Blaž Rola, Veronika Erjavec in Manca Pislak v osmino finala

Blaž Rola se je uvrstil v osmino finala na ATP challengerju z nagradnim skladom 46.600 € v Comu. V drugem krogu je s 7-5 6-4 premagal italijana Giulia Zeppierija, 470. igralca lestvice ATP. Za napredovanje v četrtfinale bo igral z Nemcem Danielom Altmaierjem, ki nastopa z zaščoitenim rankingom, trenutno pa je na 450. mestu lestvice ATP.

Na turnirju ITF v Pragi (25.000 $) je zmago slavila Veronika Erjavec. Po uspešno opravljenih kvalifikacijah je v prvem krogu glavnega turnirja s 6-3 2-6 6-4 premagala 4. nosilko, Švicarko Danielo Seguel, 264. igralko lestvice WTA. V osmini finala bo igrala z Ukrajinko Maryno Chernyshovo.

Na istem trunirju je po uspešnih kvalifikacijskih nastopih v prvem krogu izgubila Nika Radišič. Z 1-6 7-6(6) in 6-2 jo je premagala 8. nosilka Ana Sofia Sanchez iz Mehike, 321. igralka lestvice WTA.

Na turnirju ITF v Vrnjački Banji (15.000 $) je Noka Jurič izgubila tekmo prvega kroga glavnega turnirja v katerega se je uvrstila kot srečna poraženka. S 7-5 6-3 jo je premagala Grkinja Galatea Mesochoritou.

Na turnirju ITF na Dunaju (25.000 $) se je v omsino finala uvrstila Manca Pislak. Po odpovedi Nastje Kolar je igrala s srečno poraženko Španko Paulo Arias Manjon, katero je prav Manca premagala v zadnjem krogu kvalifikacij. Takrat sta odigrali tri nize, tokrat pa je Pislakova oddala samo dve igri in slavil z gladkih 6-2 6-0. V osmini finala bo igrala z Reko Luco jani, ki je v prvem krogu izločila našo Nino Potočnik.

Na istem turnirju je v prvem krogu izgubila Pia Čuk. S 6-1 6-4 je bila boljša Slovkinja Jana Jablonovska.