Novica

Manca Pislak v finale turnirja ITF v Antalyi, Veroniki Erjavec ni uspelo

bm

Manca Pislak se po nekaj mesecih ponovno veseli uvrstitve v finale turnirja ITF WTT z nagradnim skladom 15.000 $. Tokrat ji je to uspelo v Antalyi, kjer je v polfinalu v obeh nizih občuten zaostanek obrnila v svoj prid in na koncu slavila s 7-5 7-5. V prvem nizu je zaostajala s 3-5, v drugem pa celo z 2-5, pri čemer je ubranila eno set žogo in na koncu slavila po dveh urah in petih minutah igre.

V finalu se bo za tretji naslov v karieri na turnirjih ITF borila s 17-letno Belorusinjo Anno Kubarevo.

Z enakim izidom kot je Pislakova zmagala, je na turnirju ITF v Tabarki (15.000 $) Veronika Erjavec polfinalno srečanje izgubila. Njena nasprotnica je bila Francozinja Emeline Dartron, ki je po uri in 34 minutah igre slavila s 7-5 7-5. 19-letna Francozinja, 161. igralka lestvice ITF WTT, Erjavčeva je na tej lestvici na 286. mestu, je letos že bila polfinalistka in finalistka turnijev ITF, zdaj pa se bo borila za prvo zmago v karieri. Veronika je v prvem nizu povedla s 4-0, nato vodila še s 5-3, a je od tega izida naprej izgubila šest iger zapored. V drugem nizu se je po zaostanki s 3-5 uspela pobrati, izid izenačiti na 5-5, tu pa se je ponvno ustavila in zadnji igri izgubila za končni poraz. Veronika je servis izgubila sedemkrat, nasprotnici pa ga je odvzela petkrat. Francozinja je bil v seštevku točk boljša z 71-59.