Novica

Barbara Mulej iz Floride z dvema naslovoma svetovne veteranske prvakinje, Karin Lušnic z enim

bm

Barbara Mulej in Karin Lušnic sta se na Floridi udeležili svetovnega prvenstva mlajših veteranov in se domov vračata s štirimi medaljami ter dvema naslovoma svetovnih prvakinj.

Barbara je nastopila v treh konkurencah, med ženskami 45+ posamezno, med ženskimi dvojicami v paru s Karin Lušnic v enaki starostni kategoriji ter v mešanih dvojicah, kjer je bil njen partner Indijec Jagdish Tanwar.

Med posameznicami Mulejeva ni imela dostojnih nasprotnic. Bila je četrta nosilka in je v petih tekmah oddala vsega tri igre, eno od teh v finalu, kjer je s 6-0 6-1 premagala Portugalko Dominiko Gorecko. Karin Lušnic je izgubila tekmo prvega kroga.

Drugi naslov svetovne prvakinje je Mulejeva osvojila v konkurenci ženskih dvojic, kjer sta s Karin Lušnic gladko opravili z vsemi nasprotnicami, za osvojitev naslova svetovnih prvakinj pa sta potrebovali štiri zmage. V finalu sta s 6-2 7-5 premagali Američanki Jenny Klitch in Andreo Rice.

Za las se je Barbari izmuznil še tretji naslov in sicer v konkurenci mešanih dvojic. Igrala je v paru z Indijcem Jagdishom Tanwarjem. Dosegla sta tri zmage, v finalu pa sta morala v tesnem obračunu premoč priznati Slovakinji Patriciji Rogulski in Čehu Petru Kovacki, ki sta bila boljša s 7-5 7-5.

Za Barbaro Mulej sta to prva naslova svetovne prvakinje v starostni kategoriji nad 45 let. V veteranski kategoriji je bila svetovna prvakinja tudi v Umagu leta 2016, ko je osvojila naslov med posameznicami v kategoriji 40+ in med dvojicami v paru z Majo Matevžič v kategoriji 35+. Naslov svetovne prvakinje je osvojila med mešanimi dvojicami tudi v Cape Townu leta 2017, ko je v kategoriji 40+ slavila v paru z Nizozemcem Bartom Beksom. Na prvenstvu v Cape Townu je med posameznicami osvojila srebrno medaljo, saj je morala zaradi poškodbe pri vodstvu 5-1 v prvem nizu predati finalno srečanje. To je tudi njen edini poraz v veteranski konkurenci med posameznicami.