Veronika Erjavec izgubila polfinale turnirja ITF WTT v Prokuplju

Na mednarodnih članskih turnirjih ta teden ni veliko slovenskih predstavnikov, tako da je konec tedna v igri ostala samo Veronika Erjavec. Ta uspešno nastopa na turnirju ITF v Prokuplju (15.000 $). V prvem krogu je s 6-3 6-1 premagala Švicarko Bojano Klincov, v drugem pa je igrala s partnerico v konkurenci dvojic Nefiso Berberović iz BiH s katero sta bili prejšnji teden, prav tako v Prokuplju, finalistki med dvojicami. Tudi ta obračun je brez težav dobila s 6-0 6-4 in se uvrstila v četrtfinale. Tu se je pomerila z 2. nosilko, Bolgarko Petio Arshinkovo in jo premagala s 6-1 3-6 6-0. Za uvrstitev v finale je igrala s 3. nosilko, Avstralko Seone Mendez in izgubila z 2-6 5-7.

Prav z Nefiso tudi ta teden odlično igrata v konkurenci dvojic, kjer sta se uvrstili v finale. Za izboljšanje dosežka prejšnjega tedna in osvojitev turnirja sta igrali z dvojico Darya Astakhova in Laura Svatikova.Ruski igralki sta bili boljši in sta zmagali s 6-3 0-6 10-6, Erjavčeva pa se je še drugi teden zapšoreed morala zadovoljiti z drugim mestom.

Na turnirju ITF v Honolulu (60.000 $) je Nastja Kolar v zadnjem krogu kvalifikacij z 1-6 4-6 izgubila z Črnogorko Vladico Babić.