Na EPP konec slovenskih nastopov v posamični konkurenci, Živa in Pia četrtfinalistki turnirja dvojic v Klostersu

Z izpadom Žive Falkner so se končali letošnji slovenski posamični nastopi na evropskih prvenstvih do 14, 16 in 18 let. Živa je v Klostersu na prvenstvu do 18 let izgubila tekmo tretjega kroga. S 7-5 6-4 jo je premagala Španka Jessica Bouzas Maneiro, 72. mladinka sveta.

Zadnje upanje na visoko uvrstitev tako pripada naši dvojici Falkner-Lovrič. Naši igralki sta šesti nosilki turnija dvojic, v osmini finala pa sta s 7-6(6) 6-1 premagala deseti nosilki, Švicarki Valentino Ryser in Nino Geissler.