min
sek
Prazna-pasica
Novica

V Mariboru končan Fredijev memorial; zmagovalci so Ela Plošnik in Luka Petrovič v A ter Ema Kapus in Andraž Novak v B turnirju

bm, 14.7.2019

TK Branik iz Maribora je gostil Fredijev memorial, turnir za dečke in deklice v starostni kategoriji do 12 let. V četrtek so dečki in deklice odigrali turnirja RR, v glavni A turnir se je nato uvrstilo 18, v B turnir pa 14 dečkov. V A turnirju so se v polfinale uvrstili Luka Petrovič (Sl-Lj), Nino Govedič (TK_SB), Andraž Rozman (TKMed) in Maksim Despotovič (TK-CC). V polfinalu je Petrovič s 6-3 6-2 premagal Govediča, Despotovič pa s 6-2 6-2 Rozmana. Finalni obračun je Despotovič predal, tako da je turnir osvojil Luka Petrovič

V B turnirju sta v finalu nastopila Luka Marinšek (Luka Kp) in Andraž Novak (Šporn). Finale je s 6-0 6-1 dobil Novak.

Pri deklicah je v glavnem A turnirju nastopilo 16, v B turnirju pa 9 deklic.

Pri deklicah so se v A turnirju v polfinale uvrstile Ela Plošnik (Krško), Alja Senica (ŽtkMb), Kaja Najzer (Maja) in Stefanija Katarina Mrvar (Šentjur). Plošnikova je v polfinalu s 6-0 6-0 premagala Senico, Mrvarjeva je bila s 6-0 6-2 boljša od Najzerjeve. V izenačenem finalnem obračunu je po treh urah igre s 6-7(6) 6-4 6-1 slavila Ela Plošnik.

V B turnirju sta se v finale uvrstili Ema Kapus (CTA) in Ella Bassanese (LukaKp). Turnir je osvojila Ema Kapus, ki je v finalu zmagala s 6-2 6-3.