Novica

Pia Lovrič po preobratu v polfinale turnirja ITF v Tabarki, presnetljiv poraz Kolarjeve v Lagosu

bm

Pia Lovrič se je v svojem drugem nastopu na članskih turnirjih ITF, ta teden igra v Tabarki (15.000 $), uvrstila v polfinale. V četrtfinalu je po preobratu, ki ga je pripravila po izgubljenem prvem nizu z 1-6 in zaostanku v drugem z 0-2, s končnim izidom 1-6 6-2 6-0 premagala 3. nosilko turnirja, Britanko Alice Gillian, 692. igralko lestvice WTA in 56. igralko članske lestvice ITF. V skorajda neverjetnem preobratu je po izidu 0-2 v drugem nizu Lovričeva do konca srečanja nanizala dvanajst zaporednih iger v katerih je Britanka osvojila vsega 14 točk.

Precej težja naloga zdaj Pio čaka v polfinalu, ko bo njena nasprotnica 1. nosilka turnirja, 22-letna Italijanka Martina Colmegna. Ta je prav tako v izvrstni formi, saj je to že njen četrti zaporedni turnir na katerem se je uvrstila najmanj v polfinale, pri čemer je en turnir osvojila, še enkrat pa je bila finalistka. Nanizala je zavidanja vrednih 15 zmag in doživela samo dva poraza. Italijanka na lestvici WTA zaseda 496. mesto.

Lovričeva odlično nastopa tudi v dvojicah, kjer se je s soigralko Saro Ziodato uvrstila v finale. V polfinalu sta z 1-6 6-4 10-8 premagali Argentinko Augustino Chlpac in Bolgarko Ani Vangelovo. Za Lovričevo je to prvi finale na članskih turnirjih ITF. Na prvem turnirju v Olomoucu je nastope končala v polfinalu.

Presenetljivo pa je četrtfinali obračun v Lagosu (25.000 $) izgubila Nastja Kolar, tretja nosilka turnirja. S 6-3 6-4 jo je premagala na lestvici WTA 170 mest nižje uvrščena 8. nosilka, 22-letna Švedinja Fanny Ostlund.