Nika Radišič in Veronika Erjavec izgubili v drugem krog turnirjev ITF v Olomoucu in Baji

Na turnirju ITF z nagradnim skladom 25.000 $ v češkem Olomoucu se je Nika Radišič po uspešno opravljenih kvalifikacijah in zmagi v uvodnem nastopu glavnega turnirja uvrstila v osmino finala. V prvem krogu je s 6-4 6-1 premagala češko povabljenko Natalie Augustinovo. V drugem pa je nato s 3-6 0-6 izgubila s 4. nosilko, Turkinjo Ipek Soylu, 306. igralko lestvice WTA.

V madžarski Baji so na enako vrednem turnirju ITF nastopile Kristina Novak, Nina Potočnik in Veronika Erjavec. Od naše trojice je bila v prvem krogu uspešna samo Erjavčeva, ki je s 6-2 6-3 premagala Hrvatico Leo Bošković. Novakova je s 3-6 1-6 izgubila z domačinko Reko Luco Jani, od Potočnikove je bila s 6-4 6-4 boljša Darya Astakhova.

V drugem krogu se je od tekmovanja poslovila tudi Veronika Erjavec. S 6-0 6-2 jo je premagala 5. nosilka, 20-letna Belgijka Lara Salden, 360. igralka lestvice WTA.

Na mladinskem turnirju ITF 4. ranga v Veski sta izgubila Tin Krstulovič in Tara Gorišnek. Krstuloviča je v tretjem krogu z 2-6 7-6(5) 7-6(2) premagal 3. nosilec Kristian Kubik, od Gorinškove je bila prav tako v tretjem krogu s 6-2 6-1 boljša 1. nosilka Katerina Mandelikova.