Nastja Kolar klonila v finalu turnirja ITF WTT v Kairu, Veronika Erjavec osvojila turnir dvojic v Tabarki; Dalila Jakupovič izgubila v kvalifikacijah WTA turnirja v Štutgartu

24-letna Nastja Kolar, ki ta teden na lestvici WTA zaseda 394. mesto na letsvici ITF pa 88. mesto se je izvila iz serije porazov, ki jih je na zadnjih šestih turnirjih doživela v uvodnih nastopih in se prvič po oktobru 2018, ko je osvojila turnir v Egiptu, uvrstila v finale.

Turnir v Kairu je odigrala izvrstno in vse do finala nasprotnicam ni oddala niza. Še najtesneje je bilo prav v polfinalu, kjer je igrala z 28-letno Avstrijko Melanie Klaffner, 601. igralko lestvice WTA. Kolarjeva je bila boljša s 6-4 7-6(1).

V finalu je igrala z 2. nosilko, 26-letno Grkinjo Despino Papamichail, 480. igralko lestvice WTA. Kolarjeva je naskakovala sedmo zmago na turnirjih ITF, peto na turnirjih z nagradnim skladom 15.000 $, a je ostala za las prekratka. V tesnem obračunu je po dveh urah in pol igre izgubila z rezultatom 3-6 6-4 4-6. Izkušena Grkinja je bila boljša za en brejk, kar ji je prineslo zmago. Kolarjeva je servis izgubila šetkrat, sama ga je nasprotnici odvzela petkrat. Grkinja je bila v osvojenih točkah boljša s 104-97. Za Papamichailovo je to prvi naslov letos in dvanajsti v karieri. Kolarjeva ostaja pri šestih osvojenih naslovih.

V kvalifikacijah WTA turnirja serije Premier z nagradnim skladom 886,077 $ v nemškem Štutgartu je nastopila Dalila Jakupović in izgubila uvodno srečanje. S 6-4 6-7(4) 6-0 jo je presenetila dokaj neznana 31-letna Italijanka Giulia Gatto Monticone, 165. igralka lestvice WTA. Italijanka je letos uspešno nastopala na turnirjih z nagradnim skladom 25.000 $ na Japonskem, kjer je en turnir osvojila, še dvakrat pa je bila polfinalistka.

Z zmago turnirja dvojic je turnir ITF WTT v Tabarki v Tuniziji končala Veronika Erjavec. S soigralko Nefiso Berberović iz BiH sta v finalu s 4-6 6-3 10-7 premagali Francozinji Emeline Dartron in Marie Temin. Za Veroniko Erjavec je to že peti naslov v karieri v konkurenci dvojic na turnirjih ITF, prvi letos.