Blaž Kavčič na ATP challengerju v Charlottesvillu začel z zmago, v igri še nekaj naših igralcev in igralk

Blaž Kavčič ta teden nastopa na ATP challengerju z nagradnim skladom 54.160 $ v ameriškem Charlottesvillu. V prvem krogu je igral s 30-letnim Američanom Donaldom Youngom, nekdaj 38. igralcem sveta. Trenutno Young zaseda 237., Kavčič pa 287. mesto na lestvici ATP.

Kavčič je slavil s 6-3 7-6(2) in bo v drugem krogu igral z desetim nosilcem Kanadčanom Vasekom Pospisilom, trenutno 174. igralcem lestvice ATP, najvišje v karieri pa je na 25. mestu leta 2014. Pospisil je v dobri formi saj je na turnir prišel kot zmagovalec challengerja v Las Vegasu.

V Charlottesvillu bo nastopil tudi Blaž Rola, ki ta teden na lestvici ATP zaseda 140. mesto. V prvem krogu je bil kot šesti nosilec prost, v drugem pa bo igral s 27-letnim Američanom Raymondom Sarmientom, ki nastopa s posebnim povabilom.

Na članskih turnirjih ITF ta teden nastopajo še Veronika Erjavec v italijanskem Ortiseju (15.000 $), Manca Pislak v Antalyi (15.000 $) in Nik Razboršek v Opavi (15.000 $). Vsi trije so v glavnem žrebu.

Dobro sta kvalifikacije začela Anže Arh in Luka Miklavčič v Antalyi (15.000 $). Oba sta se s po dvema zmagama uvrstila v finale kvalifikacij. Ni pa bil uspešen Mike Urbanija, ki je izgubil uvodno kvalifikacijsko srečanje.

Anali Kočevar se je preizkušala na turnirju ITF (25.000 $) v Petangu in izgubila v prvem krogu kvalifikacij.