Luka Albreht polfinalist med posamezniki in finalist med dvojicami na TE 12 v Španiji

V Santa Ponsi v Španiji sta na turnirju TE 1. kategorije do 12 let nastopila Luka Albreht in Luka Talan Lopatič.

Do novega izvrstnega dosežka je prišel Albreht, ki je nanizal pet zmag in se iz kvalifikacij prebil vse do polfinala. Po dveh kvalifikacijskih zmagah je v prvem krogu s 7-6(5) 6-4 ugnal Španca Xavija Palomarja, v drugem pa v še enem tesnem obračunu z 2-6 7-6(5) 6-0 Britanca Oliverja Bondinga. V četrtfinalu je bil s 6-2 6-2 boljši še od nemškega kvalifikanta Carla Radtkeja. V polfinalu je nato moral premoč priznati Špancu Sergiu Planelli Hernandezu, ki je bil boljši s 6-1 6-2.

Luka je odlično nastopil tudi med dvojicami, kjer sta se s Poljakom Dawidom Lewandowskim uvrstila v finale. Tu je Luka lovil letošnjo prvo zmago med dvojicami potem, ko je bil letos že finalist na Otočcu. Tudi tokrat je ostal brez zmage sta z Lewandowskim v finalu s 4-6 1-6 izgubila s Kitajcema Jung Ji Hejem in Fumin Jiangom.

Za Albrehtom, ki je letos osvojil turnir TE do 12 let na Otočcu je to še en izvrsten dosežek ob koncu nastopanja v kategoriji do 12 let. Zdaj se namreč seli med štirinajstletnike.

Luka Talan Lopatič, ki že nekaj let trenira v Španiji je v uvodnem nastopu s 6-4 3-6 6-3 premagal Španca Alejandra Fernandeza, v drugem pa je z 1-6 2-6 izgubil z Nemcem Maxom Padejem.

Na turnirju TE do 14 let v španski Palmanovi se je Tim Kušter uvrstil v četrtfinale. V prvem krogu je s 6-4 3-6 6-3 premagal nemškega kvalifikanta Derena Yigina, v drugem pa s 6-1 6-2 Španca Luisa Garcio. V četrtfinalu je z 1-6 3-6 izgubil z Italijanom Giacomom Nosejem.