspeli ogroziti Annika Planinšek in Nika Strašek (obe ŽTK Maribor), ki sta prvi niz dobili s 7:5, a to ni bilo dovolj za končno zmago. Belingerjeva in Klevišarjeva sta se uspeli zbrati, tekmo popeljati v tretji niz, tam pa slavili zmago z 10:8.

Klevišarjeva bo imela jutri v posamičnem finalu tako priložnost, da se na enem tekmovanju prebije do kar dveh naslovov državne prvakinje.