Novica

Nika Radišič in Veronika Erjavec četrtfinalistki v Tučepih, Mike Urbanija in Matic Špec izgubila

bm

Nika Radišič in Veronika Erjavec sta se na turnirju ITF v Tučepih (15.000 $) uvrstili v četrtfinale. Trenutno 86. igralka lestvice ITF WTT in šesta nosilka turnirja Nika Radišič je v prvem krogu s 6-2 6-2 premagala Italijanko Mario Masini (639). Nika je odlično servirala in osvojila kar 91 % točk na svoj prvi ter 80 % točk na svoj drugi servis, pri čemer nasprotnici ni ponudila nobene priložnosti za brejk. V drugem krogu je igrala s Slovakinjo Katarino Kuzmovo (445) in povedla s 6-0 1-0, nato pa ji je nasprotnica tekmo predala.

Dvakrat je bila uspešna tudi Veronika Erjavec. S 791. mestom na lestvici WTA je četrta nosilka turnirja, v prvem krogu pa je bila z 2-6 6-2 6-2 boljša od Čehinje Ivane Sebestove Itf 550). Nasprotnici je sedemkrat odvzela servis, sama ga je izgubila petkrat. V osvojenih točkah je bila boljša s 77-69. V drugem krogu je igrala z Nemko Liso Ponomar (Itf 175) in brez težav zmagagala s 6-2 6-1.

V četrtfinalu se bosta naši igralki pomerili med seboj.

Obe naši igralki sta v konkurenci dvojic s soigralkama postavljeni na mesto prve in druge nosilke in obe sta zaenkrat uspešni saj sta se uvrstili v polfinale. Veronika Erjavec je polfinalistka z Nefiso Berberović iz BiH po predaji nasprotnic, Nika Radišič in Čehinja Johana Markova pa sta v četrtfinalu s 3-6 6-3 10-4 premagali Čehinjo Karolino Vlckovo in Veroniko Vlkovsko.

V Prijedoru je na turnirju ITF z nagradnim skladom 25.000 $ nastopil Mike Urbanija. V prvem krogu je igral s Črnogorcem Ljubomirom Čelebićem in izgubil z 1-6 4-6.

Po uspešno opravljenih kvalifikacijah je na turnirju v Pensacoli Matic Špec izpadel v prvem krogu glavnega turnija. S 6-4 6-2 ga je izločil 3. nosilec, Argentinec Camilo Ugo Carabelli (ITF 40, ATP 454).