Tina Kristina Godec in Gašper Bezjak osvojila OP Diners za članice in člane

V Mengšu se je končalo OP Diners za člane. Na turnirju je nastopilo 23 igralcev, za naslov zmagovalca pa sta se pomerila člana ŽTK Maribor, peti nosilec Marino Kegl in prvi nosilec Gašper Bezjak.

Tesen finalni obračun je s 6-0 6-7(5) 6-4 dobil Bezjak. To je zanj četrti naslov na članskih turnirjih Tenis Slovenija.

Z dosežkom je lahko zadovoljen tudi naš najboljši gluhi teniški igralec Marino Kegl, ki je izjemno uspešen med gluhimi igralci tudi v evropskem in svetovnem merilu, uvrstitev med najboljše med slušečimi igralci pa je zanj toliko več vredna. Marino je sicer v karieri enkrat že stal na zmagovalni stopnički med člani in sicer leta 2018. V zadnjem letu je bil na članskih turnirjih trikrat polfinalist in ta konec tedna še finalist.

Bezjak je v polfinalu s 7-6(5) 3-6 6-4 premagal Primoža Vovka (TKMed), Kegl je bil s 6-4 6-1 boljši od Jošta Plestenjaka (Sl-Lj).

Plestenjak in Vovk Mengeš 2020

Primož Vovk in Jošt Plestenjak

Članice so nastopale v Ljubljani, v žrebu pa je bilo 10 igralk. Turnir je osvojila prva nosilka in 8. igralka lestvice TS Tina Kristina Godec (Aslit), ki je v finalu s 7-6(5) 6-3 premagala Nino Pliberšek (Ptuj). Pliberškova je v polfinalu s 5-7 6-4 6-4 premagala Meto Marenk (Tr-Kr), Godčeva je bila s 6-0 6-0 boljša od Katrin Kostanjšek (Maja).